قیمت دستگاه برش لیزر

همه چیز در مورد قیمت دستگاه لیزر

اگر برای خرید یک محصول به سراغ فروشگاههای اینترنتی بزرگ و کوچک رفته باشید، چند سؤال از شما پرسیده می‌شود که اتفاقاً همین سؤالات در قیمت دستگاه برش لیزر هم احتمالاً با آنها مواجه خواهید شد. طبیعی است هر اطلاعاتی که نشان دهنده خصوصیات ذاتی دستگاه باشد، به طور مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت نهایی آن تأثیر گذار است. حال ممکن است این اطلاعات مربوط به خصوصیات ذاتی خود دستگاه باشد یا ناشی از حقایق و تأثیر بازار قیمت دستگاه.

برای روشن شدن این موضوع و درک بهتر شما از قیمت دستگاه لیزر در این مطلب به بررسی چند فاکتور تاثیرگذار بر آن خواهیم پرداخت.

قیمت دستگاههای لیزر بر مبنای برند دستگاه

در جریان خرید هر محصولی و با هر شیوه خریدی، اولین سوالی که از شما پرسیده می‌شود این است که برند دستگاه مورد نظر شما چیست. برند یک دستگاه به صورت غیرمستقیم اطلاعات کاملی در مورد مشخصات و قابلیت‌های آن به ما می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد که با جستجوی اینترنتی یک برند می‌توانیم متوجه شویم که دستگاه مورد نظر چه ویژگی‌هایی دارد و چه قابلیت‌هایی در آن گنجانده شده است

در مورد دستگاه‌های برش لیزر و حکاکی لیزر توصیه می‌کنم که سری به محصولات ما در سیمای شهر بزنید و با برندهای مختلف مانند دستگاه برش لیزر دیاموند لیزر و پاورکم مدل ۱۳۹۰s یا دستگاه برش لیزر مدل ۱۲۱۸ باکس آشنا شوید. این در حالی است که در وب سایت‌های دیگر مدل‌هایی مانند ZMorph VX و ZMorph VX و TEN-HIGH 40W و Orion Motor Tech 40W وجود دارد که هر کدام از آنها قابلیت‌ها و مشخصات منحصر به فردی دارند. این تفاوت در برند و مدل دستگاه خود را به صورت تفاوت در قیمت دستگاه برش لیزر نشان می‌دهد.

قیمت دستگاه لیزر

قیمت دستگاههای برش لیزری بر مبنای سطح قابل برش

سطح قابل برش یکی از فاکتورهایی است که در شرکت‌های مختلف برای اعلام قیمت دستگاه به آن اشاره می‌شود. در این حالت به اندازه‌هایی مانند ۱٫۵ در ۱٫۵ اینچ یا ۱۹٫۶ در ۱۵٫۷ اینچ اشاره می‌شود که هر کدام از آنها سطح قابل برش با دستگاه را نشان می‌دهد. این سطح قابل برش معیاری مشخص از اندازه دستگاه هست و هرچه دستگاه بزرگ‌تر باشد، توانایی برش سطوح بزرگ‌تر را دارد.

 شما اگر گزینه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که قیمت دستگاه برش و حکاکی لیزری اندازه ۱۳۰*۱۸۰ با قیمت دستگاه برش و حکاکی لیزری اندازه ۶۰*۴۰ با قیمت دستگاه برش و حک لیزری رومیزی اندازه بسیار کوچک تفاوت دارند. این تغییر در اندازه‌ها خود را به صورت کارایی و بازدهی دستگاه نشان داده که طبیعتاً معیار خوبی برای خرید ما محسوب می‌شود. روال کلی به این صورت است که قیمت دستگاه‌های برش لیزر صنعتی نسبت به قیمت دستگاههای خانگی و رومیزی بیشتر است.

در واقع ابعاد دستگاه از مهمترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت دستگاه هستند هر چقدر دستگاه ابعاد بزرگتری داشته باشه مکانیک و بدنه قدرتمند تری نیاز دارد و در نتیجه قیمت آن بالاتر خواهد رفت 

دریافت قیمت دستگاه لیزر 

  یکی از بهترین دستگاه هایی که در حال حاضر در بسیاری از کسب و کارها به ویژه مشاغل صنعتی به کار گرفته شده و باعث کاهش هزینه ها و کاهش زمان پروژه ها شده است، دستگاه برش لیزر است. این دستگاه به عنوان یکی از انواع دستگاه های مادر شناخته می شود که در صنایع مختلف مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. با توجه به گستردگی استفاده از آن، قیمت دستگاه برش لیزر و نوع خدمات پس از فروش آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
  قیمت دستگاه برش لیزر متاسفانه پارامتر قابل اندازه گیری مشخصی ندارد و به همین علت است که شرکت های مختلف راهکارهایی را برای سوء استفاده از عدم مشخص بودن قیمت به کار می بندند.

  نحوه قیمت دستگاه لیزر

  دقت کنید که خرید دستگاه لیزر کار بسیار مهمی است و باید با تحقیقات کامل انجام شود، اما قیمت موضوعی است که به این راحتی ها نمی توان از آن و نحوه قیمت گذاری سر درآورد.
  یکی از راهکارهایی که شرکت های مختلف فروشنده این دستگاه به کار می گیرند تا با استفاده از آن قیمت دستگاه لیزر را بیشتر از آنچه که هست نشان دهند، استفاده از اصطلاحات عجیب و غریبی است که به نحوی ابداعی خود این شرکت ها است. در واقع با استفاده از کلماتی ناهمگون و بعضاً جالب قصد در فریب مشتری را دارند تا بتوانند با مزیت دانستن ویژگی ای که اصلا مورد خاصی نیست، در قیمت دستگاه برش لیزر دستکاری کرده و آن را با قیمت های گزاف به فروش برسانند.

  خرید دستگاه برش لیزر آن هم از شرکت های مختلف نیاز به آگاهی نسبت به آن شرکت نیز دارد. خدمات در قیمت دستگاه برش لیزر بیشترین تاثیر را داشته و باید تمامی موارد خدماتی شرکت فروشنده با دقت مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد. شما زمانی می توانید به خدمات ۱۰ ساله یک شرکت اعتماد کنید که لااقل ۱ سال از تأسیس شرکت گذشته باشد! برخی شرکت ها ادعای خدمات طولانی مدت می کنند در حالی که هیچ سابقه ای در این زمینه ندارند و مشخص نیست که این شرکت اصلا تا سال آینده وجود دارد یا خیر!

   

  خدمات پس از فروش دستگاه برش لیزر

  مشکل خدمات و قیمت دستگاه برش لیزر موضوعی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت. شما برای اینکه بتوانید از خدمات حداقلی بهره مند شوید، علاوه بر سابقه شرکت ارائه دهنده دستگاه لیزر، باید به این موضوع هم دقت کنید که آیا شرکت مورد نظر اصلاً تکنسین متخصص این دستگاه را در مجموعه خود دارد یا خیر؟! وجود تکنسین در یک مجموعه با سابقه چند ساله می تواند دلگرمی خوبی برای شما باشد، هرچند که کافی نیست؛ اما برخی شرکت ها به صورت مشترک از تکنسین های باتجربه استفاده می کنند و یا اصلا تکنسین باتجربه ای درون سیستم خود ندارند. به همین علت است که در آینده نمی توانند خدمات مناسبی را به شما ارائه دهند. همین موضوع می تواند تاثیرات مهمی بر روی قیمت دستگاه برش لیزر داشته باشد. دقت کنید که بحث خدمات نه تنها برای این دستگاه، بلکه برای تمامی دستگاه های صنعتی در اولویت قرار دارد و بیشتر از خود دستگاه باید به خدمات ارائه شده دقت شود.
  در بحث خدمات و مطمئن شدن از اینکه خدمات ادعایی یک شرکت تا چه اندازه صحیح است، شما می توانید مشغول به تحقیقات میدانی شوید. خرید دستگاه برش لیزر آنقدر مهم است که ارزش وقت گذاشتن چندین و چند روزه را دارد و بهتر است خیلی دقیق این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. قیمت دستگاه برش لیزر را نیز در بین تحقیقات خود جویا شوید. مشتریان یک شرکت بهترین مرجع برای شناسایی روند خرید و خدمات این دستگاه هستند. فقط دقت کنید که تنها به سراغ یک مشتری نروید؛ ممکن است به هر دلیلی یک مشتری ناراضی را پیدا کنید اما آنچه که مشخص است مجموعه ای از نظرات مشتریان است.

  کاربرد دستگاه برش لیزری

  دستگاه برش لیزر در صنایع مختلف کاربرد دارد. این تنوع کاربرد باعث شده هم شرکت های خدماتی که به صنایع مختلف خدمت رسانی می کنند از این دستگاه استفاده کنند و هم صنایع و ارگان های مختلف برای پیشبرد کارهای خود دستگاه برش لیزر را خریداری و نصب نمایند. همین تنوع کاربرد در موارد مختلف، این سوال که چه رنج قیمت دستگاه برش لیزر می تواند جوابگوی یک کسب و کار باشد را دچار چالش می کند.

  در واقع نمی توان یک حکم کلی داد که بازگشت سرمایه در چه مدت زمانی اتفاق می افتد و همین موضوع کمی ریسک سرمایه گذاری در این زمینه را افزایش می دهد.
  تحلیل بازار قبل از خرید دستگاه می تواند به شما کمک کند تا بدانید بازگشت سرمایه ای که برای تأمین قیمت دستگاه برش لیزر می پردازید چقدر است و تا چه اندازه می تواند منطقی و اصولی باشد. البته تحلیل بازار باید به درستی و با دقت تمام انجام شود تا اشتباهی صورت نگیرد. علاوه بر این در زمان بازگشت سرمایه توانایی شما نیز حرف اول را می زند. در واقع خریدار دستگاه لیزر است که باید تمام تلاش خود را برای به سرانجام رساندن اهدافی که برای کسب و کار است انجام دهد. استفاده از دستگاه برش لیزر به صورت حرفه ای و بازاریابی درست و منطقی می تواند کمک کند تا قیمت دستگاه برش لیزر بسیار منطقی و قابل دسترسی باشد.

  البته دقت کنید مهارت اپراتور تنها به تجربه کار با دستگاه برش لیزر نیست. اپراتور باید بتواند با تمام خم و چم دستگاه آشنا باشد و در کنار آن نرم افزار های مختلف نقشه کشی دو بعدی و سه بعدی را نیز به صورت مسلط کار کرده باشد. این اقدام می تواند بهره وری را افزایش دهد و انواع سفارشات چه حکاکی و چه برش های دو بعدی و سه بعدی به سمت شما سرازیر کند.
  شاید قیمت دستگاه برش لیزر بالا باشد اما با یک برنامه ریزی صحیح می توان به سادگی توجیه اقتصادی برای آن بدست آورد و با خیالی آسوده به بازاریابی و ارتباط موثر با مشتریان پرداخت. موضوعی که در صورت پرداخت قیمت دستگاه برش لیزر بهتر انجام شده و فرد بدون هیچ استرسی به فعالیت تخصصی خود ادامه می دهد و هیچ مورد اضافی را به ذهنش راه نخواهد داد.

  جهت مشاهده برترین دستگاه برش لیزر کلیک کنید 

  قیمت دستگاه برش لیزر بر مبنای نوع تیوب لیزر

  یکی دیگر از معیارهایی که تأثیر مستقیمی بر قیمت دستگاه برش لیزر دارد، بحث نوع تیوب لیزر به کار رفته در دستگاه و اشعه لیزری تولید شده است. در تیوب لیزر عناصر مختلفی وجود دارد که در اثر جریان الکتریسیته برانگیخته شده و با بازگشت آنها به حالت اولیه، نور ساطع می‌شود. این جریان نوری به عدسی‌ها برخورد کرده و تبدیل به اشعه لیزر فوق العاده قوی برای برش دادن کارهای مختلف می‌شود.

  در حال حاضر تیوب‌های لیزر موجود در بازار متفاوت هستند که خیلی از آنها از نوع تیوب دی اکسید کربن، برخی از نوع دیودهای نیمه رسانا، و برخی از نوع دیود لیزر آبی و مدل‌های دیگر هست. این تفاوت در تیوب لیزر خود را به صورت تفاوت در اشعه لیزر نشان می‌دهد که باعث تغییر در کاربری و استفاده از دستگاه می‌شود. همین دلیل می‌بینیم که قیمت دستگاه برش لیزر به این فاکتورها هم بستگی دارد.

  بهترین برندهای تیوب لیزر در بازار ایران برند رسی EFR و یونگلی هستند که بسته به مشخصات تیوب دارای قدرت و عمر متفاوتی هستند 

  قیمت دستگاه برش لیزر بر مبنای توان و قدرت دستگاه 

  آخرین موردی که به خصوصیات ذاتی دستگاه برش لیزر وابسته است و به صورت عمده بر قیمت آن‌ها تأثیر گذار است، بحث توان دستگاه یا همان تعداد وات برش دستگاه است. با توجه به توانایی تیوب لیزر و همچنین جریان الکتریکی استفاده شده، قدرت لیزر تولید شده در این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است و در منابع مختلف تحت عنوان تعداد وات دستگاه از آن یاد می‌شود. 

  هم اکنون تیوب های با قدرت ۸۰ / ۱۰۰ /۱۲۰ /۱۵۰/۱۸۰ در بازار وجود دارند قدرت دستگاه با توان و سرعت برش رابظه مستقیمی دارد در واقع هر چقدر توان تیوب بالاتر باشد سرعت برش بیشتری به کاربر هدیه میدهد ولی دقت داشته باشید توان بالاتر به معنی قطر اشعه بیشتر و در نتیجه کاهش کیفیت حکاکی است 

  قیمت دستگاه برش لیزر بر مبنای حقایق بازار

  باید بپذیریم که حقایق بازار به هر اندازه که تأثیر کوچکی داشته باشند، باز هم نمی‌توانیم از تأثیر آنها بر قیمت دستگاه چشم پوشی کنیم. برخی از این موارد به حقیقت و توانایی دستگاه مربوط هستند و برخی مربوط به شرایط کارخانه تولید کننده یا شرکت فروشنده:

  • گارانتی و خدمات پس از فروش باعث می‌شود که خریدار اعتماد بیشتری به دستگاه داشته باشد و طبیعت قیمت آن را افزایش می‌دهد؛
  • محبوبیت برند در سطح بازار باعث می‌شود که تقاضا برای خرید محصول افزایش یافته و این موضوع هم از قیمت دستگاه برش لیزر را بالاتر می‌برد؛
  • تغییرات نرخ ارز و تأثیر آن بر شرایط صادرات و واردات دستگاه باعث تغییر قیمت آن در فواصل زمانی کوتاه می‌شود؛
  • شرایط فصل کار و تمایل مردم به استفاده از این دستگاه‌ها در تغییر قیمت دستگاه هم نقش دارد.

  کلام آخر

   به خاطر داشته باشید که استناد کردن به یک معیار مانند اندازه دستگاه یا قدرت اشعه لیزر نمی‌تواند معیار خوبی برای خرید می‌باشد. پس اگر به دنبال خرید یک دستگاه استاندارد و با کیفیت هستید و می‌خواهید قبل از هرچیزی اطلاعات کامل در مورد قیمت انداخته باشید، لازم است قبل از هر چیزی خصوصیات ذاتی دستگاه مورد نظر را پیدا کنید و ببینید که تأثیر هر کدام از آنها در قیمت نهایی دستگاه به چه صورت است. این موضوع باعث می‌شود که پیدا کردن دستگاه مناسب و متناسب با نیاز شما راحت‌تر باشد.

   در یک جمع بندی کلی می‌توان نتیجه گرفت که قیمت دستگاه برش لیزری و دستگاه حکاکی لیزر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد در خرید دستگاه باید همه آنها در نظر گرفته شوند.

  دریافت قیمت دستگاه لیزر 

   ارسال یک پاسخ

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   با ما در ارتباط باشید !