قیمت دستگاه سی ان سی

0 418
4.3/5 - (3 امتیاز)

قیمت دستگاه سی ان سی از متغیر های زیادی تشکیل میشود

ماشین آلات برش کاری، حکاکی، شکل دهی و فرز کاری و … در سال های اخیر چنان پیشرفتی داشته اند که نمی توان به راحتی از تغییرات و تفاوت های هر نسل از آن ها با نسل قبلی و هر مدل جدید تر با مدل های قدیمی تر چشم پوشی کرد. به همین ترتیب، گستره ی کار و برنامه ریزی برای عملیات گوناگون توسط این ماشین آلات پیچیده و شگفت انگیز نیز چنان وسعتی پیدا کرده که تصور فضاهای صنعتی و فنی بدون در نظر گرفتن حضور این دستگاه ها، تقریبا غیر ممکن است.از انواع این ماشین آلات، باید به ماشین یا دستگاه سی ان سی اشاره کرد که بخش وسیعی از حوزه ی کار و فعالیت های مربوط به شکل دهی، عملیات سطحی و همچنین آماده سازی میلیون ها قطعه و تجهیز مختلف را به عهده بگیرد.

سی ان سی چیست؟

CNC فرم کوتاه شده عبارت Computer Numerical Control و به معنی کنترل عددی رایانه‌ای می‌باشد. در واقع این نوع از دستگاه ها با کنترل های کامپیوتری قادرند کارها را با سرعت و دقل بیشتری انجام دهند. به کمک این دستگاه می توان عملیات های ماشین کاری با دقت زیاد را انجام داد. امروزه با پیچیده شدن قطعات، فرآیند ماشین کاری ان نیز بسیار پیچیده شده است و بدون کمک این ماشین های دقیق نمی توان چنین محصولاتی را تولید کرد. یکی دیگر از قابلیت های این دستگاه ها تولید چندین قطعه بدون کوچکترین اختلافی است و می توان تولیدات سری و یکنواختی را انجام داد. با کمک این دستگاه ها می توان متریال های گوناگونی را ماشین کاری کرد.

متریالی که به صورت معمول مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • آلومینیوم
 • برنج
 • مس
 • استیل
 • تیتانیوم
 • چوب
 • فوم
 • فایبرگلس
 • تفلون
 • انواع پلاستیک

بیشتر بخوانید : دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی

توسعه ی حوزه های مختلف فنی و همچنین افزایش رشته های گوناگون مهندسی، نیازها و الزامات جدید و نوینی را به وجود آورده است. این نیازهای جدید نیز به دلیل پیچیده تر شدن و مدرن تر شدن محصولات و ساخته های صنعتی، تولید کنندگان و صاحبان کارگاه ها و مشاغل را مجاب کرده تا به سمت تهیه ی ماشین آلات هوشمند با ضریب دقت و کنترل بالاتری روی آورند، و دستگاه cnc به عنوان یک ماشین کنترل کننده ی عددی یا رایانه ای می تواند بخش قابل توجهی از این نوع نیاز را برآورده سازد. به همین دلیل استفاده از این دستگاه در ابعاد مختلف، به میزان قابل توجهی رو به افزایش است.

دستگاه های cnc می توانند بخش قابل توجهی از نیازهای صنایع را بر طرف سازند.

 

دستگاه سی ان سی

قیت دستگاه سی ان سی

این افزایش استفاده، باعث گسترش بازار و زمینه ی خرید و فروش تعداد بیشتری دستگاه شده تا جایی که برخی از ماشین سازان داخلی تصمیم گرفته اند تا در کارخانه ی خود با مونتاژ تجهیزات حساس وارداتی سی ان سی، نسبت به تولید این دستگاه ها اقدام نمایند. از سوی دیگر با توجه به برخی مشکلات کلان اقتصادی در حوزه صنعت و معدن، برخی از دارندگان این نوع ماشین آلات نیز با قصد کاهش هزینه ها، تصمیم به فروش دستگاه سی ان سی دست دوم خود کرده اند.

برخی از ماشین سازهای داخلی هم تجهیزات سی ان سی را مونتاژ و تولید می کنند.

در مجموع باید توجه داشت واردات برخی دستگاه ها از کشورهای سازنده ی خارجی، مونتاژ و تولید در برخی واحدهای صنعتی داخلی و همچنین فروش دستگاه های دست دوم، موجب شده است تا بازار خرید و فروش این نوع ماشین آلات پیشرفته با چالش ها و متغیرهای گوناگونی مواجه شود و این متغیرها بر قیمت آن تاثیر گذار باشد.

همچنین اعمال نشدن سیاست های قیمت گذاری و نظارتی قوی از سوی برخی نهادهای ذی ربط، باعث شده تا عده ای بدون اعتبار و تجربه ی کافی تلاش کنند از آب گل آلود بازار ماشین آلات سی ان سی، ماهی سود و منفعت های کوتاه مدت بگیرند.


قیمت دستگاه سی ان سی ۲۶۲ میلیون 

قیمت دستگاه سی ان سی ۲۳۹ میلیون 

قیمت دستگاه سی ان سی ۲۲۵ میلیون 

اگر نیاز به قیمتهای دقیق تر دارید فرم زیر را پر کنید 

  تغییرات قیمت  سی ان سی

  در میان این تلاطم، قیمت دستگاه سی ان سی نیز دستخوش تغییرات و افت و خیزهای گوناگونی می شود و قابل تنظیم با توجه به روند و رویه ای مشخص و استاندارد با معیارهای ثابت و قابل پیش بینی، نخواهد بود. به عنوان مثال ممکن است وارد کننده ای بتواند بخش قابل توجهی از بازار را با واردات تعداد زیادی دستگاه بی کیفیت از فروشنده ای خارجی، تحت تاثیر قرار دهد. در این وضعیت با توجه به کمبود نقدینگی برخی از شرکت های صنعتی و تولید کنندگان نیازمند به استفاده از دستگاه cnc ، این شرکت ها به سمت دستگاه بی کیفیت وارداتی رفته و پیش نیازهای افت قیمت را فراهم کنند.این مورد تنها یکی از چند نمونه تغییراتی است که قادر است قیمت دستگاه سی ان سی را دچار مشکلات و بی ثباتی های غیر قابل پیش بینی کند.

  واردات بی رویه دستگاه های بی کیفیت فروشندگان خارجی موجب بروز مشکلات و بی ثباتی های غیر قابل پیش بینی در قیمت دستگاه های سی ان سی است.

  اما در صورت ایجاد ثبات نسبی و مکانیزم منطقی در قیمت گذاری و عرضه و نصب دستگاه cnc ، این قیمت توسط عوامل و معیارهای مختلفی تعیین می شود: یکی از آنها ابعاد میز و وسعت متریال ورودی دستگاه است. هر اندازه دستگاه بزرگتر باشد علاوه بر اینکه میز آن وسیع تر بوده و می توان ورق ها و قطعات با اندازه ی بیشتری را بر روی آن مستقر کرد، همچنین تجهیزات مکانیکی و سیستم های کنترلی دستگاه نیز حوزه ی عملکرد بیشتری خواهند داشت.

   

  دستگاه سی ان سی

  از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت این دسته از ماشین آلات، میزان دقت و قابلیت انجام فعالیت ظریف تر با حساسیت بالا و تلرانس های دقیق تری خواهد بود.

  خدمات پس از فروش

  اما خدمات پس از فروش و پشتیبانی های فروشنده را نمی توان نادیده گرفت. بخش مهمی از فرآیند فروش این دستگاه ها، شامل چگونگی و مدت زمان پشتیبانی ماشین توسط فروشنده پس از خرید می باشد. این بخش چنان حائز اهمیت است که اصلا نباید توسط کاربران و خریداران نادیده گرفته شود و آن را موضوعی پیش پا افتاده و بی اهمیت تلقی کنند. چرا که در صورت تحویل گرفتن دستگاه سی ان سی بدون پشتیبانی، دیر یا زود با ایجاد اشکال فنی، صاحب کار مجبور است برای تعمیر تا تعویض قطعه ی معیوب، برای مدتی عملیات آن را متوقف کرده و به ناچار کل فرآیند تولید را مختل کند.

  مواردی که باید به آن توجه کرد:

  • اعتبار فروشنده
  • سابقه فروشنده
  • رضایت مشتریان
  • تعداد متخصصین
  • نوع پشتیبانی
  • قیمت خدمات

  با توجه به موارد ذکر شده خدمات پس از فروش از اهمیت بالایی برخوردار است.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  با ما در ارتباط باشید !