دستگاه بنر outdoor

0 21

تبلیغات صنعتی است پیچیده و گسترده که در سال های اخیر با پیشرفت های شگرفی همراه بوده است. این صنعت مشاغل مختلفی را ایجاد کرده و در زمینه های متفاوتی نفوذ کرده است. به نظر می رسد که تبلیغات تا چند سال آینده جنبه های صنعتی پیدا کند، هرچند که امروز نیز به نوعی از تبلیغات به صنعت تبلیغات یاد می شود. از این رو استفاده از دستگاه بنر نیز در این صنعت جایگاه ویژه ای خواهد یافت.

چاپ یکی از جنبه های تبلیغات محسوب می شود و چاپ لارج فرمت با دستگاه بنر از عمده ترین راهکارهای تبلیغات به ویژه در سطح کلان شهری است. در واقع تبلیغات چاپی را می توان به موارد مختلفی تقسیم کرد.برخی تبلیغات کاغذی هستند. سایز این نوع تبلیغات چاپی کوچک است و در اختیار افراد قرار می گیرد. برخی از تبلیغات نیز به صورت چاپ بر روی کتد لمینت ها انجام می شود و برخی دیگر لارج فرمت هستند. چاپ لارج فرمت با استفاده از دستگاه های چاپ مثل دستگاه بنر و دستگاه اکوسالونت انجام می شود. دستگاه بنر به عنوان یکی از پرکاربردترین دستگاه های لارج فرمت در زمینه تبلیغات شناخته می شود که توانسته بازار خوبی برای خود دست و پا کند.

ورود به بازار چاپ بنر

ورود به این بازار ساده است.

اما کار کردن در آن مشکلاتی دارد و به همین علت است که نمی توان کار با دستگاه بنر را ساده دانست. چاپخانه ها با مشکلات فراوانی مواجه هستند و گرفتن سفارش و چاپ زنی مشکلات عدیده ای برای آن ها ایجاد می کند.

کار با دستگاه بنر چندان آسان نیست.

برای مثال می توان به این مورد اشاره کرد که این دستگاه باید در مکان هایی استفاده شود که مسکونی نیستند و با دستگاه های پرینتر کوچک و یا حتی دستگاه هایی که کتد لمینت می زنند متفاوت است. جوهر دستگاه بنر بوی نامطبوعی دارد و عموما باعث بروز مشکل می شود. به همین علت است که شهرداری ها چند سالی است که در تلاشند تا چاپخانه های مجهز به دستگاه بنر را به خارج شهرها منتقل کنند. البته این طرح تا به اجرا برسد زمان می برد. اما راهکارهایی برای پخش و تصویه بوی رنگ و جوهر این دستگاه باید به کار گرفته شود تا باعث آزار و اذیت همسایگان و مردمانی که در اطراف چاپخانه هستند نشود. به همین علت کار با دستگاه بنر در صنعت تبلیغات کمی متفاوت با دیگر دستگاه هایی است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

چاپ لارج فرمت

از چاپ لارج فرمت برای چاپ پوسترهای تبلیغاتی و نمایشگاهی در تیراژ یک تا بینهایت نسخه و با سرعت بالا و در ابعاد بزرگ تا عرض ۵ متر و طول نامحدود جهت نصب در استند های نمایشگاهی و در مکان هایی مختلفی از فضای بیرونی تا داخلی با عمق دید کم و زیاد استفاده می شود.

فضای خارجی مثل:

 • خیابان ها
 • اتوبان ها
 • معابر عمومی
 • و …

فضای داخلی مثل:

 • نظیر غرفه
 • دفاتر
 • و …

چاپ ديجيتال در عرصه لارج فرمت به دو دسته كلي تقسيم مي شود:

 • InDoor
 • OutDoor

و نيز نتيجه نهايي بر اساس نوع نورپردازي در دو نوع است:

 • بك لايت (نور از پشت)
 • فرونت لايت (نور از جلو)

 

در چاپ لارج فرمت امکان چاپ روی انواع مدیا مثل:

 • انواع فلکس
 • بنر
 • وینیل
 • مش
 • و…

در برخی از دستگاه های چاپ لارج فرمت از جوهر uv ضد اشعه استفاده می کنند که از فواید آن:

 • مقاومت
 • پایداری
 • ثبات رنگ در برابر نور
 • و …

دستگاه چاپ بنر

دستگاه چاپ بنر یک دستگاه صنعتی تمام عیار برای چاپ است که می تواند بر روی متریال های مختلف چاپ کند. معمولا طرح ها از قبل به وسیله نرم افزارهای گرافیکی طراحی شده و برای چاپ به این دستگاه داده می شوند. استفاده از این دستگاه همواره رو به افزایش بوده است و به فروش قابل توجه ای رسیده است. این دستگاه کارایی ساده ای دارد. این دستگاه یک طرح را دریافت و بعد چاپ می زند. 

چاپ دقیق و بدون مشکل بر روی:

 • بنر
 • فلکسی
 • استیکر
 • و …

این دستگاه می تواند کمک فراوانی به آن دسته از افرادی کند که در زمینه تبلیغات نیاز به سرعت و کیفیت دارند.

با این دستگاه می توان متریال های زیادی را چاپ کرد.

نحوه کار کردن با دستگاه

وقتی که اپراتور دستگاه چاپ بنر طرح را از طراح یا مسئول سفارشات چاپخانه تحویل می گیرد، در ابتدا آن را بررسی می کند تا از نظر ظاهری ایرادی نداشته باشد. ممکن است در طرح نوشته هایی باشد که بهتر است اپراتور از نظر غلط املایی و تایپی نیز آن را چک کند.

بعد از اینکه طرح چاپی به صورت کامل چک شد، اپراتور باید طرح را به نرم افزار ریپ بسپارد تا به یک فایل قابل چاپ تبدیل شود. نرم افزار ریپ قسمت حیاتی و مهم در چاپ با دستگاه چاپ بنر است. در واقع نرم افزار ریپ طرح را دریافت کرده و آن را به کدهایی تبدیل می کند که قابلیت خواندن توسط دستگاه را داشته باشد. در صورتی که این نرم افزار وجود نداشته باشد به هیچ عنوان نمی توان دستور چاپ برای دستگاه بنر ارسال کرد.

دستگاه بنر outdoor

یکی از نکاتی که در مورد چاپ با دستگاه بنر باید مورد توجه قرار گیرد این است که این دستگاه چاپ های OUTDOOR می زند. این بدین معناست که از دو منظر نباید در تبلیغات داخلی از بنر و چاپ با دستگاه آن استفاده شود. یکی از دلایل کیفیت است. کیفیت دستگاه بنر و خود متریال بنر به گونه ای است که باید از دور دیده شود. در واقع بافت های پارچه بنر با کاغذ دیواری یا سولیت تفاوت دارد و به همین علت بافت های آن مشخص است. علاوه بر خود بنر ، کیفیت چاپ دستگاه بنر نیز آنقدرها نیست که بتوان آن را از نزدیک دید. قطعا بهترین دستگاه های چاپ لارج فرمت بنر نیز کیفیت آنچنان عالی از خود نشان نمی دهند که آن را در معرض نزدیک بینی قرار داد.

کیفیت چاپ دستگاه بنر و خود متریال بنر را باید از دور دید و نظر داد.

نکته بعدی بوی رنگ و جوهری است که استفاده می شود. این رنگ ها بوی خوبی ندارند و بوی آن ها به شدت مشکل زا است. در واقع در معرض بوی این نوع جوهر قرار گرفتن، مشکلات تنفسی زیادی برای انسان ایجاد می کند. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید کاغذدیواری هایی که با دستگاه بنر چاپ شده اند را برای موارد داخلی به کار برد. کاغذ دیواری یا استیکرهایی که قرار است در داخل استفاده شوند، باید حتما با دستگاه اکوسالونت و جوهر بدون ضرر چاپ شوند. این موضوع برای اتاق کودکان یا مهدکودک ها اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید با وسواس بیشتری به آن توجه شود.

 

کاربرد در صنعت تبلیغات

دستگاه بنر، اما در صنعت تبلیغات توانسته زیبایی و سرعت خوبی را به این صنعت اضافه کند.

در واقع قبل از ورود دستگاه بنر به ایران، شرکت های تبلیغاتی با مشکلات زیادی مواجه بودند و مجبور بودند به صورت سنتی و با دست طرح ها را پیاده سازی کنند که ظرافت و زیبایی در کار آنچنان وجود نداشت. حتی سر در مغازه ها نیز به صورت دستی نوشته می شد و زیبایی چندانی نداشت. امروزه بهترین طرح های تبلیغاتی یا اطلاع رسانی با استفاده از دستگاه بنر به چاپ می رسد و کیفیت و سرعت فوق العاده خوبی دارد. هرچند با ورود دستگاه چلنیوم سردر مغازه ها به سمت این نوع کار گرایش داشته است، اما هنوز هم کم نیستند افرادی که برای سر در مغازه خود از چاپ استفاده می کنند. چاپ هایی که بر روی بنر یا فلکس و به وسیله دستگاه بنر تهیه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.