دستگاه چاپ تیشرت : سابلیمیشن تی شرت

0 5,717

یکی از دستگاه‌هایی که در چند سال اخیر به عنوان یک منبع کسب درآمد به محبوبیت بالایی راه یافته، دستگاه چاپ تیشرت است که در حوزه‌های مختلف ورزشی و غیر ورزشی کاربرد دارد. تولید تیشرت تبلیغاتی یا حتی نوشتن و چاپ اسپانسر بر روی پیراهن تیم‌های ورزشی از جمله کاربردهای دستگاه چاپ روی تیشرت است و به همین دلیل شیوه‌های کسب درآمد با آن بسیار راحت و متنوع هستند. البته این فقط یکی از کاربردهای این دستگاه‌هاست و می‌توان آنها را در نقشه‌های پیچیده‌تر و متنوع‌تری به کار برد که کار ما را برای کسب درآمد راحت‌تر می‌کند.

اشنایی کامل با دستگاه سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست؟

حالا اگر شما قصد خرید دستگاه چاپ تیشرت را دارید و می‌خواهید از آن به عنوان یک منبع کسب درآمد استفاده کنید، با ما همراه باشید تا در این مطلب به معرفی کامل آنها بپردازیم.

اساس کار دستگاه چاپ تیشرت چیست

 دستگاه چاپ تیشرت یا دستگاه چاپ سابلیمیشن یک دستگاه خاص با قابلیت چاپ متفاوت به کمک انرژی حرارتی و فشار است. روش چاپ با این دستگاه‌ها نسبت به روشهای دیگر متفاوت است و کار آن بسیار آسان‌تر است. البته اساس کار این دستگاه‌ها به شکلی است که اپراتور باید چند مرحله را انجام دهد تا سپس به کمک آن بتوانند یک یا چند پیراهن یا هر پارچه دیگری را به کمک آن چاپ کند. پس قبل از هر چیزی ما باید چاپ سابلیمیشن را بشناسیم.

 

همه چیز در مورد چاپ سابلیمیشن <<

 چاپ سابلیمیشن یک تکنیک چاپ رنگی خاص است که به کمک آن طرح‌های دیجیتالی بر روی سطوح صاف مانند کاشی و سرامیک و پارچه‌های صاف چاپ می‌شوند. تفاوتی که چاپ سابلیمیشن با سایر تکنیک‌ها دارد این است که از انرژی حرارتی، چسب سابلیمیشن و فشار برای انجام چاپ استفاده می‌شود. شاید اگر ما عناوینی مانند دستگاه چاپ حرارتی، دستگاه چاپ فشاری یا دستگاه چاپ تخت را هم برای این دستگاه‌ها انتخاب کنیم چندان بد نباشد.

 

نحوه کار دستگاه چاپ روی تیشرت

 حالا اگر تصمیم دارید که با دستگاه چاپ تیشرت کار کنید و کارگاه راه اندازی کنید در وهله اول باید چند ابزار فراهم کنید:

 • یک کامپیوتر یا لپ تاپ: شما باید بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود یک نرم افزار طراحی داشته باشید که به کمک آن طرح اصلی چاپ را آماده کنید. جالب است بدانید که دستگاه‌های چاپ سابلیمیشن می‌توانند طرح‌های دیجیتالی را با کیفیت بالا پیاده کنند و به همین دلیل ابزارهای پرکاربردی هستند.
 • چاپگر یا پرینتر: این دستگاه برای چاپ کردن طرح آماده سازی شده در کامپیوتر بر روی کاغذ سابلیمیشن استفاده می‌شود.
 • کاغذ سابلیمیشن، جوهر سابلیمیشن و چسب سابلیمیشن: این سه قسمت به عنوان ابزارهای تخصصی برای چاپ بر روی سطوح مختلف هستند و وجود آنها ضروری است.
 • دستگاه چاپ حرارتی: دستگاه چاپ سابلیمیشن یا دستگاه چاپ تیشرت ابزاری است که شما در اینجا می‌توانید از آن استفاده کنید.

 برای استفاده از این دستگاه شما ابتدا باید طرح مورد نظر را در کامپیوتر آماده کنید و به صورت یک فایل تصویری ذخیره کنید. در گام دوم با استفاده از جوهر سابلیمیشن لازم است که طرح مورد نظر را بر روی کاغذ سابلیمیشن پیاده سازی کنید. در نهایت باید بر روی این طرح از چسب سابلیمیشن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که چسب سابلیمیشن با حرارت فعال می‌شود و وجود آن برای ماندگاری چاپ ضروری است. در نهایت کاغذ آماده شده در دستگاه چاپ قرار داده می‌شوند و با استفاده از حرارت و فشار، طرح مورد نظر بر روی پارچه یا بر روی هر سطح تخت دیگری چاپ می‌شود.

دستگاه چاپ تیشرت

انواع دستگاه چاپ تیشرت بصورت غیر مستقیم

با چشم پوشی از چند مورد اول، متنوع‌ترین بخش در این قسمت دستگاه چاپ روی تیشرت است. البته ساز و کار همه آنها یکسان است و تنها نحوه انجام کار در آنها با یکدیگر متفاوت است. این بخش مربوط به قسمت حرکتی دستگاه و نحوه اعمال فشار بر روی سطح چاپ است. با این تفاسیر می‌توان آنها را در چهار دسته زیر قرار داد:

 • دستگاه چاپ دستی: این دستگاه‌ها ابعاد کوچکی دارند که تحت عنوان دستگاه چاپ سابلیمیشن ۲۰ در ۲۰ یا حتی دستگاه چاپ ۴۰ در ۴۰ هم شناخته می‌شود. در این دستگاهها نحوه اعمال فشار به کمک یک اهرم دستی انجام می‌گیرند و نیروهای خودکار در آن نقش ندارند. البته برای ابعاد بزرگ‌تر مانند دستگاه چاپ ۴۰ در ۶۰ و دستگاه چاپ افست ممکن است از اهرم‌های پایی هم استفاده شود که کاربرد راحت‌تری نسبت به دستگاه‌های دستی دارند. این مدل دستگاه‌ها برای کارگاه‌های کوچک و خانگی بهترین انتخاب ممکن هستند.
 • دستگاه چاپ نیمه خودکار مگنتی: این دستگاه‌ها تحت عنوان دستگاه چاپ نیمه خودکار مغناطیسی هم شناخته می‌شوند که در آنها دو قطعه آهن ربایی به کار گرفته شده که با بسته شدن قسمت پرس دستگاه در یکدیگر چفت می‌شوند و بین آنها جریان مغناطیسی به وجود می‌آید. زمانی که کار چاپ تیشرت یا هر سطح دیگری به پایان رسید، این ویژگی مغناطیسی و آهنربایی بین دو قطعه از بین می‌رود و دستگاه به صورت خودکار باز می‌شود. برای دستگاه چاپ ۴۰ در ۴۰ و دستگاه چاپ تیشرت ۴۰ در ۶۰ از این سیستم استفاده می‌شود.
 • دستگاه چاپ پنوماتیک: در این دستگاهها از یک جک پنوماتیک استفاده شده که فشار آن به کمک نیروی باد تأمین می‌شود. در این دستگاهها یک پمپ‌باد بزرگ استفاده شده که به عنوان منبع باد کار می‌کند. فشار باد باعث حرکت قسمت بالای دستگاه شده و فشار لازم برای انجام چاپ را به وجود می‌آورد. معمولاً این شیوه برای دستگاه‌های با ابعاد بزرگ مناسب است و در کارگاه آنها همیشه صدای پمپ باد شنیده می‌شود.
 • دستگاه چاپ هیدرولیک: در این دستگاه‌ها از روش هیدرولیک برای ایجاد فشار استفاده شده و نیروی فشار به کمک روغن هیدرولیک تعمیر می‌شود. این دستگاه‌ها بسیار ساده هستند، سر و صدای زیادی ایجاد نمی‌کنند و می‌توان آنها را به عنوان بهترین دستگاه چاپ تیشرت معرفی کرد.

کلیاتی در مورد خرید دستگاه چاپ روی تیشرت

اگر شما به فکر خرید دستگاه چاپ تیشرت هستید باید به هنگام خرید این دستگاه‌ها به چند نکته توجه داشته باشید. در وهله اول انتخاب دستگاه باید با توجه به نیاز شما باشد. اگر می‌خواهید دستگاه را در کارگاه خود و در کنار دستگاه‌های چاپ دیگر داشته باشید و یک مغازه کوچک در یک محله کوچک دارید، بهترین انتخاب برای شما دستگاه چاپ ۲۰ در ۲۰ و ۴۰ در ۴۰ است که فضای زیادی اشغال نمی‌کند. اما اگر به دنبال راه اندازی یک کارگاه بزرگ هستید و می‌خواهید به صورت حرفه‌ای در این حوزه فعالیت کنید، دستگاه چاپ پنوماتیکی و دستگاه‌های چاپ هیدرولیکی بهتر هستند که سرعت عمل بالایی دارند و می‌توان برای چاپ با تیراژ بالا از آنها استفاده کرد.

میتوانید لیست قیمت محصولات چاپ سابلیمیشن و دستگاههای ترنسفر را دریافت نمایید

  راه‌های کسب درآمد با دستگاه چاپ سابلیمیشن

  در ابتدای همین متن اشاره کردیم که دستگاه چاپ روی تیشرت یک منبع کسب درآمد خوب است. برای این ادعا چند پیشنهاد داده‌ایم که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید.

  • چاپ تیشرت تبلیغاتی برای شرکت‌های مختلف که کمپین تبلیغاتی دارند؛
  • چاپ تیشرت برای نامزدهای انتخاباتی در شورای شهر، مجلس و ریاست جمهوری؛
  • چاپ اسپانسر و شماره بر روی پیراهن‌های ورزشی و نوشتن شعار؛
  • راه اندازی تولید تیشرت از طریق چاپ نوشته‌های مذهبی و اساطیری؛
  • فعالیت در حوزه چاپ سطوح صاف مانند چرم و پوشاک؛
  • فعالیت در حوزه چاپ تجهیزات ساختمانی مانند کاشی و سرامیک

  به طور خلاصه کسب درآمد با دستگاه چاپ تیشرت بسیار ساده‌تر از سایر شیوه‌های چاپ است و معمولاً برای آن مشتری پیدا می‌شود. البته باید قبول کنیم که موفقیت شما در این زمینه هم به توانایی شما در طراحی الگوهای تبلیغاتی بستگی دارد و همین که بتوانید بالاترین بازدهی و کارایی را از دستگاه دریافت کنید. اگر موردی باقی مانده که در این مطلب به آن اشاره نکرده‌ایم، در قسمت نظرات همین مطلب مطرح کنید یا به طور مستقیم با ما در تماس باشید.

  دستگاه چاپ تیشرت بصورت مستقیم

  سیمای شهر نمونه دیگری از دستگاه های چاپ بر روی تیشرت بصورت دیجیتال و مستقیم را نیز ارایه میکند . این دستگاه مخصوص چاپ مستقیم بر روی تیشرتهای نخی است . بر خلاف چاپ ترانسفر که چاپ فقط بر روی تیشرتهای با درصد بالاتر پلی استر انجام پذیر است . این دستگاه میتواند با فرآیندی ساده عملیات چاپ بر روی تیشرتهای آماده نخی را انجام دهد.

  میتوانید لیست قیمت محصولات چاپ سابلیمیشن و دستگاههای ترنسفر را دریافت نمایید

   ارسال یک پاسخ

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   با ما در ارتباط باشید !