آموزش فتوشاپ برای اپراتور دستگاه چاپ بنر | قسمت پانزدهم

در ادامه قسمت قبل به ارائه نکاتی در زمینه ابزار هایی خواهیم پرداخت که بیشتر در زمینه ترسیم به کار طراحان مستقر در چاپخانه های مجهز به دستگاه چاپ بنر می آیند. هر چند کاربرد این نوع ابزار ها برای اپراتور دستگاه چاپ بنر آنچنان زیاد نیست ولی دانستن آن ها نیز نمی تواند خالی از لطف باشد.

ابزار Add Anchor Point
این ابزار برای این استفاده می شود که برای مثال شما طرحی را رسم کردید و می خواهید یک نقطه به آن اضافه کنید و تغییری در آن اعمال کنید.

ابزار Delete Anchor Point
این ابزار نقاط اضافه شده را حذف می کند.

ابزار Convert Anchor Point
اگر این ابزار را انتخاب کنید و روی یکی از نقطه هایی که با ابزار Add Anchor Point اضافه کردید کلیک کنید و با ماوس آن را بکشید فرم خمیده به خط رسم شده می دهد.

ابزار Horizontal Type
این ابزار برای تایپ یک کلمه یا جمله بکار می رود . این ابزار می تواند در صورت تایپ انگلیسی از چپ به راست بنویسد و در حالت فارسی از راست به چپ بنویسد.

ابزار Vertical Type
این ابزار هم برای تایپ است و مانند ابزار قبلی عمل می کند با این تفاوت که از بالا به پایین می نویسد.

ابزار Horizontal Type Mask و Vertical Type Mask
این ابزار همان ابزار  Horizontal Type و Vertical Type است اما با این تفاوت که به صورت خط چین تایپ میکند و برای این خوب است که شما عکسی دارید که می خواهید نوشته ای به صورتی داشته باشید که نوشته به صورت Transparent قرار بگیرد کافیست عکس را از Background به Layer تبدیل کنید سپس متن را تایپ کنید و سپس دکمه Delete  را بزنید.

ابزار Path Selection
شما اگر با نرم افزار های وکتور مانند Free Hand  ، Corel Draw و یا  Illustrator کار کرده باشید این ابزار را می شناسید این ابزار برای این است که یک طرحی را با ابزار Pen کشیده باشید و بعد بخواهید آن را انتخاب کنید تا نقطه ها را تشخیص دهید و یا طرح را حرکت دهید تنها با این ابزار می توان طرح را حرکت داد.

ابزار Direct Selection
با این ابزار می توانید فرم نقاط را تغییر دهیدپاسخ دهید