آموزش فتوشاپ برای اپراتور دستگاه چاپ بنر | قسمت شانزدهم

در این قسمت از آموزش فتوشاپ ویژه اپراتور دستگاه چاپ بنر ، بهانواع مختلف ابزار SHAPE می پردازیم. این مجموعه ابزار یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها در طراحی بنر محسوب می شود. طراحانی که قصد دارند طرح خود را به صورت لارج فرمت و به وسیله دستگاه چاپ بنر به چاپ برسانند، به خصوص برای بنر مناسبتی یا تبلیغاتی که قرار است درون آن ها از متن استفاده شود و با دستگاه بنر به چاپ برسد ، حتما از این مجموعه ابزار فتوشاپ استفاده خواهند کرد.

 

ابزار Rectangle
این ابزار برای کشیدن یک مستطیل در حالت وکتور است که ابتدا رنگ را انتخاب کنید، سپس با کشیدن موس روی صفحه می توانید یک مستطیل رسم کنید و همان طور که در فصل های قبل گفته شد برای اینکه یک مربع ترسیم کنیم دکمه Shift  را پائین نگه دارید.

ابزارRounded Rectangle
این ابزار هم مانند ابزار قبلی مستطیل و مربع رسم میکند اما با این تفاوت که ابزار قبلی مربع و مستطیلی رسم می کرد که اضلاع تیزی داشت اما این ابزار حالتی طراحی می کند که گوشه های آن گرد می شود. در نوار منو می توانید میزان گرد بودن شکل را تنظیم کنید.

ابزارEllipse
این ابزار دایره و بیضی رسم میکند و روش کارش مانند ابزار های بالایی می باشد .

ابزار  Polygon
این ابزار چند ضلعی طراحی می کند و برای تعداد اضلاع در نوار منو می توانید مشخص کنید که شکل شما با چند اضلاع رسم شود.

ابزارLine
این ابزار ، خط در جهات مختلف رسم میکند و اگر دکمه Shift  را بگیرید خط به صورت صاف روی یک خط رسم می شود.

ابزارCustom Shape
این ابزار یک سری طرح های از پیش تعیین شده دارد که روی صفحه ، کلید سمت راست را کلیک کنید و می توانید طرح ها را ببینید و طرح را انتخاب کنید و آن را رسم کنید.
در اینجا خاطر نشان می کنیم که کلیه تصاویری که در این بخش با این ابزارها رسم می کنید یک لایه وکتور به حساب می آید و اگر بخواهید آن را از حالت وکتور خارج کنید می توانیم بعد از رسم شکل کلید سمت راست ماوس را کلیک کنید که پنجره کوچکی باز می شود که شامل چندین گزینه است که با انتخاب گزینه Rasterize آن را از حالت وکتور تغییردهید.
گزینه های دیگری هم وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنیدپاسخ دهید