دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی
5 (100%) 2 votes

یکی از دستگاه های صنعتی پرکاربرد، دستگاه سی ان سی است. این دستگاه در معنای لاتین خود به معنای دستگاه هدایت پذیر از کامپیوتر است. این بدین معناست که دستگاه سی ان سی به صورت کامل از رایانه یا همان کامپیوتر دستور می گیرد. اولین نتیجه دستورپذیری از کامپیوتر این است که این دستگاه دقت بسیار بالایی دارد. دقت بالای دستگاه سی ان سی یکی از دلایل ورود آن به صنعت بوده است. صنعت نیازمند دقت بالاست تا مشکلاتی که در آینده به وجود می آید را برطرف کند و این دستگاه یکی از بهترین گزینه ها برای صنعت است.
یکی از نتایج دیگری که دستگاه سی ان سی از هدایت پذیری از رایانه به دست آورده است، سرعت بالاست. سرعت نیز در صنعت یکی از لازمه های کار محسوب می شود. اگر سرعت در کار نباشد به هیچ وجه نمی تواند صرفه اقتصادی وجود داشته باشد و به همین علت است که امروزه اکثر صنایع کوچک و میان رده و بزرگ از دستگاه سی ان سی استفاده می کنند.

دستگاه سی ان سی
کاربردهای دستگاه سی ان سی فوق تصور است. این کاربردها بسیار زیادتر از آن هستند که بتوان همگی ان ها را نام برد.

شاید بتوان دستگاه سی ان سی را یک دستگاه مادر نامید که در بیشتر صنایع کاربرد دارد. شاید جالب باشد که این دستگاه حتی در صنایع الکترونیک نیز کاربردهای ویژه ای از خود بروز می دهد که در نوع خود جالب توجه است. اینکه کاربرد های این دستگاه چیست آنقدرها مهم نیست، مهم این است که خریدار دستگاه سی ان سی بتواند با صنایع مختلف ارتباط برقرار کند و تا می تواند تنوع کار خود را افزایش داده و پروژه های بیشتری را انجام دهد. به نظر می رسد تا سال های آینده دستگاه سی ان سی به نوعی بلوغ رسیده و حتی موارد تخصصی تری از این دستگاه به بازار عرضه شود، اما هم اکنون این دستگاه نوعی دستگاه عمومی به حساب می آید که می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد.
دستگاه سی ان سی چوب خود از انواع دستگاه سی ان سی است که با توجه به قدرت دستگاه بیشتر برای برش و حکاکی بر روی چوب مورد استفاده قرار می گیرد. البته از این دستگاه می توان برای برش متریال های دیگر نیز بهره جست اما بهتر است با توجه به قدرت دستگاه از چنین دستگاهی برای چوب استفاده شود. همینطور دستگاه سی ان سی فلزات نیز با توجه به قدرت آن نام گذاری شده است و نمی توان تنها آن را صرفا برای فلزات دانست.

خدمات دستگاه سی ان سی

یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در خرید دستگاه سی ان سی خدمات است. برخی گمان می کنند خرید این دستگاه تنها به تحقیقات در مورد خود دستگاه ختم می شود. این در حالی است که دستگاه های موجود در بازار به نحوی هستند که بسیار شبیه به هم بوده و شاید تفاوت چندانی با هم نداشته باشند. چیزی که بسیار مهم است و تغییر در شرکت ها و دستگاه ها را پدیدار می کند، نوع خدمات است. خدمات دستگاه سی ان سی از خود دستگاه مهمتر است. در واقع اگر شما به خرید بهترین دستگاه سی ان سی موفق شوید اما این دستگاه هیچ گونه خدماتی نداشته باشد و یا خدمات آن به صورت مداوم در دسترس نباشد، ضرر کرده اید. بهترین دستگاه دستگاهی است که هم قطعات آن در دسترس باشد و هم تکنسین آن برای خدمات آماده باشد تا در هر زمان که به خدمات نیاز بود به خصوص در زمان های پیک کاری که برای دستگاه مشکل ایجاد می شود، آماده خدمت باشد.
توجه داشته باشید که در هنگام خرید دستگاه سی ان سی علاوه بر اینکه باید به دقت و کیفیت دستگاه توجه داشته باشید، باید به خود شرکت و نوع خدمات آن نیز توجه کنید. در واقع شما باید مطمئن شوید که این شرکت توانایی ارائه خدمات به شما را خواهد داشت و در غیر این صورت از خرید از آن شرکت صرفه نظر کنید. در واقع شرکت های نوپا از جمله شرکت هایی هستند که نمی توانند در این زمینه به شما کمک کنند. بهتر است شرکت های سابقه داری که مطمئن هستید تا چند سال آینده در این زمینه مشغول به فعالیت هستند را برای خرید دستگاه سی ان سی انتخاب کنید. شما برای پی بردن به کیفیت دستگاه های یک شرکت و همچنین خدمات آن باید به افرادی که از آن شرکت دستگاه خریده اند مراجعه کنید و صادقانه از آن ها سوال بپرسید.

دستگاه سی ان سی
خرید دستگاه های صنعتی مثل دستگاه CNC کمی سخت به نظر می رسد اما با دقت ، مشورت و تحقیقات صحیح می توان دستگاه خوب و مناسبی را تهیه کرد.دیدگاهتان را بنویسید

سیمای شهر، بزرگترین واردکننده دستگاه های چاپ بنر و سی ان سی

نکات خرید یک دستگاه بنر چیست؟

همین حالا با وارد کردن ایمیل خود فایل را دریافت کنید
فایل را برای من ارسال کن
close-link

دریافت رایگان پادکست صوتی
 انواع دستگاه برش لیزر

شما کمتر از 5 ثانیه با شنیدن این پادکست صوتی فاصله دارید
دانلود فایل صوتی
close-link

اگر دارنده دستگاه چاپ هستید نکات طلایی آماده کردن دستگاه برای تعطیلات را از دست ندهید

تاکنون میلیون ها تومان هزینه خرابی دستگاه بعد تعطیلات شده است امیدواریم با شنیدن این فایل صوتی کمکی به همکاران ارجمند کرده باشیم
فایلهای صوتی سیمای شهر را از دست ندهید و زودتر از بقیه آنها را بشنوید
دریافت فایل صوتی
بصورت رایگان آموزشهای صوتی را دریافت کنید فقط 5 ثانیه فاصله دارید
close-link

دریافت لیست قیمت
 محصولات سیمای شهر

شما کمتر از 5 ثانیه با دریافت این لیست فاصله دارید
دریافت لیست قیمت ماشین آلات
close-link
دریافت فایل صوتی ارزشمند آماده کردن دستگاه بنر 

آیا شما هم پس از چند روز خاموش بودن دستگاه چاپ به مشکل برخورد کرده اید 

همین الان فایل صوتی را بشنوید و لذت ببرید
دریافت فایل صوتی
close-link