دستگاه بنر outdoor

دستگاه بنر outdoor
4.8 (95.56%) 9 vote[s]

تبلیغات صنعتی است پیچیده و گسترده که در سال های اخیر با پیشرفت های شگرفی همراه بوده است. این صنعت مشاغل مختلفی را ایجاد کرده و در زمینه های متفاوتی نفوذ کرده است. به نظر می رسد که تبلیغات تا چند سال آینده جنبه های صنعتی پیدا کند، هرچند که امروز نیز به نوعی از تبلیغات به صنعت تبلیغات یاد می شود.
چاپ یکی از جنبه های تبلیغات محسوب می شود و چاپ لارج فرمت با دستگاه بنر از عمده ترین راهکارهای تبلیغات به ویژه در سطح کلان شهری است. در واقع تبلیغات چاپی را می توان به موارد مختلفی تقسیم کرد.برخی تبلیغات کاغذی هستند. سایز این نوع تبلیغات چاپی کوچک است و در اختیار افراد قرار می گیرد. برخی از تبلیغات نیز به صورت چاپ بر روی کتد لمینت ها انجام می شود و برخی دیگر لارج فرمت هستند. چاپ لارج فرمت با استفاده از دستگاه های چاپ مثل دستگاه بنر و دستگاه اکوسالونت انجام می شود. دستگاه بنر به عنوان یکی از پرکاربردترین دستگاه های لارج فرمت در زمینه تبلیغات شناخته می شود که توانسته بازار خوبی برای خود دست و پا کند.

ورود به این بازار ساده است اما کار کردن در آن مشکلاتی دارد و به همین علت است که نمی توان کار با دستگاه بنر را ساده دانست. چاپخانه ها با مشکلات فراوانی مواجه هستند و گرفتن سفارش و چاپ زنی مشکلات عدیده ای برای آن ها ایجاد می کند.
برای مثال می توان به این مورد اشاره کرد که این دستگاه باید در مکان هایی استفاده شود که مسکونی نیستند و با دستگاه های پرینتر کوچک و یا حتی دستگاه هایی که کتد لمینت می زنند متفاوت است. جوهر دستگاه بنر بوی نامطبوعی دارد و عموما باعث بروز مشکل می شود. به همین علت است که شهرداری ها چند سالی است که در تلاشند تا چاپخانه های مجهز به دستگاه بنر را به خارج شهرها منتقل کنند. البته این طرح تا به اجرا برسد زمان می برد اما راهکارهایی برای پخش و تصویه بوی رنگ و جوهر این دستگاه باید به کار گرفته شود تا باعث آزار و اذیت همسایگان و مردمانی که در اطراف چاپخانه هستند نشود. به همین علت کار با دستگاه بنر در صنعت تبلیغات کمی متفاوت با دیگر دستگاه هایی است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

دستگاه بنر outdoor

یکی از نکاتی که در مورد چاپ با دستگاه بنر باید مورد توجه قرار گیرد این است که این دستگاه چاپ های OUTDOOR می زند. این بدین معناست که از دو منظر نباید در تبلیغات داخلی از بنر و چاپ با دستگاه آن استفاده شود. یکی از دلایل کیفیت است. کیفیت دستگاه بنر و خود متریال بنر به گونه ای است که باید از دور دیده شود. در واقع بافت های پارچه بنر با کاغذ دیواری یا سولیت تفاوت دارد و به همین علت بافت های آن مشخص است. علاوه بر خود بنر ، کیفیت چاپ دستگاه بنر نیز آنقدرها نیست که بتوان آن را از نزدیک دید. قطعا بهترین دستگاه های چاپ لارج فرمت بنر نیز کیفیت آنچنان عالی از خود نشان نمی دهند که آن را در معرض نزدیک بینی قرار داد.
نکته بعدی بوی رنگ و جوهری است که استفاده می شود. این رنگ ها بوی خوبی ندارند و بوی آن ها به شدت مشکل زا است. در واقع در معرض بوی این نوع جوهر قرار گرفتن، مشکلات تنفسی زیادی برای انسان ایجاد می کند. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید کاغذدیواری هایی که با دستگاه بنر چاپ شده اند را برای موارد داخلی به کار برد. کاغذ دیواری یا استیکرهایی که قرار است در داخل استفاده شوند، باید حتما با دستگاه اکوسالونت و جوهر بدون ضرر چاپ شوند. این موضوع برای اتاق کودکان یا مهدکودک ها اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید با وسواس بیشتری به آن توجه شود.


دستگاه بنر اما در صنعت تبلیغات توانسته زیبایی و سرعت خوبی را به این صنعت اضافه کند. در واقع قبل از ورود دستگاه بنر به ایران، شرکت های تبلیغاتی با مشکلات زیادی مواجه بودند. حتی سر در مغازه ها نیز به صورت دستی نوشته می شد و زیبایی چندانی نداشت. امروزه بهترین طرح های تبلیغاتی یا اطلاع رسانی با استفاده از دستگاه بنر به چاپ می رسد و کیفیت و سرعت فوق العاده خوبی دارد. هرچند با ورود دستگاه چلنیوم سردر مغازه ها به سمت این نوع کار گرایش داشته است، اما هنوز هم کم نیستند افرادی که برای سر در مغازه خود از چاپ استفاده می کنند. چاپ هایی که بر روی بنر یا فلکس و به وسیله دستگاه بنر تهیه می شود.دیدگاهتان را بنویسید