دستگاه سی ان سی CNC- مدل ۱۲۱۸

حکاکی، برش و منبت کاری روی فلزات نرم،چوب، سنگ، پلکسی و…
دستگاه سی ان سی دارای اسپیندل1.5kw
مجهز به نرم افزار artcam

توضیحات

حکاکی، برش و منبت کاری روی فلزات نرم،چوب، سنگ، پلکسی و…
دستگاه سی ان سی دارای اسپیندل۱٫۵kw
مجهز به نرم افزار artcam
سیستم خنک کننده اسپیندل آب گرد
سیستم ball screw محورz
قابلیت حکاکی ۲ بعدی و ۳بعدی
دارای کنترلر حرفه ای جهت ارسال فایل به دستگاه سی ان سی بدون نیاز به کامپیوتر در صنعت تبلیغات و تابلوسازی جهت برش و حکاکی روی انواع پلکسی گلاس چوب مولتی استاین آلومینیوم کامپوزیت ماکت سازی
جهت ساخت و ساز انواع مدل های صنعتی(مدل سازی)
در صنایع قالبسازی از قالبهای ظریف چاپخانه ها گرفته تا قالبهای بزرگ اتومبیل سازی
در صنایع چوب کابینت سازی در و پنجره سازی مهرق و منبت مبل سازی تراش انواع پایه دکوراسیون داخلی حکاکی دو و سه بعدی روی انواع مصنوعات چوبی
در صنایع مارکینگ جهت حکاکی روی انواع فلزات نرم
در صنعت کارتن پلاست جهت تولید و ساخت انواع ماکت های تبلیغاتی
در صنعت ساختمان برش و شیار زنی انواع کامپوزیت جهت نمای ساختمان ایجاد انواع شیار روی دربهای آپارتمانی و داخلی ساختمان تولید انواع کابینت گره چینی
در صنایع سنگ جهت حکاکی سه بعدی و دو بعدی روی سنگ حکاکی تصاویر برجسته

در صنعت الکترونیک جهت حکاکی سوراخ زنی انواع بردهای الکترونیک
در صنعت تراشکاری
حکاکی، برش و منبت کاری روی فلزات نرم، چوب، سنگ، پلکسی و …
دارای اسپیندل۳kw
مجهز به نرم افزارartcam
سیستم خنک کننده اسپیندل آب گرد
قابلیت حکاکی ۲بعدی و ۳بعدی
دارای کنترلر حرفه ای جهت ارسال فایل به دستگاه بدون نیاز به کامپیوتر

کانال تلگرام

دستگاه cnc و کاربردهای سی ان سی

قابل استفاده در صنعت چاپ و تبلیغات , دکوراسیون ,برش ورقهای ام دی اف ساخت وسایل چوبی سیسمونی صنایع دستی , ساخت دکوراسیون اداری و نمایشگاهی, ساخت تابلوهای منبت,کیف و کفش , اسباب بازی , اسباب و لوازم منزل و اداری , بسته بندی , قطعات پلاستیکی , تهیه پازل , مدلها و ماکتهای معماری , تندیس و جوایز , چاپ لیزری روی انواع هدایای تبلیغاتی , ساخت آلات و ادوات موسیقی , ساخت هواپیمای مدل و قطعات صنعتی , تهیه لوازم و وسایل تزیینی و صدها کاربرد صنعتی و غیر صنعتی دیگر…

کاربردهای متنوع دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی به عنوان یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در حوزه صنعت شناخته می‌شود که به همه حوزه‌های مختلف سرک می‌کشد و عملکرد دستگاه‌های برش و حکاکی را ساده‌تر کرده است. در سالیان گذشته و قبل از ظهور دستگاه CNC، عملیات برش و حکاکی به صورت دستی و نیمه خودکار انجام می‌شد که با وجود سخت بودن کار، با خطای بسیاری همراه بود و طبیعتاً صدمه مالی بسیاری به تولیدکنندگان می‌زد. اما با وجود دستگاه سی ان سی صنعت نیز از نعمت آن برخوردار شده و به سرعت عمل خود در بخش‌های مختلف اضافه کرد و سرعت و دقت در تولید بالاتر رفت.

در مورد کاربرد دستگاه سی ان سی می‌توان حوزه‌های مختلفی از صنعت را معرفی کرد که تقریباً عملکرد خود را مدیون این دستگاه هستند و مطمئناً بدون دقت و سرعت عمل آن نمی‌توانند پاسخگوی مشتریان خود باشند. با توجه به اینکه این دستگاه‌ها در اندازه و قابلیت‌های متنوعی ساخته می‌شوند و می‌توان دستگاه‌های برشی، حکاکی و صافکاری مختلف بر روی آنها نصب کرد، کاربرد دستگاه CNC در صنعت به یک موضوع حتمی تبدیل شده است و کسانی که تاکنون از آن استفاده نکرده‌اند به دنبال راهکاری برای بهره‌گیری از آن هستند.

 

 

صنعت و کاربرد دستگاه سی ان سی

امروزه صنعت به شکل پیش رفته است که در همه سطوح آن شاهد کاربرد دستگاه سی ان سی هستیم و تقریباً فعالیت در این حوزه به استفاده از این دستگاه‌ها وابسته است. پیشرفت در دستگاه‌های سی ان سی به صورتی بوده است که دستگاه‌های با اندازه مختلف تولید می‌شوند و حتی در برخی از کارگاه‌های کوچک نیز شاهد کاربرد دستگاه CNC هستیم و می‌توانند تعمیرات وسایل نقلیه سنگین را انجام دهند. امروزه تحقیقات وسیعی در صنعت بر روی دستگاه‌های سی ان سی انجام می‌گیرد و به دنبال راهکارهای مناسب برای استفاده از این دستگاه‌ها هستند.

دانشمندان و محققان معتقدند که کاربرد دستگاه سی ان سی در صنعت نباید محدود به دستگاه‌های برشی یا حکاکی شود و می‌توان نقش‌های بیشتری به عهده داشته باشد. لذا با توجه به استفاده گسترده از دستگاه‌های سی ان سی در بخش‌های مختلف، امروزه آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی مختلفی در کشورهای مختلف تعریف شده‌اند و نحوه استفاده از این دستگاه را آموزش می‌دهند. کاربرد دستگاه CNC در صنعت را به چند بخش کلی تقسیم می‌کنیم و ضمن بیان دلیل برای استفاده از آن، نحوه تأثیر دستگاه بر این بخش‌ها را شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید!

سی ان سی

 

صنایع حکاکی و برش فلزات

صنعت فلز و تولید لوازم فلزی به صورتی انجام می‌شود که قسمت‌های ناخواسته فلز را حذف می‌کند و یک شکل دلخواه را با توجه به سفارش مشتری یا سلیقه شخصی ایجاد می‌کند. نمی‌توان فلزات و حکاکی یا برش بر روی آنها را به یک حوزه خاص محدود کرد و می‌تواند صنایع خودروسازی باشد که به تولید شفت، چرخ دنده، سیلندر، پیستون، و یا بسیاری دیگر از قطعات خودرو مشغول باشند. از طرفی حکاکی و برش فلزات می‌تواند به ساخت وسایل و تجهیزات تزئینی برای یک ساختمان یا موسسه اختصاص یابد.

دستگاه سی ان سی یکی از تجهیزات پرکاربرد در حوزه برش و حکاکی است که در صنعت فلزات نیز به وفور استفاده می‌شود. باوجوداین که این دستگاه‌ها اندازه‌های مختلفی دارند، اما کاربرد دستگاه CNC در حوزه فلزات و صنایع فلزی بسیار وسیع بوده و تقریباً تمامی عملیات ماشین‌کاری در این حوزه توسط دستگاه سی ان سی انجام می‌شود. اگر به فعالیت‌هایی که در این حوزه انجام می‌گیرد نگاهی بیاندازیم معمولاً مواردی مانند برش نمونه، چرخاندن، حکاکی نمونه، پیچ دادن نمونه و حرکت افقی و عمودی نمونه به کرات انجام می‌گیرد. دستگاه سی ان سی این قابلیت را دارد که ضمن برش و حکاکی قطر داخلی و خارجی یک نمونه، کلیه عملیات‌های فوق را بدون دخالت دست انجام دهد و برش‌هایی بسیار دقیق ایجاد کند.

همین الان لیست قیمت دستگاهها را مشاهده کنید

   

  صنعت سنگ و سنگ نوشته

  یکی از حوزه‌های صنعتی که کاربرد دستگاه سی ان سی در آن به وفور دیده می‌شود حوزه تولید سنگ‌های تزئینی و سنگ نوشته‌هاست. سنگ‌های تزئینی اندازه بسیار کوچکی دارند و انجام حکاکی به صورت دقیق بر روی آنها کار بسیار مشکل و وقت‌گیری است. باوجوداین که استفاده از دست و ایجاد هنرهای دستی از ارزش بالایی برخوردار است اما کاربرد دستگاه CNC در این حوزه باعث شده است که هنرهای بسیار زیبا و با دقت و صحت بالا ایجاد شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

  سنگ نوشته، مجسمه سنگی، سنگ قبر، و بناهای یادبود نمونه‌های دیگری از کاربرد دستگاه CNC در صنعت سنگ هستند که سرعت عمل در این بخش را بهبود بخشیده است. امروزه از سنگ‌های مختلفی برای ساخت این یادبودها استفاده می‌شود و هر کدام از آنها از جنس متفاوت و در شرایط متفاوت ساخته شده است. کنترل کامپیوتری و استفاده از هوش مصنوعی دستگاه سی ان سی این امکان را به اپراتورها می‌دهد که نمونه‌ای زیبا و هنری ایجاد کنند.

  سی ان سی

   صنایع الکتریکی

  صنعت تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و تولید قطعات آنها به دقت و شرایط کنترل شده نیاز دارد. اگر چه نسل اول تجهیزات الکترونیکی توسط انسان و با استفاده از قطعات بزرگ و حجیم ساخته شد، اما امروزه قطعاتی ساخته می‌شوند که با وجود اندازه بسیار کوچک خود می‌تواند کارایی بسیار چشم گیری داشته باشند. نمونه این قطعات می‌توان به حافظه کامپیوتری یا CPU اشاره کرد که با وجود حجم بسیار کم کارهایی فوق العاده انجام می‌دهند.

  کاربرد دستگاه CNC در صنایع الکترونیکی باعث شده است که دخالت انسان در این حوزه بسیار کم بوده و تا حد امکان صحت و دقت در انجام کار را بالا برده است. امروزه استفاده از لیزر و یا شیوه‌های برش دقیق به کمک دستگاه سی ان سی آمار تولید و همچنین سرعت عمل در تولید این قطعات را افزایش داده است.

  حوزه چوب و صنایع چوبی

  کاربرد دستگاه CNC در صنعت چوب و نمادهای چوبی تزئینی به سالیان بسیار دور برمی‌گردد و حتی می‌توان ادعا کرد که دستگاه‌های اولیه سی ان سی برای کار بر روی چوب تدارک دیده شده‌اند. استفاده از دستگاه CNC در این حوزه را می‌توان به بخش برشی و حکاکی تقسیم کرد. در بخش حکاکی، دستگاه سی ان سی امکان ایجاد طرح‌های مختلف را به اپراتور می‌دهد و صاحبان این صنایع می‌توانند نقش‌های مختلفی بر روی مبلمان منزل، سیسمونی نوزاد، نرده‌های چوبی منزل، و درب اتاق‌ها ایجاد کنند. در بخش برش نیز اپراتور می‌تواند به کمک دستگاه CNC برش‌هایی دقیق ایجاد کند و کمتریم فاصله و انحراف بین قسمت‌های مختلف آن ایجاد شود.

  سی ان سی

  حوزه پزشکی

  حوزه پزشکی یکی دیگر از صنایع میزبان دستگاه سی ان سی بوده است که استفاده از این دستگاه را بیش از مواد قبل نیاز دارد. با توجه به اینکه حوزه پزشکی با جان افراد سروکار دارد، تولید قطعات جایگزین با دقت بالا و کاملاً همسان با عضو مربوطه، می‌تواند نقطه مهمی در کاربرد دستگاه CNC در این حوزه باشد. البته استفاده از دستگاه سی ان سی در بخش پزشکی به حوزه تولید تجهیزات پزشکی و تولید اندام‌های مصنوعی تقسیم می‌شود که در هر دو مورد دقت و سرعت دستگاه CNC به کمک استفاده کنندگان خواهد آمد.

  امروزه به هر صنعتی که سرک بکشید، قطعاً انواع مختلفی از دستگاه‌های CNC را در آن خواهید دید و این پیشرفت باعث شده است که شاهد افزایش روزافزون کاربرد دستگاه CNC در صنعت باشیم. اگرچه به صورت کلی به نقش دستگاه سی ان سی در صنایع مختلف پرداختیم، اما در مطالب بعدی به طور کامل و جزئی به نقش این دستگاه خواهیم پرداخت. پس با ما در سیمای شهر در تماس باشید.

   

  همین الان لیست قیمت دستگاهها را مشاهده کنید

   نقد و بررسی‌ها

   هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

   اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دستگاه سی ان سی CNC- مدل ۱۲۱۸”

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   + 49 = 58

   با ما در ارتباط باشید !