دستگاه چاپ تیشرت چاپ به روش DTF

0 8,249
Rate this post

دستگاه چاپ تیشرت و چاپ DTF یکی از دستگاه‌هایی که اخیرا به عنوان یک منبع کسب درآمد به محبوبیت بالایی راه یافته، دستگاه چاپ تیشرت است که در حوزه‌های مختلف ورزشی و غیر ورزشی کاربرد دارد. تولید تیشرت تبلیغاتی یا حتی نوشتن و چاپ اسپانسر بر روی پیراهن تیم‌های ورزشی از جمله کاربردهای دستگاه چاپ روی تیشرت است و به همین دلیل شیوه‌های کسب درآمد با آن بسیار راحت و متنوع هستند. البته این فقط یکی از کاربردهای این دستگاه‌هاست و می‌توان آنها را در نقشه‌های پیچیده‌تر و متنوع‌تری به کار برد که کار ما را برای کسب درآمد راحت‌تر می‌کند.

اشنایی کامل با دستگاه سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست؟

حالا اگر شما قصد خرید دستگاه چاپ تیشرت را دارید و می‌خواهید از آن به عنوان یک منبع کسب درآمد استفاده کنید، با ما همراه باشید تا در این مطلب به معرفی کامل آنها بپردازیم.

اساس کار دستگاه چاپ تیشرت DTF چیست

دستگاه چاپ DTF برای چاپ تیشرت یک دستگاه خاص با قابلیت چاپ متفاوت به کمک انرژی حرارتی  است. روش چاپ با این دستگاه‌ها نسبت به روشهای دیگر متفاوت است و کار آن بسیار آسان‌تر است. البته اساس کار این دستگاه‌ها به شکلی است که اپراتور باید چند مرحله را انجام دهد تا سپس به کمک آن بتوانند یک یا چند پیراهن یا هر پارچه دیگری را به کمک آن چاپ کند. پس قبل از هر چیزی ما باید چاپ سابلیمیشن را بشناسیم.

سیستم چاپ DTF چیست ؟

چاپ DTF یا چاپ Direct to Film سیستم چاپ بسیار جدیدی است که ابتدا چاپ بر روی فیلم مخصوصی صورت میگیرد عرض دستگاه ۶۰ سانتیمتر است

سپس این فیلم با استفاده از دستگاه Shaker به چسب پودری قدرتمندی آغشته میشود که میتواند روی هر متریالی قرار بگیرد . محدودیت های چاپ سابلیمیشن که فقط شما قادر بودید روی متریالهای پلی استر کار چاپ انجام دهید در این روش وجود ندارند

برای چاپ تیشرت DTF چه دستگاههای نیاز است ؟

برای انجام چاپ به روش DTF شما به تجهیزات زیر نیاز دارید

 • دستگاه چاپ ۵ رنگ
 • دستگاه Shaker ( برای انتقال پور پشت کار چاپی )
 • دستگاه پرس حرارتی برای انتقال چاپ روی تیشرت

دستگاه چاپ تیشرت DTF

نحوه کار دستگاه چاپ روی تیشرت

حالا اگر تصمیم دارید که با دستگاه چاپ تیشرت کار کنید و کارگاه راه اندازی کنید در وهله اول باید چند ابزار فراهم کنید:

 • یک کامپیوتر یا لپ تاپ: شما باید بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود یک نرم افزار طراحی داشته باشید که به کمک آن طرح اصلی چاپ را آماده کنید. جالب است بدانید که دستگاه‌های چاپ سابلیمیشن می‌توانند طرح‌های دیجیتالی را با کیفیت بالا پیاده کنند و به همین دلیل ابزارهای پرکاربردی هستند.
 • چاپگر یا پرینتر: این دستگاه برای چاپ کردن طرح آماده سازی شده در کامپیوتر بر روی کاغذ سابلیمیشن استفاده می‌شود.
 • فیلم قابل چاپ ، جوهر پیگمنت  و پودر مخصوص : این سه قسمت به عنوان ابزارهای تخصصی برای چاپ بر روی سطوح مختلف هستند و وجود آنها ضروری است.
 • دستگاه چاپ DTF : دستگاه چاپ پنج رنگ دارای رنگهای CMYK+W سفید و چهاررنگ اصلی

برای استفاده از این دستگاه شما ابتدا باید طرح مورد نظر را در کامپیوتر آماده کنید و به صورت یک فایل تصویری ذخیره کنید. در گام دوم با استفاده از جوهر پیگمنت مخصوص  لازم است که طرح مورد نظر را بر روی فیلم  پیاده سازی کنید. در نهایت باید بر روی این طرح از پودر استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که پودر با حرارت فعال می‌شود و وجود آن برای ماندگاری چاپ ضروری است. در نهایت فیلم  آماده شده در دستگاه ترنسفر قرار داده می‌شوند و با استفاده از حرارت و فشار، طرح مورد نظر بر روی پارچه یا بر روی هر سطح تخت دیگری چاپ می‌شود.

دستگاه چاپ تیشرت

انواع دستگاه پرس حرارتی چاپ تیشرت بصورت غیر مستقیم

با چشم پوشی از چند مورد اول، متنوع‌ترین بخش در این قسمت دستگاه چاپ روی تیشرت است. البته ساز و کار همه آنها یکسان است و تنها نحوه انجام کار در آنها با یکدیگر متفاوت است. این بخش مربوط به قسمت حرکتی دستگاه و نحوه اعمال فشار بر روی سطح چاپ است. با این تفاسیر می‌توان آنها را در چهار دسته زیر قرار داد:

 • دستگاه چاپ دستی: این دستگاه‌ها ابعاد کوچکی دارند که تحت عنوان دستگاه چاپ سابلیمیشن ۲۰ در ۲۰ یا حتی دستگاه چاپ ۴۰ در ۴۰ هم شناخته می‌شود. در این دستگاهها نحوه اعمال فشار به کمک یک اهرم دستی انجام می‌گیرند و نیروهای خودکار در آن نقش ندارند. البته برای ابعاد بزرگ‌تر مانند دستگاه چاپ ۴۰ در ۶۰ و دستگاه چاپ افست ممکن است از اهرم‌های پایی هم استفاده شود که کاربرد راحت‌تری نسبت به دستگاه‌های دستی دارند. این مدل دستگاه‌ها برای کارگاه‌های کوچک و خانگی بهترین انتخاب ممکن هستند.
 • دستگاه چاپ نیمه خودکار مگنتی: این دستگاه‌ها تحت عنوان دستگاه چاپ نیمه خودکار مغناطیسی هم شناخته می‌شوند که در آنها دو قطعه آهن ربایی به کار گرفته شده که با بسته شدن قسمت پرس دستگاه در یکدیگر چفت می‌شوند و بین آنها جریان مغناطیسی به وجود می‌آید. زمانی که کار چاپ تیشرت یا هر سطح دیگری به پایان رسید، این ویژگی مغناطیسی و آهنربایی بین دو قطعه از بین می‌رود و دستگاه به صورت خودکار باز می‌شود. برای دستگاه چاپ ۴۰ در ۴۰ و دستگاه چاپ تیشرت ۴۰ در ۶۰ از این سیستم استفاده می‌شود.
 • دستگاه چاپ پنوماتیک: در این دستگاهها از یک جک پنوماتیک استفاده شده که فشار آن به کمک نیروی باد تأمین می‌شود. در این دستگاهها یک پمپ‌باد بزرگ استفاده شده که به عنوان منبع باد کار می‌کند. فشار باد باعث حرکت قسمت بالای دستگاه شده و فشار لازم برای انجام چاپ را به وجود می‌آورد. معمولاً این شیوه برای دستگاه‌های با ابعاد بزرگ مناسب است و در کارگاه آنها همیشه صدای پمپ باد شنیده می‌شود.
 • دستگاه چاپ هیدرولیک: در این دستگاه‌ها از روش هیدرولیک برای ایجاد فشار استفاده شده و نیروی فشار به کمک روغن هیدرولیک تعمیر می‌شود. این دستگاه‌ها بسیار ساده هستند، سر و صدای زیادی ایجاد نمی‌کنند و می‌توان آنها را به عنوان بهترین دستگاه چاپ تیشرت معرفی کرد.

کلیاتی در مورد خرید دستگاه چاپ روی تیشرت DTF

اگر شما به فکر خرید دستگاه چاپ تیشرت هستید باید به هنگام خرید این دستگاه‌ها به چند نکته توجه داشته باشید. در وهله اول انتخاب دستگاه باید با توجه به نیاز شما باشد. با این دستگاه میتوانید انواع سفارشات  چاپ تیراژ برای سفارشاتی مثل تیشرت لباس کودک ایتکت لباس تیشرت های پنبه ایی و یا تیشرتهای مشکی و رنگی را انجام دهید و کسب و کار خود را رونق بخشید

میتوانید لیست قیمت محصولات چاپ سابلیمیشن و دستگاههای ترنسفر را دریافت نمایید

  راه‌های کسب درآمد با دستگاه چاپ سابلیمیشن

  در ابتدای همین متن اشاره کردیم که دستگاه چاپ روی تیشرت یک منبع کسب درآمد خوب است. برای این ادعا چند پیشنهاد داده‌ایم که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید.

  • چاپ تیشرت تبلیغاتی برای شرکت‌های مختلف که کمپین تبلیغاتی دارند؛
  • چاپ تیشرت برای نامزدهای انتخاباتی در شورای شهر، مجلس و ریاست جمهوری؛
  • چاپ اسپانسر و شماره بر روی پیراهن‌های ورزشی و نوشتن شعار؛
  • راه اندازی تولید تیشرت از طریق چاپ نوشته‌های مذهبی و اساطیری؛
  • فعالیت در حوزه چاپ سطوح صاف مانند چرم و پوشاک؛
  • چاپ بر روی انواع البسه کیف کلاه کفش
  • چاپ انواع لباس ورزشی و لگ های ورزشی

  به طور خلاصه کسب درآمد با دستگاه چاپ تیشرت بسیار ساده‌تر از سایر شیوه‌های چاپ است و معمولاً برای آن مشتری پیدا می‌شود. البته باید قبول کنیم که موفقیت شما در این زمینه هم به توانایی شما در طراحی الگوهای تبلیغاتی بستگی دارد و همین که بتوانید بالاترین بازدهی و کارایی را از دستگاه دریافت کنید. اگر موردی باقی مانده که در این مطلب به آن اشاره نکرده‌ایم، در قسمت نظرات همین مطلب مطرح کنید یا به طور مستقیم با ما در تماس باشید.

  مشخصات دستگاه چاپ تیشرت DTF

  سیمای شهر سیستم خط چاپ DTF را برای انواع چاپ از طریق چاپ فیلم عرضه مینماید

  مشخصات این دستگاه شامل موارد زیر است

  ریل تایوان / هدهای ژاپنی / سیستم چرخش جوهر برای عدم ته نشین شدن جوهر پیگمنت / سیستم چاپ با ایراد یاب نرم افزاری / استفاده از پودر و سیستم اخطار کاهش پودر دستگاه / امکان استفاده از پودرهای اضافی جهت کاهش مصرف پودر / عرض چاپ ۶۰ سانت و طول بینهایت / توانایی چاپ تک رنگ سفید برای چاپهای خاص / کپ استیشن اتوماتیک برای شستشوی اتوماتیک هد برای کاهش مصرف جوهر / نرم افزار چاپ حرفه ایی ریپ مخصوص با کاربری آسان برای هر اطلاعات اپراتور / سیستم جوهر لیتری با اخطار سطح جوهر

  دستگاه چاپ تیشرت DTF

  دستگاه چاپ تیشرت DTF

  میتوانید لیست قیمت محصولات چاپ سابلیمیشن و دستگاههای ترنسفر را دریافت نمایید

   ارسال یک پاسخ

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   با ما در ارتباط باشید !