نحوه تعیین قیمت دستگاه برش لیزر

0 142

نحوه تعیین قیمت دستگاه برش لیزر برای این دستگاه ، کاربردهای متفاوت و متنوعی می توان تعریف و ارائه کرد. با توجه به دامنه ی وسیع کاربردها و قابلیت ها و توانمندی های مختلف این دستگاه، زمینه های فراوان بازاریابی و تبلیغات نیز برای دستگاه برش لیزر به وجود امده و همچنین روش های مختلف به کار گیری این دستگاه در میان علاقه مندان و کارآفرینان نیز به همین دلیل گستردگی زیادی داشته است.

از طرف دیگر قیمت گذاری برای دستگاه برش لیزر نیازمند اعمال متغیرها و پارامترهای گوناگونی در محاسبه و برآورد می باشد، همچنین با توجه به رقابت موجود قیمت دستگاه برش لیزر دستگاه برش لیزر، و در برخی موارد عدم نظارت لازم و کافی، ممکن است قیمت گذاری برای چنین دستگاه هایی دامنه های خیلی متفاوت و حتی غیر منطقی داشته باشه و نتوان تعرفه های استانداردی برای این موضوع تعریف کرد.

نحوه تعیین قیمت دستگاه برش لیزر

در مورد دستگاه برش لیزر و قیمت دستگاه برش لیزر ، مزیت کارآیی و دامنه ی وسیع استفاده از این دستگاه، همزمان با اینکه موهبت و ارزشی برای آن حساب می شود، تبدیل به عامل یکی از آسیب ها و اشکالات مرتبط با این موضوع شده است. چرا که با گسترش بازار استفاده در بخش های گوناگون مورد نیاز، و افزایش روز افزون واحدهای مختلفی که به منظور برش کاری و حکاکی، به یک یا چند دستگاه برش لیرز احتیاج دارند، تا حدودی برخی تعرفه ها و قوانین قیمت گذاری با سرعت و دقت کمتر فراگیر شده و یا از قدرت بالایی برای کنترل قیمت بازار برخوزدار نبوده اند.

نحوه تعیین قیمت دستگاه برش لیزر

فاکتور های قیمت دستگاه برش لیزر

دلیل اصلی این اشکال، افزایش خرید از بازارهای عمده فروشی خارج از کشور و واردات زیاد این دستگاه به منظور فروش بیشتر با توجه به ازدیاد موارد کاربرد آن است. به عبارت واضح تر، بدلیل استقبال فراوان و روزافزون از خرید دستگاه برش لیزر در حوزه های مختلف، اقدام به واردات این دستگاه نیز به طور طبیعی افزایش یافته است.

حوزه های کاربرد دستگاه برش لیزر:

 • صنایع ماشین سازی
 • قطعه سازی
 • فلزی
 • صنایع چوب،
 • ابزار
 • لوازم تزئینی
 • لوازم خانگی
 • حوزه چاپ
 • حوزه تبلیغات
 • مشاغل وابسته
 • و غیره

سرعت اجرای ضوابط

به علاوه اینکه سرعت تنظیم و اجرای ضوابط تا حدی کمتر از سرعت واردات و استفاده از دستگاه بوده و لذا تعرفه های جدید و بالایی اعمال شده اند و این موارد برای نحوه تعیین قیمت دستگاه برش لیزر بسیار مورد توجه قرار دارد. در نتیجه در بسیاری موارد، بالا رفتن نرخ فروش و استفاده از دستگاه برش لیزر، به صورت کاذب آغاز شده و ادامه پیدا کرده  است.

علت افزایش قیمت کاذب

در همین راستا، می توان گفت بخشی از افزایش قیمت کاذب و بیش از حد و غیرمنطقی دستگاه برش لیزر، به دلیل ورود شرکت ها و نهادهای تازه تاسیس یا نامرتبط در امر واردات و فروش دستگاه بوده است تا جایی که برخی از آنها در مدت زمان کوتاه چند ماه یا چند سال مبادرت به واردات و فروش دستگاه لیزر کرده و سپس با جمع آوری سود سرشار، بازار را ترک می کنند.

این روند دلالی و واسطه گری بی چارچوب از طرفی موجب جابه جایی نرخ ها و تعرفه ها و از طرف دیگر موجب بروز مشکلات برای وارد کنندگان و فروشندگان پیشکسوت و آشنا به این حوزه شده است.

 

بیشتر بخوانید : قیت دستگاه برش لیزر

سابقه شرکت

به همین علت است که گفته می شود در هنگام بررسی بازار و همچنین خرید و نصب چنین دستگاهی، حتما به سابقه و میزان اعتبار شرکت فروشنده و همچنین میزان آشنایی پرسنل و اپراتورهای آن به ساختار و پیچیدگی های فنی دستگاه توجه شود. چرا که تهیه و بهره برداری از دستگاه برش و حکاکی لیزر، صرفا به معنی خرید و نصب آن نیست، بلکه خدمات پس از فروش مطلوب و قابل اعتماد، بخش قابل توجه دیگری از این موضوع را تشکیل می دهند.

در صورتی که از فروشنده ای غیر معتبر دستگاهی خریداری شود، ممکن است آن دستگاه جزو برندهای بسیار شناخته شده بین المللی باشد، اما بدون داشتن پشتوانه ها، خدمات و تعمیرات مطلوب پس از فروش، مشکلات فراوانی برای دارنده ی دستگاه پیش خواهد آمد. چرا که می بایست در مدت زمان طولانی، دستگاه به منظور تعمیر یا تعویض قطعات و تجهیزات معیوب، در حالت خواب و توقف باقی بماند.

از طرف دیگر با توجه به این ایرادات موجود در بازار خرید و فروش دستگاه، به این نتیجه می رسیم که لزوما قیمت بالای آن به معنی کیفیت بالا و خدمات پس از فروش دلخواه نیست.  برای تعیین قیمت دستگاه برش لیزر، متغیرها و گزینه های مختلفی تعیین کننده ی اصلی و اصولی می باشند.

ابعاد دستگاه و متریال های قابل کار

یکی از این متغیرها و گزینه های تعیین کننده، ابعاد دستگاه است. به بیان دیگر، ابعاد میز و یا سطحی که دستگاه طبق آن می تواند برشکاری و حکاکی انجام دهد، علاوه بر اینکه باید از طرف خریدار به دقت برآورد شده باشد، همچنین یکی از تعیین کننده های قیمت آن نیز خواهد بود.

 با استفاده از عملیات برش لیزری می توان انوع متریال ها را با سرعت و دقت بالایی برش داد . 

 •  چوب
 • تفلون
 • چرم
 • سنگ
 • شیشه
 • فلز
 • استیل
 • و …

دستگاه برش لیزر می توان روی انواع متریال ها عملیات برش را انجام دهد.

بازدهی اقتصادی

همچنین بازدهی اقتصادی و بازگشت هزینه های خرید و راه اندازی دستگاه در مدت زمان قابل قبول، از جمله دیگر مواردی است که باید مورد توجه خریدار بوده و به دقت محاسبه و ارزیابی گردد. این مورد نیز با توجه به اعتبار و احاطه ی شرکت یا موسسه ی فروشنده، در طی یک جلسه ی رایگان مشاوره قابل بررسی بوده و می تواند دید و دامنه ی تصمیم گیری واضح تری در اختیار مشتری دستگاه برش لیزر قرار دهد.

خدمات پس از فروش

حتی اگر برند و نام سازنده ی دستگاه و تجهیزات مختلف آن، معروف و معتبر باشد، باز هم یکی از مهم ترین معیارها برای خرید دستگاه برش لیزر، خدمات پس از فروش خواهد بود. در حقیقت می توان گفت یکی از راه های شناخت فروشنده و اطمینان خاطر بابت کار با دستگاهی مناسب و بادوام، اطمینانی است که برای پشتیبانی پس از معامله ی خرید، خاطر مشتری را آسوده می کند.

پشتیبانی سیمای شهر

 معرفی بخش پشتیبانی شرکت سیمای شهر با در نظر گرفتن موارد مهم در زمینه ی پشتیبانی و همچنین موارد مهم در زمینه ی مشتری مداری از بخش های بسیار مهم برای مشتریان عزیز می باشد در این باره باید بیان کنیم که دارابودن و در نظر داشتن موارد مهم در بخش پشتیبانی از قسمت های بسیار ارجع در سیستم مشهری مداری بوده و در ای راستا باید به بانک اطلاعات و نیروهای انسانی متخصص و همچنین بانک قطعات یدکی دستگاه های نام ببریم که این موارد هم به خدی خود در قسمت قیمت دستگاه برش لیزر مورد برسی و انالیز قرار میگیرند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید !