قیمت دستگاه برش لیزر و قیمت دستگاه cnc

0 5,285

به نظر شما تفاوت قیمت دستگاه برش لیزر و قیمت دستگاه cnc  در چیست؟ دستگاه برش لیزر و دستگاه سی ان سی هر دو دستگاهی هستند که در برش و حکاکی به کار می روند.

قیمت دستگاه برش لیزر و قیمت دستگاه cnc

یکی از تفاوت های دستگاه برش لیزر و دستگاه سی ان سی در نحوه برش ها و حکاکی ها است.تفاوت دیگر متریالی است که بر روی آن کار می شود.دستگاه برش لیزر بیشتر برای برش اجسامی که سخت نیستند کاربرد دارد به عنوان مثال چوب، چرم و یک سری فلزات خاص.

دستگاه cnc بیشتر برای برش و حکاکی بر روی متریال های سخت به کار می رود مانند حکاکی بر روی سنگ، فلزات سخت.این تفاوت کارایی ها مهمترین عامل تفاوت قیمت دستگاه برش لیزر با قیمت دستگاه cnc می باشد.

پس نحوه برش و حکاکی متریال باعث اختلاف قیمت دستگاه cnc و قیمت دستگاه لیزر می شود.اصولا قیمت دستگاه سی ان سی بالاتر از قیمت دستگاه برش لیزر است.

این اختلاف قیمت مربوط به مواردی است که در ادامه توضیح خواهیم داد:

  • ابعاد دستگاه
  • قدرت دستگاه
  • ملزومات دستگاه

ابعاد دستگاه های سی ان سی از دستگاه لیزر بزرگ تر است.

مسلما چون متریال هایی که روی آن کار می شود سخت تر و بزرگ تر است پس از نظر ابعادی نیز باید دستگاه بزرگ تر باشد.

بزرگ بودن دستگاه سی ان سی باعث می شود که قیمت دستگاه سی ان سی بالا رود.

دستگاه cnc

هر چه اندازه دستگاه سی ان سی بزرگ تر باشد، قدرت آن نیز بالاتر خواهد رفت.می توان با استفاده از این قدرت بالا بر روی اجسام سخت تری کار کرد.البته این تفاوت قیمت برای زمانی است که اندازه دستگاه برش لیزر خیلی بزرگ نباشد.قدرت دستگاه در این تفاوت قیمت در این زمینه اختلاف بزرگی است.

کانال تلگرام

روشن است که قدرت دستگاه سی ان سی به این دلیل که روی اجسام سخت کار می کند بیشتر است.برای برش و حکاکی بر روی سنگ و فلزاتی مانند آهن باید دستگاه قدرت بسیاری داشته باشد.همین قدرت و فشار اصطحلاک بیشتری بر روی دستگاه وارد می کند.

به همین دلیل سرویس دستگاه سی ان سی باید در زمان نزدیک تری انجام گیرد.

و همچنین شخصی که سرویس دستگاه cnc زا انجام می دهد باید از نظر تجربه و تخصص از سطح بالایی برخوردار باشد.

دستگاه لیزر

دستگاه برش لیزر و دستگاه cnc

و مسلما به دلیل فشار زیاد وارد شده بر دستگاه سی ان سی نسبت به دستگاه لیزر عمر آن کمتر خواهد بود.همین تفاوت برش ها و متریال ها باعث تفاوت قیمت دستگاه سی ان سی و قیمت دستگاه برش لیزر خواهد شد.دستگاه سی ان سی به دلیل داشتن مته و کار با آن ممکن است حین کار بسوزد و باید این قطعه عوض شود.همین تعویض قطعه متحمل هزینه است و باعث می شود که برای مشتری گران تر در آید.

اما دستگاه لیزر دیگر مته ندارد که بخواهد بسوزد و فقط با لیزر و اشعه کار می کند.و چون حکاکی طرح ها بر روی اجسام سخت نیست فشار زیادی به دستگاه لیزر وارد نمی شود.کار اپراتور دستگاه لیزر نسبت به اپراتور دستگاه cnc راحت تر خواهد بود.

به این دلیل که در هنگام کار با دستگاه cnc احتمال سوختگی در مته و شکستن و … بسیار بیشتر است.

و همین طور در دستگاه cnc احتمال متریالی که هدر می رود نیز بیشتر از کار با دستگاه لیزر است.

اپراتور دستگاه cnc باید هنگام کار دقت زیادی به خرج دهد زیرا هر قسمت طرح باید با یه قدرتی کار شود.

تنظیم قدرت مته دقت و تجربه بسیاری نیاز دارد.

پس در کل ملزومات و تعویض قطعات دستگاه سی ان سی بسیار بیشتر از دستگاه برش لیزر است.پس این اختلاف قیمت در دستگاه سی ان سی و دستگاه برش لیزر طبیعی است.پس قبل از خرید باید تحقیقات کامل صورت گیرد.

پس از کامل شدن تحقیقات مشخص می شود دقیقا چه دستگاهی و چه مدلی  از دستگاه به کار شما می آید.و با بهترین انتخاب می توانید در کار خود موفق باشید.مجموعه سیمای شهر با دادن مشاوره های رایگان همراه و یاور شما، قبل از خرید و پس از خرید دستگاه خواهد بود.شما با توجه به قیمت دستگاه برش لیزر این مجموعه و صحبت با کارشناسان می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید !