آنچه برای خرید دستگاه برش لیزر مهم است

0 200

اهالی فن و صنعت به ویژه در موضوع صنایع چاپ و تبلیغات، نمی توانند منکر اهمیت و کاربرد دستگاه برش لیزر در صنایع و حوزه ی کاری خود باشند. به خصوص آن دسته از صاحبان مشاغل که طی دهها سال با انواع ماشین آلات تراش، برش، سوراخ زنی و شیارزنی مکانیکی و نیمه اتوماتیکی شبیه تراش و برش ان-سی و بر روی سفارشات و پروژه های کوچک و بزرگ خود کار کرده و روند تکامل و پیشرفت این گونه ماشین آلات پرفایده را مشاهده نموده اند، جهش ناشی از تغییرات و نتایج کار با دستگاه برش لیزر در مقایسه با آن دسته از دستگاه های قدیمی به خوبی برایشان ملموس بوده است. یکی از پرکاربردترین این ماشین آلات دستگاه برش لیزر است.

دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر یکی از ماشین آلات مدرن و پیشرفته است که روند انجام کارها را سریع می کند. در گذشته برای برش انواع متریال ها از روش های دستی از قبیل اره، کاتر، قیچی و ابزارهای گوناگونی استفاده میشد که هم زمان بر و کند بود و هم دقت کافی نداشت. از طرفی تولید سری محصولات میسر نبود و نمیشد تا چندین محصول را به صورت یکسان و بدون اختلاف تولید کرد. از این رو ماشین های برش لیزر پا برعصه گذاشتند تا تحولی را در این صنعت ایجاد کنند.

 با استفاده از عملیات برش لیزری می توان انوع متریال ها را با سرعت و دقت بالایی برش داد . 

 •  چوب
 • تفلون
 • چرم
 • سنگ
 • شیشه
 • فلز
 • استیل
 • و …

دستگاه برش لیزر می توان روی انواع متریال ها عملیات برش را انجام دهد. اما باید به ظرفیت دستگاه، اندازه متریال مورد نظر و میز دستگاه و همچنین ضخامت متریال ها توجه شود. ممکن است بعضی از دستگاه های کوچک و ظعیف نتوانند یک متریال با ضخامت بالا را برش دهند و یا در صورت انجام برش فشار بالایی به دستگاه وارد شود.

عملیاتی برشی که توسط دستگاه برش لیزر انجام می شود را برش لیزری می گویند.

کاربردهای دستگاه برش لیزر

بدون تردید ساخت و شکل دهی وسایل و لوازم گوناگون تزئینی و یا کاربردی، قطعات مورد استفاده برای ساخت و مونتاژ تجهیزات مختلف و همچنین انجام عملیات حکاکی، سوراخ زنی، فرم دهی، شیارزنی و برش بر روی صفحاتی که می توانند به عنوان بدنه و قسمت های پوششی و … در ماشین آلات و یا لوازم خانگی و صنعتی جای گذاری شوند، همه به لطف دستگاه برش لیزر انجام می شود.

 

دستگاه برش لیزر

این عملیات می تواند در عمق و ابعاد متفاوت طبق طرح و نقشه ی از پیش تعیین شده انجام گیرد و خواسته های مشتری و سفارش دهنده را تا حد قابل قبولی تحویل دهد.

انتظارات از دستگاه لیزر

البته نباید فراموش کرد که بهرحال هر ماشین محدودیت­ها و شرایط ویژه ی خود را دارد و تغییرات و وسعت اختیارات قابل اعمال هر دستگاه بر قطعه یا صفحه ی مورد نظر، باید در هنگام طراحی و ارائه سفارش به خوبی مدنظر قرار گیرد. به عبارت بهتر نمی توان انتظار هر عملیات با هر ابعاد را از دستگاه برش لیزر داشت و به منظور انجام فرآیندهای لازم روی قطعه یا تجهیز، طراح باید برنامه ای برای استفاده از دو یا چند ماشین مختلف را در دستور کار قرار دهد.

مثلا نمی توان از دستگاه برش لیزر با ابعاد کوچک، انتظار انجام سوراخکاری بر روی صفحات ضخیم و بسیار سنگین را داشت. اما در مجموع این دستگاه ها نسبت به نمونه های مشابه مکانیکی و قدیمی تر خود، کارآیی، دقت و سرعت عمل بسیار بهتری دارند.

در واقع اگر فقط همان دو عامل سرعت و دقت را برای این دستگاه ها مدنظر قرار دهیم باز هم بر کلیت خصوصیات آن و میزان محبوبیت و استقبال مشتریان، تاثیر چندانی نخواهد گذاشت. چرا که این افراد تا جای ممکن از دستگاه برش لیزر برای انجام امور دقیق تر و سریع تر بهره می گیرند و ملاک اصلی برای خرید این نوع ماشین آلات لیزری، نیز کارآیی سریع­تر و دقیق­تر آنهاست.

 

دستگاه برش لیزر

بیشتر بخوانید : قیت دستگاه برش لیزر

خرید دستگاه برش لیزر

پس اولین عامل مهم در تصمیم برای خرید دستگاه برش لیزر، این موضوع می باشد که آیا امور اجرایی و فرآیندهای مورد نیاز، قرار است تا چه اندازه دقیق و سریع انجام گیرند. چرا که قابلیت و امکانات هر دستگاه باید با سطح نیاز خریدار و تلرانس و حساسیت و کاری که قرار است با آن انجام شود، تناسب و هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت نه تنها ممکن است برگشت هزینه ی خرید به راحتی و در زمان پیش بینی شده اتفاق نیفتد، بلکه ملاحظات و ملزومات لازم برای نگهداری و کار با این ماشین آلات هم به درستی رعایت نشود. لازم به توضیح است که بدلیل ظرافت بالای ساختار و مکانیزم ماشین آلات برش لیزر، نگهداری و رعایت آداب کار با آن هم به نسبت حساسیت و نظم ویژه ای را می طلبد.

باید در هنگام خرید به ظرفیت های دستگاه توجه کرد.

اعتبار برند سازنده دستگاه

پس از قطعی شدن تصمیم برای خرید دستگاه برش لیزر، باید به اعتبار برند سازنده و همچنین سابقه ی فروشنده آن نیز توجه شود. در سال های اخیر به دلیل افزایش بیش از حد استقبال از خرید دستگاه برش لیزر برای امور گوناگونی که قبلا اشاره شد، بازار فروش این قبیل ماشین آلات نیز گسترده شده و این موضوع سبب گردیده تا عده ای که متاسفانه از تجربه و پشتوانه های دانش چندانی برخوردار نیستند، تنها با هدف درآمدهای کلان و کوتاه مدت از راه واسطه گری های سودجویانه، اقدام به فروش برخی دستگاه برش لیزر کنند. این مشکل تا جایی پیش می رود که دستگاه های ارائه شده بدون پشتیبانی و خدمات پس از فروش، بخشی از بازار را به خود اختصاص می دهد و در مواقع ضروری ممکن است صاحب دستگاه را با مشکل مواجه کند.

مواردی که باید به آن توجه کرد:

 • اعتبار فروشنده
 • سابقه فروشنده
 • رضایت مشتریان
 • تعداد متخصصین
 • نوع پشتیبانی
 • قیمت خدمات

جهت مشاهده برترین دستگاه برش لیزر کلیک کنید 

خدمات پس از فروش

حتی اگر برند و نام سازنده ی دستگاه و تجهیزات مختلف آن، معروف و معتبر باشد، باز هم یکی از مهم ترین معیارها برای خرید دستگاه برش لیزر، خدمات پس از فروش خواهد بود. در حقیقت می توان گفت یکی از راه های شناخت فروشنده و اطمینان خاطر بابت کار با دستگاهی مناسب و بادوام، اطمینانی است که برای پشتیبانی پس از معامله ی خرید، خاطر مشتری را آسوده می کند.

مهم ترین معیار برای خرید دستگاه برش لیزر، خدمات پس از فروش است.

دلیل این اهمیت چندان پیچیده نیست، حتی اگر خرید دستگاه هزینه ی زیادی در بر داشته باشد، باز هم پشتیبانی های پس از فروش، می تواند بخش قابل توجهی از ضرر ناشی از توقف و خسارت به خط تولید را کاهش دهد. از همین رو امکان استفاده از خدمات پس از فروش، دست کمی از کیفیت قطعات و سیستم سخت افزاری و نرم افزاری ماشین ندارد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید !