قیمت دستگاه برش لیزری

0 1,677

یکی از بهترین دستگاه هایی که در حال حاضر در بسیاری از کسب و کارها به ویژه مشاغل صنعتی به کار گرفته شده و باعث کاهش هزینه ها و کاهش زمان پروژه ها شده است، دستگاه برش لیزر است. این دستگاه به عنوان یکی از انواع دستگاه های مادر شناخته می شود که در صنایع مختلف مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. با توجه به گستردگی استفاده از آن، قیمت دستگاه برش لیزر و نوع خدمات پس از فروش آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر چیست؟

در برخی صنایع و محصولات نیاز به عملیات حکاکی و یا برش وجود دارد. در گذشته این نوع از محصولات به صورت دستی انجام می شد که علاوه بر هزینه و زمان بر بودن از کیفیت پایینی نیز برخوردار بود. با پیشرفت تکنولوژی ماشین ها جای دست را گرفتند و به کار سرعت و دقت بخشیدند. دستگاه های برش لیزر می تواند با دقت بسیار بالایی قطعات را برش داده و یا عملیات حکاکی را بر روی آن ها انجام دهد. استفاده از آخرین نسل تجهیزات برش لیزری برای متمایز شدن در میان رقبا بسیار مهم است و می تواند محدوده وسیعی از پروژه ها را در اختیار شما قرار دهد.

انواع دستگاه برش لیزری:

 •  برش لیزری فلزات
 • برش لیزری غیر فلزات

عوامل موثر در قیمت دستگاه لیزر

برای داشتن قیمت دستگاه و همینطور عوامل موثر بر روی قیمت باید توجه داشت که قیمت چطور محاسبه میشود

قیمت دستگاه لیزر بستگی به چند عامل زیر دارد 

 • ابعاد و کیفیت بدنه دستگاه
 • قطعات استفاده شده روی دستگاه
 • نوع میز و شاسی
 • نوع سیستم حرکتی دستگاه
 • نوع خدمات و سطح خدمات پس از فروش
 • ابعاد شرکت فروشنده و اندازه واردات و تولید آن

انواع دستگاههای عرضه شده سیمای شهر

مجتمع سیمای شهر با سابقه ایی نزدیک به دو دهه انواع دستگاههای برش لیزر زیر را عرضه مینماید

این دستگاهها از نظر کیفیت همه تضمین شده هستند ولی از نظر ابعاد و میز متفاوت هستند

ردیفمدل دستگاه لیزر قیمت (میلیون تومان)
۱

دستگاه برش لیزر DL6090

۷۷٫۹
۲

دستگاه برش لیزر DL1390

۱۱۶٫۹
۳دستگاه برش لیزر DL1390S۱۲۷٫۹
۴دستگاه برش لیزر DL1410۱۱۸٫۹
۵دستگاه برش لیزر DL1318۱۳۲٫۹
۶دستگاه برش لیزر DL1320۱۵۳٫۹
۷دستگاه برش لیزر DL1325۲۸۹٫۹

برش لیزری

برش لیزری فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش و حکاکی روی اجسام فلزی و یا غیر فلزی استفاده می‌شود؛ و معمولا از این فناوری در زمینه برش و حکاکی قطعات مختلف و محصولات متنوع استفاده می‌شود. دستگاه برش لیزری با هدایت کردن خروجی یک لیزر قدرتمند بر روی ماده مورد نظر کار می کند. برش لیزری توسط استعمال اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی اجسامی که می‌خواهند بریده و یا حکاکی شوند انجام می‌شود. دستگاه های برش لیزری معمولا از فناوری تحریک و تقویت برای تبدیل انرژی الکتریکی به پرتوهای نور با چگالی بالا استفاده می کنند. زمانی که الکترون ها توسط یک منبع خارجی تحریک می شوند مرحله تحریک آغاز می شود.

این منبع خارجی معمولا یک لامپ یا قوس الکتریکی است.

فناوری نور لیزری خواص منحصر به فردی دارد. خاصیت نوری آن شامل موارد زیر است:

 • انسجام
 • تک رنگ بودن
 • پراش
 • درخشندگی

مزایای برش لیزری

 • سرعت بسیار بالای برش
 • دقت بسیار بالا
 • برش با کیفیت فوق العاده
 • برش در انواع سایز
 • برش در انواع ضخامت
 • تولید و برش در تعداد بالا
 • تیراژ کم و سفارش نمونه
 • پرتی و ضایعات کم در برش لیزری
 • هزینه کم نسبت به خدمات ارائه شده

متریال های قابل استفاده

متریال قابل استفاده در دستگاه برش لیزر فلزات:

 • آهن
 • فولاد
 • آلمینیوم
 • تیتانیوم
 • فلزات صیقلی
 • و …

متریال قابل استفاده در دستگاه برش لیزر غیر فلزات:

 • چوب
 • پلکسی
 • پارچه
 • چرم
 • کاغذ
 • مقوا
 • پلاستیک
 • سیلیکون
 • شیشه
 • سنگ
 • و …

قیمت دستگاه برش لیزری

قیمت دستگاه برش لیزری متاسفانه پارامتر قابل اندازه گیری مشخصی ندارد و به همین علت است که شرکت های مختلف راهکارهایی را برای سوء استفاده از عدم مشخص بودن قیمت به کار می بندند. دقت کنید که خرید دستگاه لیزر کار بسیار مهمی است و باید با تحقیقات کامل انجام شود، اما قیمت موضوعی است که به این راحتی ها نمی توان از آن و نحوه قیمت گذاری سر درآورد.

یکی از راهکارهایی که شرکت های مختلف فروشنده این دستگاه به کار می گیرند تا با استفاده از آن قیمت دستگاه برش لیزر را بیشتر از آنچه که هست نشان دهند، استفاده از اصطلاحات عجیب و غریبی است که به نحوی ابداعی خود این شرکت ها است. در واقع با استفاده از کلماتی ناهمگون و بعضاً جالب قصد در فریب مشتری را دارند تا بتوانند با مزیت دانستن ویژگی ای که اصلا مورد خاصی نیست، در قیمت دستگاه برش لیزر دستکاری کرده و آن را با قیمت های گزاف به فروش برسانند.

خدمات دستگاه برش لیزر

خرید دستگاه برش لیزر آن هم از شرکت های مختلف نیاز به آگاهی نسبت به آن شرکت نیز دارد. خدمات در قیمت دستگاه برش لیزر بیشترین تاثیر را داشته و باید تمامی موارد خدماتی شرکت فروشنده با دقت مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد. شما زمانی می توانید به خدمات ۱۰ ساله یک شرکت اعتماد کنید که لااقل ۱ سال از تأسیس شرکت گذشته باشد! برخی شرکت ها ادعای خدمات طولانی مدت می کنند در حالی که هیچ سابقه ای در این زمینه ندارند و مشخص نیست که این شرکت اصلا تا سال آینده وجود دارد یا خیر!

خرید دستگاه لیزر نیاز به آگاهی از شرکت فروشنده دارد.

مشکل خدمات برش لیزر

مشکل خدمات و قیمت دستگاه برش لیزر موضوعی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت.

شما برای اینکه بتوانید از خدمات حداقلی بهره مند شوید، علاوه بر سابقه شرکت ارائه دهنده دستگاه لیزر، باید به این موضوع هم دقت کنید که آیا شرکت مورد نظر اصلاً تکنسین متخصص این دستگاه را در مجموعه خود دارد یا خیر؟! وجود تکنسین در یک مجموعه با سابقه چند ساله می تواند دلگرمی خوبی برای شما باشد، هرچند که کافی نیست؛ اما برخی شرکت ها به صورت مشترک از تکنسین های باتجربه استفاده می کنند و یا اصلا تکنسین باتجربه ای درون سیستم خود ندارند. به همین علت است که در آینده نمی توانند خدمات مناسبی را به شما ارائه دهند. همین موضوع می تواند تاثیرات مهمی بر روی قیمت دستگاه برش لیزر داشته باشد. دقت کنید که بحث خدمات نه تنها برای این دستگاه، بلکه برای تمامی دستگاه های صنعتی در اولویت قرار دارد و بیشتر از خود دستگاه باید به خدمات ارائه شده دقت شود.

قیمت دستگاه برش لیزر
در بحث خدمات و مطمئن شدن از اینکه خدمات ادعایی یک شرکت تا چه اندازه صحیح است، شما می توانید مشغول به تحقیقات میدانی شوید. خرید دستگاه برش لیزر آنقدر مهم است که ارزش وقت گذاشتن چندین و چند روزه را دارد و بهتر است خیلی دقیق این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. قیمت دستگاه برش لیزر را نیز در بین تحقیقات خود جویا شوید. مشتریان یک شرکت بهترین مرجع برای شناسایی روند خرید و خدمات این دستگاه هستند. فقط دقت کنید که تنها به سراغ یک مشتری نروید؛ ممکن است به هر دلیلی یک مشتری ناراضی را پیدا کنید اما آنچه که مشخص است مجموعه ای از نظرات مشتریان است.

کاربرد دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر در صنایع مختلف کاربرد دارد. این تنوع کاربرد باعث شده هم شرکت های خدماتی که به صنایع مختلف خدمت رسانی می کنند از این دستگاه استفاده کنند و هم صنایع و ارگان های مختلف برای پیشبرد کارهای خود دستگاه برش لیزر را خریداری و نصب نمایند. همین تنوع کاربرد در موارد مختلف، این سوال که چه رنج قیمت دستگاه برش لیزر می تواند جوابگوی یک کسب و کار باشد را دچار چالش می کند. در واقع نمی توان یک حکم کلی داد که بازگشت سرمایه در چه مدت زمانی اتفاق می افتد و همین موضوع کمی ریسک سرمایه گذاری در این زمینه را افزایش می دهد.

از این دستگاه می توان در صنایع مختلف استفاده کرد.

تحلیل بازار قبل از خرید دستگاه می تواند به شما کمک کند تا بدانید بازگشت سرمایه ای که برای تأمین قیمت دستگاه برش لیزر می پردازید چقدر است و تا چه اندازه می تواند منطقی و اصولی باشد. البته تحلیل بازار باید به درستی و با دقت تمام انجام شود تا اشتباهی صورت نگیرد. علاوه بر این در زمان بازگشت سرمایه توانایی شما نیز حرف اول را می زند. در واقع خریدار دستگاه لیزر است که باید تمام تلاش خود را برای به سرانجام رساندن اهدافی که برای کسب و کار است انجام دهد. استفاده از دستگاه برش لیزر به صورت حرفه ای و بازاریابی درست و منطقی می تواند کمک کند تا قیمت دستگاه برش لیزر بسیار منطقی و قابل دسترسی باشد.

مهارت اپراتور دستگاه برش لیزر

یکی از مواردی که باید توجه ویژه ای به آن شود مهارت اپراتور دستگاه برش لیزر است که اهمیتی فراوان دارد. البته دقت کنید مهارت اپراتور تنها به تجربه کار با دستگاه برش لیزر نیست. اپراتور باید بتواند با تمام خم و چم دستگاه آشنا باشد و در کنار آن نرم افزار های مختلف نقشه کشی دو بعدی و سه بعدی را نیز به صورت مسلط کار کرده باشد. این اقدام می تواند بهره وری را افزایش دهد و انواع سفارشات چه حکاکی و چه برش های دو بعدی و سه بعدی به سمت شما سرازیر کند.

توجیه اقتصادی قیمت دستگاه برش لیزر

شاید قیمت دستگاه برش لیزر بالا باشد و شاید در نگاه اول گران به نظر برسد. اما با یک برنامه ریزی صحیح می توان به سادگی توجیه اقتصادی برای آن بدست آورد و با خیالی آسوده به بازاریابی و ارتباط موثر با مشتریان پرداخت. موضوعی که در صورت پرداخت قیمت دستگاه برش لیزر بهتر انجام شده و فرد بدون هیچ استرسی به فعالیت تخصصی خود ادامه می دهد و هیچ مورد اضافی را به ذهنش راه نخواهد داد.

قیمت دستگاه لیزر چوب چگونه محاسبه میشود

دستگاه لیزر چوب در واقع همان دستگاه برش لیزر معمولی است که میتواند هر متریالی را برش دهد

نکته بسیار مهم برای کارکردن روی چوب این است که چوبهای ام دی اف چون برای تهیه آنها از چسبها و مواد شیمیایی متفاوتی استفاده میشود لذا نوع تمیز کاری آیینه و لنز این دستگاه باید به شدت مورد توجه قرار گیرد .

در واقع قیمت دستگاه لیزر چوب با دستگاههای معمولی یک قیمت دارد و تفاوت خاصی در آن وجود ندارد

برای دریافت قیمت دستگاه برش چوب باید به دستگاههای سی ان سی مراجعه کنید چراکه لیزرها معمولا محدودیت های زیادی برای برش دادن چوبهای قطور دارند و نمیتوانند برای برش چوب به روش لیزری استفاده شوند .

قیمت دستگاه برش لیزر فلزات چطور محاسبه میشود

دستگاههای برش لیزر فلزات معمولا دستگاههایی هستند که از بدنه بسیار مستحکمی تشکیل شده اند

بخاطر اینکه وزن ورقهای فلزی معمولا وزن بالایی است لذا شاسی این دستگاهها بسیار خاص و ویژه طراحی میشود

این تفاوت شاسی تاثیر بسیار زیادی روی قیمت دستگاه برش لیزر فلزات دارد .

سه تکنیک برای برش فلزات بسیار مورد استفاده هستند

 1. برش لیزری فلزات با دستگاه فایبر
 2. برش لیزری فلزات با دستگاه co2
 3. برش لیزری فلزات پلاسما

در واقع با نوع سرمایه گزاری متفاوت شما سرعت و کیفیت بسیار متفاوتی را تحویل خواهید گرفت

قیمت دستگاه لیزر برش و حکاکی به چه عواملی بستگی دارد؟

هر دستگاه با توجه به عوامل مختلفی قیمت گذاری میشود

قیمت دستگاه لیزر برش و حکاکی و قیمت دستگاه حکاکی لیزری بستگی به قطعات شاسی سرعت کار موتورها و نرم افزار دستگاه دارد .

قیمت دستگاه برش با توجه به تک تک این عوامل مشخص میشود . هر چقدر قطعات استفاده شده در دستگاه برش برند بهتر و قیمت بالاتری داشته باشند طبعا قیمت لیست قیمت لیزر حکاکی بالاتر خواهد بود .

توصیه میکنیم هنگام انتخاب هر نوع دستگاه به قیمت متناسب آن دقت کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید !