گزارش نصب دستگاه چاپ بنر در شهر زیبای اردبیل

اَردَبیل  یکی از شهرستان های استان اردبیل است که این استان در شمال غرب کشور واقع شده است. این شهر از جمله کلان شهر های ایران محسوب می شود که جمعیت زیادی در آن جای گرفته اند. اردبیل یا اورتاائل (نام باستانی این شهر)  واژه ای ترکی است که از ترکیب دو کلمه اورتا به‌معنی (مرکز) که به ارد تبدیل شده‌است وائل که به معنای «شهر» است تشکیل شده ‌است.
آدام اولئاریوس در سفری که به اردبیل داشته  عنوان نموده است که اهالی این شهر ترک زبان هستند و نام شهر خود را  را آردویل تلفظ می‌کنند. در مناطق تالش نشین استان، هنوز هم به اردبیل، «آردویل» می‌گویند که به معنای ناحیّه مقدس است.
این شهر یکی از شهرهایی است که صنعت چاپ در سال های گذشته در آن رونق فراوانی پیدا کرده است و افرادی که آگاهانه وارد این حرفه شده اند سود سرشاری را نصیب خود کرده اند.

 

به علت ظرفیت های بالای استان اردبیل در زمینه سرمایه گذاری در صنعت چاپ و مخصوصا چاپ لارج فرمت با دستگاه چاپ بنر ، کارشناسان سیمای شهر به صورت تلفنی موارد مهم و ضروری در راه اندازی یا گسترش یک چاپخانه قوی را به مشتریان خود متذکر می شوند تا با دیدی باز اقدام به ورود یا گسترش این شغل نمایند. متاسفانه برخی شرکت ها با مشورت های اغوا کننده باعث خرابی این بازار و نارضایتی افرادی شده اند که بر اثر صحبت های این افراد ناخواسته تصمیم به خرید و سرمایه گذاری هنگفت در عرصه چاپ در استان اردبیل شده اند.
جناب آقای پارسایی و جناب آقای سلیمی پس از مشورت و دریافت مشاوره از کارشناسان فنی سیمای شهر ، تصمیم به خرید پر سرعت ترین دستگاه چاپ بنر کونیکا گرفتند. این دستگاه یکی از پرقدرت ترین دستگاه های چاپ بنر محسوب می شود که کیفیت چاپ و همچنین سرعت بسیار بالایی دارد.

پس از قطعی شدن قرار داد و در فاصله چند روز ، تیم نصب تخصصی دستگاه چاپ بنر راهی شهرستان اردبیل شد. تیم فنی سیمای شهر که تجربه فراوانی برای نصب در استان ها مختلف به خصوص اردبیل را داشتند، از دمای پایین هوا مطلع بوده و تمامی موارد لازم و پیش نیاز را قبل از نصب دستگاه بنر به مشتری  اطلاع داده بودند .
پس از رسیدن به اردبیل و مجموعه چاپ مورد نظر، دستگاه با دقت خاصی تخلیه شده و در جای مورد نظر قرار گرفت. متخصصین سیمای شهر در حین نصب دستگاه مهمترین عضو یک دستگاه بنر را که همان هد دستگاه چاپ بنر است بر روی آن نصب نمودند.

پس از نصب کامل دستگاه نوبت به راه اندازی و ارائه آموزش به اپراتور شد. تمامی آموزش هایی که به اپراتور دستگاه چاپ ارائه می شود، توسط نرم افزار نصب شده روی کامپیوتر دستگاه ضبط شده و در اختیار اپراتور قرار میگیرد تا در صورت نیاز بتواند به این ویدئو ها مراجعه نماید. هرچند کارشناسان سیمای شهر به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات فنی اپراتور هستند.
پس از نصب و راه اندازی توسط تیم ، اپراتور چندین چاپ را به صورت تست انجام می دهد تا تیم فنی سیمای شهر به تسلط وی بر روی دستگاه چاپ بنر پی ببرند. بعد از چاپ بی عیب و نقص ، دستگاه چاپ بنر کونیکا 512 مدل آی 6 در شهرستان اردبیل شروع به کار می کند تا در کنار دیگر دستگاه ها کارهای چاپی این شهرستان را انجام دهد. هرچند سرعت ، دقت و کیفیت این دستگاه بنر با دیگر دستگاه ها بسیار متفاوت است.پاسخ دهید