روند کار دستگاه چاپ بنر

0 2

روند کار دستگاه چاپ بنر این گونه است که فایل گرافیکی به نرم افزاری به نام ریپ رفته این نرم افزار آن فایل را به یک سری کدهای پیچیده دسته بندی می کند. آن فایل های ریپ شده را با پسوند های prm یا prt می سازند. عملیات پروسه رنگ بندی روی فایل ریپ شده صورت می گیرد و از طریق پورت به مادربورد دستگاه منتقل می شود.

این کدها داخل کنترل سیستم دستگاه یا مادربرد تحلیل می شوند و توسط هدبرد دستگاه به صورت یکسری دستور فایرینگ به هد دستگاه ارسال می شوند. در واقع هد زرد می داند در چه لحظه و چه موقعیت مکانی کرییج در حال حرکت، چه نوع فایری انجام دهد. تمامی این اقدامات در کسری از ثانیه انجام می شود.

موتور دستگاه وظیفه حرکت دادن کرییج را به عهده دارد. در نتیجه اطلاعاتی که از طریق فایل کامپیوتر به مادربرد داده می شود، پروسس می شود. به صورت دستور فایرینگ به هد داده می شود تا فایرینگ رنگ به درستی انجام گیرد.

دستگاه چاپ بنر

قسمت های مختلف دستگاه بنر

قسمت های مختلف دستگاه بنربه ۸ قسمت تقسیم می شود:

بدنه دستگاه : بدنه دستگاه چاپ بنر که همه قطعات روی آن سوار می شود و مدیا روی آن قرار می گیرد. بدنه بسیار مهم است. هر چه این قسمت مستحکم تر باشد کیفیت چاپ بالاتر خواهد رفت. لرزش کمتری خواهد داشت و عمر قطعات نیز بیشتر می شود. دستگاه های پر سرعت نمی توانند بدنه ضعیفی داشته باشند.

موتور دستگاه چاپ بنر: موتور دستگاه مدیا را حرکت می دهد. موتورهای دیگری از جمله موتور های رول جمع کن و موتورهای رول باز کن را نیز خواهیم داشت. موتور دستگاه وظیفه حرکت دستگاه را برعهده دارد. موتور X کرییج را حرکت می دهد و موتور Y مدیا را حرکت می دهد.

رول بازکن و رول جمع کن دستگاه چاپ بنر: رول قبل از شروع کار چاپ باز می شود و از طریق یکسری لوله بر روی کرییج آمده و با حرکت روی آن چاپ را انجام خواهد داد. رول باز کن بسیار مهم است و در صورتی که کار خود را به درستی انجام ندهد مدیا خراب میشود.

نرم افزار خود دستگاه چاپ بنر یا ریپ: ریپ وظیفه خیلی مهمی دارد و فایل چاپی را آماده می کند و آن را برای دستگاه چاپ بنر قابل فهم می کند. اگر این قسمت خوب کار نکند یا رنگ ها شبیه فایل نمی شوند و یا مصرف جوهر را بالا خواهد برد. اگر ICC Profile ها مناسب باشند هزینه جوهر دستگاه کاهش خواهد یافت.

هد دستگاه چاپ بنر: هد دستگاه از مهم ترین بخش دستگاه می باشد که وظیفه پاشش را به عهده دارد. برای هر دستگاه بالاترین هزینه هد دستگاه می باشد و ۸۰ درصد نگهداری از دستگاه مربوط به مراقبت از هد می باشد.

برد ها و کابل های دستگاه چاپ بنر: بردها و کابل ها انجام دستورات را بر عهده دارد و اگه نباشد چاپ انجام نمی گیرد . وظیفه فایرینگ، دستورات سر هد هر دستگاه، همگی با برد ها است. کابل های ارتباطی و تغذیه های برق همه در این دسته قرار دارند.

پمپ مرکب دستگاه چاپ بنر: این پمپ ها به تانک هایی که بر روی کرییج دستگاه قرار دارند، متصل هستند. اگر سطح جوهر از یک سطحی پایین تر بیاید از طریق سنسورها به مادربرد دستگاه اعلام می شود و دستور پمپ صادر خواهد شد .

دستور پمپ، پمپ رنگ را آغاز می کند و پمپ جوهر رو مکش کرده و به تانک ها می رساند و دوباره لوله مرکب درست می شود

مرحله کرییج : کرییج ها روی ریل حرکت می کند و چون هدها روی آن نصب می شوند مهم است. این که کرییج ها بدون نویز کار کنند و ثبات داشته باشند بسیار اهمیت دارد. چون اگر کرییج ها نویز داشته باشد کیفیت کار پایین خواهد آمد . بلبرینگ ها یا واگن ها به دلیل این که نرم کردن حرکت کرییج را عهده دار هستند بسیار حائز اهمیت می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

51 − 44 =

با ما در ارتباط باشید !