کاربرد دستگاه CNC جدید

0 44

کاربرد دستگاه CNC جدید در زندگی در عصر مدرن نیاز به ابزارآلاتی دارد که بتوان حجم عظیمی از فعالیت ها را در زمانی کوتاه ساماندهی کرد. دقت و کیفیت نیز از جمله عواملی است که زندگی مدرن به شدت به آن محتاج است و کاربرد دستگاه CNC جدید توانسته است آنرا دگرگون کند .همچنین در صورت فقدان کیفیت و همچنین دقت مشکلات فراوانی برای صنایع و حتی زندگی عادی افراد به وجود می آید.

دستگاه CNC یکی از انواع دستگاه هایی است که صنایع مختلف با استفاده از آن می توانند علاوه بر دقت و کیفیت ، سرعت را نیز برای فعالیت ها چاشنی کار نمایند.

معرفی کاربرد دستگاه CNC جدید

دستگاه CNC یکی از دستگاه های مادر در صنعت است که نمی توان به سادگی از نقش آن در پیشرفت صنعت گذشت. مهمترین جنبه این دستگاه که توانست صنایع مختلف را برای ورودش به آن حیطه راضی کند، دقت بالای دستگاه بود. این دستگاه توانست با دقتی فوق تصور که در حال حاضر به زیر ۱ میلیمتر هم می رسد، صنایع گوناگون را شیفته خود گرداند. البته علاوه بر دقت که تاثیر فوق العاده ای در صنعت داشت، سرعت نیز عامل مهمی بود. با صنعتی شدن تولید و قرار گرفتن محصولات در یک  پروسه تولیدی ، سرعت اهمیت فوق العاده ای پیدا کرد. دستگاه CNC توانست سرعت مطلوبی را برای برش ها و حکاکی های مختلف به صنایع کوچک و بزرگ اهدا کند.

این دستگاه به عنوان یک دستگاه فوق حرفه ای کاربردهای گوناگونی را از خود به نمایش گذاشت. در حال حاضر حتی در صنعت خودرو سازی و حتی صنعت ساخت هواپیما نیز از دستگاه CNC استفاده می شود. البته نوع دستگاهی که در صنعت خودرو یا هواپیما سازی به کار گرفته می شود با دستگاه های عادی متفاوت است اما همگی آن ها یک رویه مخصوص به خود را دارند

با توجه به آنچه که گفته شد، دستگاه CNC می تواند کمک شایانی به فعالیت های مختلف کند. در واقع گستره فعالیت ها و کاربردهایی که این دستگاه دارد فوق تصور است و شما به این راحتی ها نمی توانید از کنار این همه کاربرد بگذرید.در واقع می توان گفت که این دستگاه یک دستگاه همه فن حریف است که دستگاه دیگری یارای مقابله با آن را ندارد.

در واقع هر دستگاه جدیدی هم طراحی و یا ساخته شود به زیر مجموعه انواع دستگاه سی ان سی اضافه خواهد شد. با توجه به تعریف جامعی که این دستگاه به خود اختصاص داده است، بعید به نظر می رسد به این سادگی ها بتوان رقیب جدیدی برای آن متصور شد.

کاربرد دستگاه CNC جدید

صحبت کردن از کاربرد دستگاه CNC جدید این دستگاه کمی سخت به نظر می رسد. گستردگی این کاربردها باعث می شود که به روش معکوسی با این مورد برخورد شود. این بدان معناست که بهتر است دید که فرد به چه چیزی نیاز دارد و با توجه به آن نیاز دید که می توان با استفاده از دستگاه CNC این نیاز را برطرف کرد یا خیر. در واقع بسیاری از درخواست ها و نیازهایی که مرتبط با حیطه کاری این دستگاه است با آن قابل اجرا است. حتما می پرسید حیطه کاری این دستگاه چیست؟ برش و حکاکی ! این دو حیطه عملکرد خود دنیایی از کاربرد را برای آن افزوده است.

یکی از مهمترین کاربرد دستگاه CNC جدید ، کاربرد این دستگاه در برش چوب و حکاکی بر روی چوب است. این جنبه از این دستگاه عموما حالت تزئیناتی دارد. اگر کمی به دور و اطراف خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از چوب های کار شده در اطرافتان با دستگاه CNC کار شده اند.

کاربرد تزئینات آن هم در دنیای امروز آنقدر زیاد است که شما حتی تصور آن را هم نمی توانید بکنید. شاید بتوان گفت که کاربرد دستگاه سی ان سی در دنیای تزیینات و مصنوعات چوبی خود می تواند تمامی وقت یک دستگاه را پر کند و دیگر نیازی به بازاریابی برای موارد دیگر نباشد.

در حال حاضر مصنوعات چوبی توسط شرکت های معتبر و بزرگ به کشورهای حاشیه خلیج فارس فرستاده می شود و همگی این شرکت ها نیاز به کار با دستگاه CNC دارند.  البته برخی از این شرکت ها با توجه به حجم بالای کار خود، خودشان دستگاه خریداری کرده اند و مشغول به فعالیت هستند اما بسیاری از آن ها کار را برون سپاری می کنند. این حجم از فعالیت بر روی این دستگاه به این سادگی ها قابل چشم پوشی نیست و باید توسط دستگاه داران مورد توجه واقع شود.

البته دقت کنید که صنعت تزیینات نیاز به چیزی دارد به نام دقت درساخت. درست است که باید دستگاه CNC دقت کافی را برای کار داشته باشد اما همه چیز بستگی به اپراتور دارد. در واقع اگر اپراتور نتواند دقت کافی را در کار به خرج دهد ، هرچه هم که دستگاه حرفه ای و قوی باشد، باز هم نتیجه آنقدرها دلچسب نیست.

علاوه بر دقت اپراتور، این دستگاه نیاز به این دارد که فردی که با آن مشغول به فعالیت است حتما مواردی را بداند. مهمترین مسئله این است که اپراتور تا جای ممکن از تمامی امکانات دستگاه مطلع باشد و بتواند از آن ها بهره مند شود. همچنین وی باید توانایی تعمیرات دم دستی دستگاه سی ان سی را داشته باشد تا در صورت نیاز فوری، دستگاه از کار نایستد. مورد مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیمف احاطه به نرم افزار است. وی باید نرم افزارهای نقشه کشی مختلفی مثل اتوکد یا کتیا را بشناسد تا بتواند به نحو احسنت از آن استفاده نماید.

علاوه بر مصنوعات چوبی یکی دیگر از کاربردهای مهم دستگاه CNC ، برش سنگ و حکاکی بر روی آن است. استفاده از این دستگاه برای صنعت سنگ بیشتر فرد را به سمت صنعت ساختمان سوق می دهد. نمای ساختمان با سنگ و به ویژه نمای رومی که این روزها دربین معماران ایرانی نیز طرفدار دارد، با کمک دستگاه CNC انجام می شود. این مورد نیز از مهمترین موارد کاربرد این دستگاه است. CNCکار کافی است با یک بازاریابی ساده، ساختمان های مختلف را بازاریابی کرده تا از این طریق بتواند برای دستگاه کار داشته باشد. البته در این زمینه نیز اهمیت اپراتور و دقت وی و آشنایی او با دستگاه و نرم افزار از درجه بالایی از اهمیت قرار دارد.

شرکت سیمای شهر با بیش از دو دهه فعالیت رسمی در زمینه ی سیستم های فروش و خدمات پس افزروش حرفه ای عنواع دستگاه CNC توانایی خدمت رسانی حرفه ای را با بیش از ۵۰۰ مشتری داراست .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید !