برش لیزری پلکسی با دستگاه لیزر

0 235
4/5 - (1 امتیاز)

برش لیزری پلکسی

برش لیزری پلکسی بر روی متریال پر طرفدار پلکسی گلاس بهترین ابزاربرش این متریال های پرکاربرد به حساب می آید.
برش زدن این متریال کار ساده ای است. البته اگر طرح دقیق و خاص باشد نیاز به دستگاه برش لیزر خواهد بود تا بتواند این متریال را با دقت برش بزند.
پلکسی گلاس بر خلاف شيشه که هنگام برش زدن ممکن است خراش برداشته و بشکند ، به راحتی قابل برش خواهد بود .
 
سایر روشهای سنتی برای  برش زدن انواع ورقه های پلکسی گلاس می توان از اره مویی ، اره آهنبر دستی و یا تیغ مخصوص برش طلق ( بمنظور برش صفحات تا ضخامت ۶ میل ) استفاده نمود .
 

روشهای سنتی برش لیزری پلکسی

جهت برش پلکسی توسط روشهای قدیمی از جمله کاتر لازم است پس از خطکشی محل برش ٬ نوک برنده کاتر را روی خط برش قرار داده و آن را در امتداد خط برش چندین بار بکشید .

با تراشیدن پلکسی گلاس به میزان حدود یک سوم ضخامت ورق اصلی و اعمال کمی فشار در راستای عمود بر خط برش ، می توانید قطعه مورد نظر را به راحتی جدا نمایید .

از معایب این روش برش، محدودیت در ضخامت صفحه پلکسی گلاس و همچنین عدم توانایی در برش بصورت منحنی و … می باشد

در صورتی که بخواهیم ورقه های پلکسی را در امتداد یک منحنی برش دهیم در روش سنتی بهترین راه استفاده از اره مویی دستی و یا برقی خواهد بود ( بطور کلی اره های با تیغه های برش بزرگ و دور زیاد جهت برش انواع طلق مناسب نخواهد بود و موجب ذوب شدن پلکسی در لبه های برش خورده خواهد شد )

در موارد صنعتی با طرح های پیچیده برخلاف روش های ذکر شده برش صفحات پلکسی توسط برش ليزر انجام می شود در نتیجه علاوه بر امکان برش طرح های پیچیده ، سرعت و دقت برش افزایش یافته و لبه حاصل از برش بسیار صاف و بدون اعوجاج خواهد بود

مزیت برش پلکسی با برش لیزری پلکسی

  • سرعت بالای برش نسیت به سایر روشهای سنتی
  • دقت بر روی خطوط صاف و منحنی
  • لبه های صاف و تمیز و به دور از هرگونه زائده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید !