دستگاه چاپ بنر – انتخاب بهترین مارک دستگاه چاپ بنر و اینکه دستگاه چاپ بنر چیست و روش کار آ

دستگاه چاپ بنر یکی معروف ترین و پر کاربرد ترین دستگاه های چاپ تولید شده است.

دستگاه چاپ بنر  توانایی چاپ بر روی انواع بنر در سایز های متفاوت  را دارد  برای اقشار عموم جامعه ی شهر ها و شهرستانها اکثرا برای اطلاع رسانی های محلی که شامل تابلو های مغازه ها  و یا بیل برد ها و یا طرحهای های خیابانی است  بسیار مورد توجه قرار دارد. در واقع دستگاه چاپ، معمولا به منظور اطلاع رسانی و یا تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه چاپ بنر | سیمای شهر

 

در این مطلب قصد داریم انواع خدمات و سرویس های شرکت سیمای شهر را توضیح دهیم و همچنین رویه ی فعالیت دستگاه را به صورت مجزا شرح دهیم و این نکته را ذکر کنیم که دستگاه چاپ بنر چیست؟و روش کار با آن را نیز توضیح دهیم.

فروش دستگاه چاپ بنر

مشاوره با کادر فنی سیمای شهر و مهندسین سیستم اجرایی و همچنین بخش فروش و تعمیرات شرکت سیمای شهر با بیش از 20 سال سابقه ی کار .

بررسی موارد مورد نظر مشتری برای خرید دستگاه های چاپ بسیار مورد توجه است و در این جلسه معیار های اجرایی و کیفیتی مد نظر مشتری بررسی میشود.

تعیین هدف مشتری نسبت به خرید دستگاه چاپ بنر و همچنین بررسی و به قاطعیت رسیدن در معیار های مورد تمرکز به خصوص سایز دستگاه و همچنین هد دستگاه چاپ بنر مورد نظر ، کیفیت دستگاه و همچنین سرعت دستگاه بسیار مورد توجه قرار دارد و مشتری باید دقیقا این موارد را به نسبت بودجه و مکان و همچنین نوع سفارشاتی که مد نظر دارد بررسی کرده و به تعیین اصلی برساند.

امروزه صنعت تبلیغات و به عبارت بهتر، صنایع چاپ و تبلیغات، جزء جدا نشدنی از تمامی رشته های صنعتی و شغلی است که در کنار هر کارآرآفرینی و زمینه ی فعالیت، حضور موثر و جدا نشدنی دارد.

در حقیقت تمامی مشاغل و فعالیت های نوین در عرصه های مختلف صنعتی، پزشکی، خدماتی، صادرات و واردات، پژوهشی و حتی مشاغل آزاد که ممکن است صرفا به ارائه محصولات و کالاهای تولید داخل یا وارداتی بپردازند، لازم است بخشی از زمان، هزینه و انرژی خود را صرف موضوع تبلیغات و معرفی محصول کنند.

حتی مشاغل خانگی و فعالیت های غیر رسمی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

جهت شنیدن فایل صوتی روند توسعه چاپخانه بنر  ایمیل خود را وارد کنید


 

 

لذا در حوزه چاپ و تبلیغات که یکی از مهمترین گزینه های مربوط به آن، دستگاه چاپ بنر است، تغییرات و توسعه فراوانی صورت گرفته و صنعت تبلیغات را در معرض استقبال بسیار بیشتری قرار داده است.

از طرف دیگر، بدلیل گسترش شهرها و حتی روستاها و تفاوت ایجاد شده بین فضای اجتماعی سنتی و نوین، نیاز به اطلاع رسانی در مقیاس وسیع تر بیشتر شده است که یکی از نتایج این تغییرات نیز افزایش تقاضا و تمایل به استفاده از دستگاه چاپ بنر می باشد.

کانال تلگرام

 

در گذشته هم در شهرها و هم در روستاها، افراد و ساکنین یک محله یا کل روستا عموما با یکدیگر آشنا بوده و اخبار و اطلاعات میان ایشان به صورت حضوری و یا از طریق تلفن رد و بدل می شد و نیاز چندانی به اطلاع رسانی در مقیاس وسیع احساس نمی گردید.

امروزه با گسترش همان شهرها و روستاها، بخش قابل توجهی از مردم با یکدیگر نا آشنا و تقریبا بدون ارتباط روزمره ی حضوری هستند و بسیاری از اخبار و اتفاقات نیز مخاطبان بسیار بیشتری دارد.

بعنوان مثال آگهی های مربوط به استخدام و یا حتی اطلاعیه فوت یکی از اهالی محل، باید به اطلاع صدها و یا هزاران مخاطب برسد.

در این شرایط، صنایع تبلیغات و دستگاه های چاپ بنر، علاوه بر انجام امور تبلیغاتی و معرفی محصولات، کالاها و خدمات عرضه شده توسط کارفرمایان و کارآفرینان و صاحبان مشاغل، وظیفه ی اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای محلی و منطقه ای و یا حتی فرا منطقه ای را نیز به عهده گرفته اند.

این موضوع وابستگی خاصی به فرهنگ و آداب اهالی یک منطقه نیز دارد. بعنوان مثال اهالی برخی از مناطق شمال کشور ایران به طور کلی، تمایل بیشتری به اطلاع رسانی و نصب آگهی توسط بنر در مقیاس پر مخاطب تر دارند.

این موضوع بی شک موجب می شود استفاده و ترویج کار با دستگاه چاپ بنر نیز به همین منوال و به نسبت همین روحیه و فرهنگ، بیشتر شود.

البته نباید فراموش کرد که امروزه در بسیاری کشورهای دیگر، به جای استفاده از کاغذ، از بنر استفاده می شود.

یکی از دلایل این رغبت عمومی را می توان مقاومت بنر در برابر رطوبت دانست. شاید به همین دلیل باشد که در مناطق شمالی کشور ایران هم بیشتر از بنر استفاده می شود. چرا که در صورت استفاده از کاغذ و یا مقوا و حتی تابلو های چوبی به منظور اطلاع رسانی و نصب آگهی و اعلامیه، رطوبت زیاد هوای منطقه در زمان کوتاهی موجب فرسوده شدن و از بین رفتن مواد چوبی و یا کاغذی شده و لذا عمر مفید همان آگهی و تابلو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

یکی دیگر از دلایل استفاده ی گسترده تر از بنر و فلکسی به جای کاغذ و مقوا، مقاومت و استحکام بیشتراست. این استحکام و مقاومت علاوه بر تاثیر روی عمر مفید دستگاه، در ظاهر و وجهه ی تابلو یا آگهی مورد نظر نیز نقش مهمی دارد.

بی شک برای شخص یا گروه و یا شرکتی که قصد اطلاع رسانی و یا تبلیغات دارد، زیبایی و ظاهر آگهی و تابلوی تبلیغاتی اش از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه اگر از کاغذ و مقوا استفاده شود ممکن است به مرور زمان به خاطر شرایط محیطی، ظاهری کهنه و رنگ باخته به خود بگیرد و جلوه ی خود را از دست بدهد.

در حالی که این قضیه برای پلاستیک و مشتقات پلیمر صادق نبوده و تابلوهای بنر و فلکسی، در طول زمان طولانی هم زیبایی، جلوه ی ظاهری و به اصطلاح رنگ و لعاب خود را حفظ می کنند.

این مورد نیز دلیل قابل توجهی برای ترویج خرید و استفاده از دستگاه چاپ بنر شده است. چرا که با افزایش میزان تمایل عمومی به استفاده از بنر و فلکسی، دستگاه مذکور هم سوژه ی توجه اهالی صنعت تبلیغات و چاپ و حتی صنایع تولیدی با نیاز فراوان به موضوع تبلیغات شده است.

به عبارت دیگر، تولید کنندگان و یا صاحبان کالا و خدماتی که با تعداد زیاد و حوزه ی وسیعی از مخاطبین داخلی و خارجی سر و کار دارند، ممکن است به این نتیجه برسند که بجای برون سپاری امر چاپ آگهی و تبلیغات خود، با خرید و نصب و راه اندازی یک دستگاه چاپ بنر، در بخشی از هزینه های جانبی صرفه جویی نموده و قسمتی را به عنوان حوزه ی اطلاع رسانی و تبلیغات به وسیله ی چنین دستگاهی تجهیز کرده و ارتقاء دهند.

خرید دستگاه چاپ بنر

تعیین دستگاه های مورد نظر همچنین بررسی تک به تک این دستگاه ها برای شرکت بزرگ سیمای شهر بسیار اسان است زیرا سیمای شهر با دارابودن تعداد زیادی از مشتریان خوب و راضی در سراسر شهرستانها و شهر های کشور و همچنین حفظ ارتباط در سالهای بعدی خرید دستگاه های چاپ توسط مشتری از ریز نقاط قوت و نقاط ضعف همه ی نوع های دستگاه های چاپ بنر اگاهی کامل دارد زیرا پشتیبانی و خدمات رسانی دستگاه های چاپ بنر بسیار مورد توجه قرار دارد.

پرداخت هزینه دستگاه و تنظیم قرار داد پشتیبانی و فروش دستگاه با مشتری برای سیستم مشتری مداری سیمای شهر بسیار مورد توجه قرار دارد.

نصب دستگاه چاپ بنر

انتقال دستگاه تا محل مشتری و باز کردن آن در حضور مشتری همچنین نصب دستگاه در موقیمت مد نظر مشتری برای سیستم مشتری مداری سیمای شهر بسیار مورد توجه قرار درد و این به این معناست که مشتری ارجمند نسبت به قوانین ایزو و همچنین سیستم مشتری مداری سیمای شهر باید خود در لحظه ی جعبه گشایی و نصب و تنظیم اوله سخت افزاری دستگاه حضور داشته باشد .

قوانین ایزو و مشتری مداری از مجموعه قوانین مدیریت رضایت مند مشتری در سیری فعالیت های مدیریتی سی ار ام می باشد.

اپراتور دستگاه چاپ بنر

اپراتور دستگاه چاپ بنر به شخصی گفته میشود که فعالیت های دستگاه به صورت نرم افزاری و سخت افزاری از بر دارد و توانایی مدیریت رویه چاپ با هر سایز و کیفیتی را داراست.دقیقا بعد از روشن شدن دستگاه اولین مراحل آموزش به اپراتور شروع میشود.

در این مورد بحث ها و آموزش های متفاوتی شامل موارد تهویه هوا تمیز کاری ها جدول مشکلات و ارور ها و همچنین موارد اصلی شروع کار دستگاه بیان میشود.

اپراتور باید توانایی ابالایی در کار کردن با نرم افزار های مورد ارتباط با دستگاه مثل فتو شاپ را از بر داشته باشد و همچنین چند روز به صورت حرفه ای به تست موارد اموزشی مسئولان آموزش اپراتور سیمای شهر اختصاص دهد.

از دیگر موارد میتوانیم به رویه های زیر اشاراتی داشته باشیم

تهویه هوا ، تمیزی و همچنین جنس بدنه دستگاه ، سیستم خشک کن بنر دستگاه و تمیزی و بهداشتم در لوله کشی های جوهر تا هد بسیار مهم است.

 • آموزش موارد نگهداری دستگاه به اپراتور
 • ازسیستم های پشتیبانی سیمای شهر موارد زیر را نام میبریم
 • پشتیبانی تلفنی
 • پشتیبانی فنی
 • معرفی شهر های خریداری کننده دستگاه

دستگاه چاپ بنر یکی از دستگاه های صنعتی است که در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دستگاه قابلیت های ویژه ای داشته و در صنعت چاپ و تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از افراد با رویه کار دستگاه چاپ بنر آشنا نبوده و به همین علت فکر می کنند که کار با این دستگاه نیاز به هیچ گونه آموزش ، مراقبت و حساسیتی ندارد؛ در حالی که کاملا برعکس است و درست نیست.

کار با دستگاه چاپ بنر باید توسط اپراتور حرفه ای صورت گیرد تا مشکلی از هیچ نظر به وجود نیاید. این دستگاه به عنوان یک دستگاه صنعتی ملزوماتی دارد که باید حتما لحاظ شده تا هم عمر آن بالاتر رود و هم چاپ به خوبی انجام پذیرد.

جهت شنیدن فایل صوتی روند توسعه چاپخانه بنر  ایمیل خود را وارد کنید


 

 

 

 

روش کار با دستگاه چاپ بنر

اگر بخواهیم در مورد روش کار با دستگاه چاپ بنر توضیح دهیم باید از همان اول صبح شروع کنیم. اپراتور با ورود به محیط چاپخانه باید ابتدا دمای محیط را بسنجد. در فصل های سرد، قبل از اینکه دستگاه را روشن کند، بهتر است فکری برای گرم کردن محیط و یا هد دستگاه کند.

بهترین راهکار این است که از هیتر دستگاه استفاده شود که اکثر خدمات جانبی محصول را در بر دارد؛ اما اگر دستگاه از هیتر محروم است، هیتر برقی که عموما در دستگاهها وجود دارد استفاده میشود .این هیتر دمای گالن های جانبی جوهر یا ساب تانک ها را بالا میبرد.همچنین دستگاههای جدید دارای هیتر بر روی کرییج دستگاه میباشند که هد را گرم میکنند.

بعد از اینکه دستگاه روشن می شود، کار اپراتور نیز آغاز می گردد. در درجه اول باید لیست تحویل داده شده به وی چک شود تا مواردی که قرار است در روز پیش رو به صورت برنامه ریزی شده چاپ شود برای وی مشخص شود. در این لیست حتما باید ابعاد مشخص شده باشد تا اپراتور بتواند اگر دو چاپ می توانند بر اساس ابعاد متریال بنر در کنار هم چاپ شوند، چیدمان لازم را صورت دهد. البته این ها همگی موارد برنامه ریزی شده است و این شغل، شغل پیش بینی نشده هاست!!

بعد از بررسی اقدامات لازم برای چاپ صورت می گیرد. طبق لیست تحویل شده باید فایل هایی به هر طریق ( USB ، شبکه ، تلگرام و … ) از طرف طراح به اپراتور تحویل شود تا وی بتواند شروع به کار کند. اولین فایل مورد نظر برداشته شده و به نرم افزار ریپ دستگاه برده می شود، در اینجاست که نرم افزار ریپ ، تصویر را به کدهایی تبدیل می کند تا قابلیت چاپ داشته باشند. در همینجاست که مشخص می شود که تصویر قرار است چاپ شود. تعداد پس از چاپ در سرعت و در عین حال کیفیت چاپ تاثیر گذار است.

با مشخص شدن تمامی موارد، اپراتور دستور چاپ را صادر می کند. کرییج دستگاه بنر از استراحتگاه یا خوابگاه خود بیرون آمده و به صورت افقی اولین حرکت را بر روی بنر آغاز می کند تا پس اول به چاپ برسد.

بر اساس آنچه که مشخص شده است ، کرییج می تواند رد برگشت نیز پس دوم را بزند و یا اینکه بدون چاپ به محل شروع خود برگشته و پس دوم را دوباره از نقطه صفر شروع بکند. در هر دو حالت، وقتی که پس اول زده می شود، بنر توسط غلطک ها به اندازه مشخص شده ای جلو کشیده می شود تا آماده چاپ پس بعدی شود. هرچه تعداد پس بیشتر باشد ، میزان جلوکشیدن بنر کمتر است.

این روند تا پایان چاپ ادامه پیدا می کند تا چاپ به اتمام برسد. بعد از این کرییج به محل شروع می رود و همه چیز آماده چاپ بعدی می شود. این چاپ نیز با استفاده از هیتر ها و فن ها خشک می شود تا در هنگام رول شدن رنگ ها به هم نچسبد. برای چاپ بعدی همان روند گفته شده انجام شده تا چاپ دوم و سوم و … انجام شود.

بعد از پایان روز و زمانی که قرار است دستگاه چاپ بنر خاموش شود، سینی مخصوصی که برای هر دستگاه وجود دارد باید زیر هد قرار گیرد. به این صورت که یک دستمال مخصوص – که نباید پرز داشته باشد – آغشته به سالونت شده و درون این سینی قرار می گیرد. سینی مربوطه در زیر هدها قرار می گیرد تا سر هد تا فردا صبح مرطوب بماند و به اصطلاح سر هد نخشکد. به این کار اصطلاحا کپ کردن دستگاه گفته می شود.

با خاموش شدن دستگاه ، اپراتور چاپخانه را ترک می کند و فردا با انرژی مضاعف و برای زدن چاپ های  زیبا تر و متنوع تر به محل کار خود بر می گردد. روال فردا نیز مثل امروز است؛ تنها تغییر در چاپ ها و مشتری ها و رنگ ها است..!

تیم پشتیبانی و سیستم مشتری مداری سیمای شهر با دارابودن بانک بزرگی از مشتریان در راستای سیستم مشتری مداری بسیار حرفه ای بوده و توانایی اجرای و پوشش های حرفه ای شامل تامین قطعات یدکی دستگاه چاپ بنر را به صورت حرفه ای داراست.

خرید دستگاه چاپ بنر دست دوم مقرون به صرفه است؟

شرکت سیمای شهر به نسبت سیستمهای مشتری مداری و سابقه قبلی و کمک به مشتریان سابق جهت ارتقا سیستم های دستگاه های ایشان در برخی موارد معرفی دستگاه چاپ بنر دست دوم و دستگاه چاپ بنر استوک را در دستور کار خود قرار میدهد. این دستگاههای به دلیل ارتقا مشتری بصورت امانت در اختیار سیمای شهر قرار گرفته اند .

سیمای شهر نسبت به بروزرسانی این دستگاهها و تعویض قطعات مهم و تست نهایی دستگاه اقدام مینماید .

این موارد جزئی از خدمات مشتری مداری شرکت سیمای شهر در راستای رفاه حال مشتریانی است که قصد ارتقا دستگاه خود را دارند انجام میشود.همینطور دستگاههای استوک به دلیل اینکه هزینه زیادی ندارند برای سرمایه گذاری مشتریان جدید و تازه وارد مناسب میباشند.

همینطور این دستگاهها مناسب حال افرادی نیز که علاوه بر تجربه بالا دارای  یک یا چند دستگاه هستند و فقط برای بالا رفتن روند فعالیت خود قصد دارند از دستگاه های چاپ بنر استوک و یا دست دوم را تهیه و در سیستم کاری خود روند و یا سرعت کار را افزایش بدهند.

خدمات واردات دستگاه چاپ بنر و همچنین فروش دستگاه بنر از مجموعه خدماتی می باشند که مجموعه سیمای شهر با دارا بودن تیم مشاوره قبل از فروش و همچنین تیم کادر فنی پلان اقتصادی برای هرچه اقتصادی تر و به صرفه بودن فعالیت مورد نظر شما با دستگاه چاپ بنر و همچنین در نظر گرفتن ان برای فعالیت اقتصادی دستگاه چاپ در چاپخانه شما به نسبت به جمع اوری و هم گام سازی اطلاعات مناسب برای مشتری بسیار قابل توجه قرار دارد که در واقع دستگاه چاپ بنر از جمله دستگاه های بسیار پر کاربرد در زمینه ی چاپ بنر می باشد.

خرید دستگاه چاپ بنر از سیمای شهر

پس از ارتباط مستقیم  شخص خریدار و همچنین در تهیه ی جلسه در رابطه با بحث انتخاب نوع دستگاه که مد نظر است جلسه مشاوره خرید دستگاه چاپ بنر با هماهنگی و همچنین در نهایت کاندید کردن چند دستگاه به اتمام رسیده و همچنین موارد مذکور مورد توجه قرار می گیرد انتخاب صحیح نوع دستگاه چاپ بنر نسبت به سایز دستگاه و همچنین سرعت و کیفیت هد دستگاه از این مورد در نظر گرفته شده و همچنین لیستی از دستگاه های کاندید مورد توجه تهیه شده و به نسبت موارد مالی و تصمیم نهایی مشتری دستگاه چاپ بنر دستگاه مورد نظر پس از چه زمانی از کشور سازنده به کشور ایران وارد میشود این موارد جزو مواردی میباشد که گروه بازرگانی سیمای شهر در این راستا با در نظر گرفتن موارد فوق آن را انجام می دهند و بهترین دستگاه چاپ بنر برای فعالیت شمار را برای پوشش فعالیت های شما و یا حتی فرا تر از ان را نیز در بر میگیرد.

در این باره باید بیان می‌کنیم نوع انتخاب دستگاه و همچنین سایز دستگاه و هد دستگاه که در واقع تمام فرآیند دستگاه چاپ بنر را در بر میگیرد از قسمت بسیار مهم می باشد زیرا پس ازخریداری دستگاه می توان نسبت به نوع و سایز دستگاه گزینه‌های بهتری و گزینه های ضعیف تر استفاده کرد در این رابطه باید بیان کنیم که سایز دستگاه و ورودی بنر و خروجی آن را نمی‌توان پس از خرید تعویض کرد و از جمله موارد بسیار مهم در دستگاه های چاپ بنر سایز و نوع هد و کیت دستگاه می باشد.

موارد ارائه شده و همچنین قسمت های بیان شده از مجموعه مواردی میباشد که در مجموعه سیمای شهر اصولاً با جلسات مشاوره و خدمات پس از فروش حضوری انجام می پذیرد در ادامه به معرفی بخش پشتیبانی دستگاه چاپ بنر می پردازیم.

شرکت سیمای شهر با دارا بودن بیش از دو دهه فعالیت رسمی در زمینه واردات و همچنین فروش دستگاه چاپ بنر توانایی ارائه خدمات پس از فروش حضوری و غیر حضوری و همچنین توانایی تامین قطعات و موارد مصرفی مثل بنر و جوهر دستگاه چاپ بنر را کاملا داراست و به صورت خدمات پس از فروش ارائه میگردد.

در این باره به عده‌ای چند از قطعات متفاوت تعبیه شده و همچنین زمینه فعالیت و مقالات متفاوتی را دارند می‌توانیم بیان کنیم که این تمامی قطعات شامل برد ها وکیل ها و همچنین هد و بازو ها شماره موارد گارانتی محسوب می شود و به نسبت نوع قرارداد باید در نظر داشت که همه این مسائل جزو مسائل پشتیبانی حضوری و غیرحضوری مجموعه باشگاه مشتریان سیمای شهری می باشد.

قیمت دستگاه چاپ بنر

خدمات پس از فروش سیمای شهر به نسبت خدمات حضوری و خدمات غیر حضوری دارای مراحل متفاوتی می باشد.

خدمات غیرحضوری دستگاه چاپ بنر به خدماتی گفته می شود که اپراتور دستگاه با ارتباط مستقیم تلفنی و یا ارتباط مستقیم با رایانه شخصی از طریق اینترنت اپراتور با مرکز پشتیبانی می باشد.

ارتباط تلفنی اپراتور با مرکز پشتیبانی تلفنی و سیمای شهر در زمینه سوالات و مشکلات دستگاه چاپ بنر باید بیان کنیم این مجموعه شامل متخصصین دستگاه چاپ بنر می باشد که از طریق سوال با جواب و همچنین چک کردن موارد نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه چاپ بنر به سوالات شما پاسخ می دهند موارد پاسخگویی در رابطه با مشکلات دستگاه چاپ بنر اصولاً به این بخش منحصرمی شود.

هزینه خدمات غیرحضوری دستگاه چاپ بنر سیمای شهر خدمات ارتباط اینترنتی با رایانه کنترل کننده و کلا خدمات غیر حضوری دستگاه چاپ بنر دارابودن قرار داد پشتیبانی رایگان بوده و نوع دیگر از این ارتباط که از طریق نرم افزار های کنترل میز کار ورایانه اپراتور دستگاه می باشد نیز از موارد بسیار پر کاربرد می باشد.

در این باره این طور می توانیم بیان کنیم که اپراتور متصل به دستگاه چاپ بنر با استفاده از رسانه اینترنت موارد نرم افزاری و تنظیمات نرم افزاری و همچنین اتصالات نرم افزاری دستگاه را چک کرده و از سلامت بخش های متفاوت اطلاعات حاصل می کنند این خدمات از مجموعه خدمات به بخش پشتیبانی دستگاه های چاپ برای مجموعه سیمای شهر میباشد.

بخش حضوری  مرکز پشتیبانی دستگاه چاپ بنر بخشی است که در آن راستا کار با حضور فیزیکی متخصصین تعمیر دستگاه چاپ بنر در محل مشتری و همچنین دارا بودن متد مورد نظر و قطعات مورد نظر برای تعمیر دستگاه و راه اندازی مجدد آن موارد بالا یکی یکی اجرا شده و پروسه به اتمام میرسد و دستگاه به خوبی کار خواهد کرد.

 

رویه خرید دستگاه چاپ بنر

خرید دستگاه چاپ بنر رویه خاص و پیچیده ای ندارد و شما به راحتی می توانید از صف تا صد این خرید مهم را طی کنید. البته نیاز سنجی و بازار سنجی از مهمترین عواملی است که باید با دقت به آن توجه شود و قبل از هر اقدامی آن را مورد بررسی قرار داد. نیازسنجی و بازارسنجی شما را به یک دستگاه و محصول می رساند و در نهایت شما پروسه خرید را آغاز می کنید.

عموما مشتری ها شرکت های مختلف ارائه دهنده را از طرق مختلف پیدا می کنند. برخی با مشورت دوستان ، برخی از سرچ در فضای اینترنت و برخی دیگر به واسطه تبلیغات مختلف در فضای حقیقی! مهم نیست مشتریان از چه طریق با شرکت ارائه دهنده دستگاه چاپ بنر آشنا می شوند، تمامی این مشتریان به 2 دسته تقسیم می شوند که نوع مشاوره دادن به آن ها نیز تفاوت دارد.

مشاوره و فروش دستگاه چاپ بنر

دسته اول مشتریان آن هایی هستند که تنها می خواهند یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند و هیچ اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط کار ندارند. تنها شنیده اند که این نوع کسب و کار مناسب است و حتی مشورت ها و نیاز سنجی هایی هم کرده اند و حالا می خواهند کسب و کار جدید خود را شروع کنند. این مشتریان نیاز به مشاوره دارند. در مشاوره به این افراد توسط مشاوران شرکت فروشنده دستگاه چاپ بنر، تمامی نیاز سنجی ها و بازار شناسی در زمینه چاپ لارج فرمت برای وی بازگو می شود و میزان سفارشات لازم برای کسب سود و … مطرح می شود.

البته هستند شرکت هایی که تنها قصد دارند دستگاه بفرشند اما مجموعه سیمای شهر و کارشناسان فنی آن تنها به دنبال دادن اطلاعات هستند و بارها شده که فرد را از خرید دستگاه منصرف کنند.

دسته دوم اما مشتریانی هستند که ورود به این کسب و کار را مطمئنا پذیرفته اند و شرایط را سنجیده اند و حالا می خواهند تنها دستگاه خریداری کنند. در واقع این افراد برای خرید بین دستگاه های مختلف گیج و سر در گم هستند و مشاوران سعی می کنند در انتخاب بین انواع دستگاه چاپ بنر به وی کمک کنند. در این مرحله فرد با توجه به لیست قیمت دستگاه ها و شرایط مالی خود باید بین دستگاه های مختلف انتخاب نماید.

مشاوران سیمای شهر سعی می کنند با مقایسه واقعی دستگاه ها و همچنین بودجه مد نظر خریدار، دستگاهی مناسب به وی پیشنهاد دهند.

قیمت دستگاه چاپ بنر

نکته ای که در مورد میزان بودجه و قیمت افراد در هنگام خرید دستگاه چاپ بنر وجود دارد این است که بهتر است خریدار دستگاه بنر را به صورت نقدی خرید کند نه اینکه با استفاده از چک و شرایط اقساطی، کمبود بودجه خود را برای خرید یک دستگاه برطرف نماید. دلایل مختلفی برای این سخن وجود دارد که مهمترین آن ها قیمت دستگاه و همچنین ذهن خریدار دستگاه چاپ بنر است.

دلیل اول همانطور که گفته شد، قیمت دستگاه نقدی است. در خرید دستگاه بنر نقدی تخفیفاتی به خریدار داده می شود و به همین علت دستگاه بسیار ارزان تر از اقساطی برای وی تمام می شود. این تفاوت قیمت در کسب و کاری مثل استفاده از دستگاه چاپ بنر بسیار بالاست. وقتی سود کار با این دستگاه به ازای هر متر مربع چاپ کمتر از 1000 تومان است ، این یعنی حتی تفاوت قیمت 500 هزار تومانی هم می تواند در کسب و کار مبتنی بر دستگاه بنر تاثیرگذار باشد.

اما دلیل دوم آنقدرها مشهود نیست ولی طبق تجربه بسیار مهم و حیاتی است. خریداری که دستگاه چاپ بنر را به صورت اقساطی خریداری کند، در ابتدای شروع کسب و کار خود با استرس و دغدغه مواجه است. خریدار دستگاه به این علت که ماهانه باید مبلغی را برای خود دستگاه کنار بگذارد، نخواهد توانست تمرکز لازم را بر روی کسب و کار خود متمرکز کند و همین موضوع باعث شکست وی در مدت زمانی کوتاه خواهد شد. البته هستند کسانی که توانسته اند این مشکلات را مدیریت کنند اما به صورت کلی بهتر است از خرید اقساطی پرهیز شود.

دستگاه چاپ بنر

پس از مشخص شدن نحوه پرداخت به صورت نقدی یا اقساطی ، قرارداد بسته می شود. این قرارداد در مجموعه سیمای شهر برای گسانی که می خواهند اقساطی خرید کنند شرایط ویژه ای نیز نسبت به دیگر شرکت ها دارد.

در خرید اقساطی برای کسانی که باید متحمل هزینه بشوند تا به محل سیمای شهر مراجعه کنند، به این صورت است که تمامی مراحل به صورت تلفنی انجام شده، فرد پیش پرداخت را پرداخت کرده و چک ها را آماده می کند و شماره چک ها را برای مجموعه ارسال می کند. سپس مجموعه دستگاه را به همراه قرارداد به شهر محل نصب ارسال کرده و همانجا در حین نصب ، قرارداد نیز امضا می شود.

نصب دستگاه چاپ بنر

نکات مهمی در مورد نصب دستگاه چاپ بنر وجود دارد که سعی می کنیم در مطالب بعدی سایت سیمای شهر به آن اشاره کنیم  .

همه ی سیستم های خرید دنیا در تمامی کمپانی های مهم در راستای سیستم های متفاوتی دارای مدیران متفاوتی میباشد. این سیستم های از امور جاری متفاوتی  پیروی میکنند که یکی از مهم ترین انها میتوانیم به سیستم مشتری مداری و پشتیبانی نام ببریم.

سیستم های پشتیبانی با استفاده از راه کار های مدرن در شرکت سیمای شهر از بهترین عوامل و نرم افزارهای استفاده شده در کشور عزیزمان ایران در این سیستم موجود میباشد .

برای معرفی بهتر سیستم مشتری مداری سیمای شهر چند ویدئو از مشتریان برای شما علاقه مندان تدارک دیده ایم که در ادامه میتوانید مشاهده نمایید.

بررسی فرایند واردات دستگاه چاپ بنر در قسمت خدمات مورد برنامه ریزی و استفاده و همچنین درکشور عزیزمان ایران با تجربه بیش از ۵۰۰ مشترک موفق در مجموعه سیمای شهر از مجموعه قسمت های بسیار مورد توجه و همچنین دارای اولویت در سیستم مشتری مداری و همچنین سیستم‌های پشتیبانی این دستگاه می باشد.

در این رابطه باید بیام بکنیم که واردات دستگاه چاپ بنر به نسبت هزینه پرداخت و همچنین خدمات مورد استفاده در قسمت های دیگری نیز بستگی دارد که این قسمت ها از جمله مراحل واردات و همچنین از جمله مراحل خدمات پس از فروش نیز محسوب میشود در همین ابتدا لازم به ذکر می دانیم مجموعه سیمای شهر با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در رابطه با معرفی این مراحل اصول همکاران ما در این رابطه با مشتری مطرح می کنند شامل موارد زیر است.

موارد تاثیر گذار قیمت دستگاه چاپ بنر

 • تعیین قیمت قطعی دلار و همچنین تبدیل پول از یک واحد به چند واحد برای ارزان تر تمام شدن قیمت دستگاه چاپ بنر
 • معرفی خدمات اجتماعی استفاده دستگاه چاپ بنر از جمله حمل و انتقال، روش های حمل و انتقال به مرکز سیمای شهر یا به محل مورد نظر مشتری
 • ارائه آرشیو و همچنین حافظه های جانبی برای دستگاه چاپ بنر به درخواست مشتری با اطلاعات فایل و طرح بنر های مناسبتی و همچنین فایل های خام تبلیغاتی برای چاپ بنر
 • تنظیم موارد و همچنین در تهران از موارد گمرکی و پرداخت آن به صورت کاملا استاندارد و پرونده سازی های انتقال محصول از کشور وارد کننده به کشور
 • استفاده از کارت بازرگانی و همچنین کارت سبز برای خدمات تخصصی کالا
 • ارائه نرم‌افزارها و همچنین درایور سخت افزاری دستگاه بر روی کامپیوتر اپراتور برق و کامپیوتر فرمان دهنده به دستگاه چاپ بنر این نیز از مجموعه خدمات پس از فروش سیمای شهر است.
 • پشتیبانی آنلاین غیر حضوری و همچنین پشتیبانی تلفنی از مجموعه سیستمهای پشتیبانی ۲۴ ساعته این مجموعه سیمای شهر برای رفع عیوب  و پاسخ به سوال های اپراتورهای دستگاه چاپ بنر می باشد
 • سیمای شهر با بیش از ۲۰ سال فعالیت رسمی و آمار نصب هفتگی چندین دستگاه چاپ بنر در سطح کشور اولین و بهترین مجموعه وارد کننده دستگاه های چاپ بنر در سطح کشور می باشد
 • واردات تک و یا عمده دستگاه چاپ بنر از مواردی است که نسبت به وارد کننده و شرکت وارد کننده دستگاه چاپ بنر باید در نظر داشت زیرا شرکت وارد کننده اگر به صورت عمده هفتگی و ماهیانه دستگاه را وارد کند دارای مشتریان متعددی است و فعالیت بالایی دارد.
 • بررسی مشتریان این مجموعه به نسبت راضی یا ناراضی بودن از خدمات پس از فروش دستگاه چاپ بنر اهمیت بسیاری دارد. نزدیک به 90 درصد مشتریان این مجموعه از عملکر سیمای شهر راضی هستند.

دارا بودن سیستم خدمات پس از فروش تلفنی و همچنین دارا بودن سیستم خدمات پس از فروش اینترنتی و همچنین دارا بودن چند تیم برای تغییرات حضوری و از همه این موارد مهم تر دارا بودن تعدادی چند از قطعات یدکی دستگاههای چاپ بنر برای پاسخگویی به خدمات پس از فروش مشتریان

تاثیر موارد یادشده در بالا بر فرآیند خدمات پاسخگویی و همچنین برای اینده فروش برد برد در این بر آینده فروش و مشتری سود می‌کنند و به خدمات مورد نظر خود به نسبت هزینه پایین طریق پرداخت می کنند می رفتند و هر شرکت وارد کننده

تاثیر موارد یادشده در بالا بر فرآیند خدمات پاسخگویی و همچنین برای اینده فروش برد برد در این بر آینده فروش و مشتری سود می‌کنند و به خدمات مورد نظر خود به نسبت هزینه پایین طریق پرداخت می کنند می رفتند و هر شرکت وارد کننده

دستگاه چاپ بنر حرفه ای به دستگاه ی گفته میشود که شما در سرعت و دقت و سایز ان و نوع فعالیت ای تحت پوشش آن اطمینان داشته باشید.

یعنی این که بدانید دقیقا در شهر شما چه نوع سفارشاتی به شمار مراجعه میشود و سا این که چه مدل سرعتی برای شما مناسب است و یا این که چه هدی از استگاه بنر با چه کسفیتی مناسب کار شما قرار دارد.

این موارد به نسبت فعالیت شما به بخش سرعت و دقت هدر دستگاه بنر نیز تاثیر مستقیم دارد و این تاثیر همیشه برای فعالیت شما مناسب است .

با دانستن نوع فعالیتی که می توانید از دستگاه داشته باشد و همچنین علم به این مورد که دستگاه چاپ بنر از چه نوع اجزایی تشکیل شده توانایی به روز رسانی و همچنین خدمات حرفه ای را باید بر روی دستگاه داشته باشد مانند سرویس قطعات و تمیز کاری های دستگاه.

بررسی کلاسهای آموزشی بعد از خرید دستگاه و همچنین در اختیار داشتن یک اپراتور خوب برای دستگاه از قسمت های حرفه ای می باشد و باید در این مورد همیشه به مشاورین گوش داد .

تعیین نوع خدمت رسانی شما در زمینه ی دستگاه بنر و همچنین همه ی فعالیت های آن با مشورت با مشاورین ما با در نظر گرفتن این مورد که همکاران شما و یا رغبای شما در نزدیکی شما چه افرادی هستند و در چه زمینه هایی به صورت خوب چاپ میکنند و مشتریان سریالی آنها چه افرادی هستند از قسمت های بسیار بسیار قابل اهمیت می باشد.

اپراتور باید کاملا بر ساز و کار دستگاه تسلط داشته باشد و ما در این باره بسیار تلاش داریم .

اپراتور فردیست که مورد اعتماد و یا خود مالک کارگاه و یا نزدیکان او است اپراتور دستگاه بنر باید بتواند تمامی قسمت های اموزشی دستگاه را دانسته و بتواند این موارد را در ارتباط بین طرح و نقشه در نرم افزار دانسته و بتواند عیوب دستوری را دانسته و از نظر نرم افزاری موارد را حل کند .

موارد یاد شده در دستگاه چاپ بنر برای معالیت اپراتور بوده و وی باید در این باشزه بسیار قوی اقدام کند و حد بالایی از فعالیت را دارابشد

بر روی مشکلات و ارور های دستگاه تسلط داشته و بتواند خدمات اجرایی و همچنین رویه چاپ را کامل در دست داشته و بر ان حرفه ای باشد.

دستگاه چاپ بنر چیست؟
دستگاه چاپ بنر را می‌توان آغازگر نقش ماشین در صنعت چاپ با وسعت بالا دانست که توانست با سرعت خیره‌کننده خود بازار تبلیغات و چاپ را با دگرگونی عجیبی روبه‌رو سازد. از لحاظ عملکرد و نحوه چاپ، شاید بتوان همه دستگاه‌های چاپ را در یک محدوده دانست و روش چاپ همه را پاشیدن جوهر با توجه به طراحی عنوان کرد. اما هر دستگاه شیوه خاص خود را برای اجرای این طراحی‌ها دارد و هر کدام برای استفاده از یک یا چند نوع ماده خاص طراحی شده‌اند. دستگاه‌های چاپ بنر یکی از این دستگاه‌های خاص و منحصربه‌فرد است که برای چاپ با فرمت بزرگ و در اندازه‌های بزرگ استفاده می‌شود.
عبارت «دستگاه چاپ بنر» به وفور در صنعت چاپ استفاده می‌شود و از محصول آن، یعنی بنر، برای تبلیغات محیطی و اعلام برخی مناسبت‌های خاص استفاده می‌شود. در ادامه به تعریفی کلی و دقیق از دستگاه چاپ بنر خواهیم پرداخت و چگونگی عملکرد آن را نشان خواهیم داد. با ما به‌عنوان یک شرکت فعال در زمینه خرید و فروش دستگاه‌های چاپ بنر همراه باشید!
دستگاه چاپ بنر چیست؟
دستگاه چاپ بنر (Banner Printing Machine) یک دستگاه بزرگ و حجیم است که برای چاپ بر روی مواد مختلف، به طور ویژه پلاستیک و PVC، استفاده می‌شود و شیوه چاپ آن به صورت جوهرافشان است. حداقل اندازه دستگاه‌های چاپ بنر 4 فوت است و دستگاه‌های بزرگتری با اندازه 5 فوت نیز ساخته شده‌اند که بزرگ‌ترین آن‌ها می‌تواند تا 5 متر عرض داشته باشد. برای چاپ بنرهایی که از این محدوده بیشتر عرض داشته باشند، ابتدا بنر را با استفاده از دستگاه‌های چاپ بنر کوچکتر چاپ می‌کنند و سپس با استفاده از یک تکنیک اتصال حرارتی خاص آنها را به هم متصل می‌کنند.
دستگاه‌های چاپ بنر از ورق‌های پلاستیکی یا PVC به‌عنوان ورودی استفاده می‌کنند و طرح مورد نظر را بر روی آن چاپ می‌کنند. بنرهای PVC انعطاف‌پذیر، مقاوم و محکم هستند و می‌توانند آگهی را برای مدت طولانی حفظ کنند. بنابراین بیشتر دستگاه‌های چاپ بنر به چاپ بنرهای پلاستیکی اختصاص می‌یابند.

برای چاپ بنر از چه دستگاهی استفاده کنیم؟

برای استفاده از دستگاه‌های چاپ بنر باید موارد مختلفی را در نظر گرفت و سپس نوع دستگاه را انتخاب کرد. جنس بنر چاپ شده، اندازه بنر، و نوع جوهر چاپ مواردی هستند که می‌توانند انتخاب شما را به کلی تحت تأثیر قرار دهند. دستگاه‌های چاپ بنر عموماً جوهرافشان هستند و از دو نوع جوهر سالونت و اکوسالونت استفاده می‌کنند. جوهرهای سالونت از لحاظ بهداشتی مضر هستند و باید در محیط کار از سیستم تهویه هوا استفاده شود، اما چاپ آنها پایداری بسیار بالایی دارد. اما جوهرهای اکوسالونت سازگار با محیط زیست هستند و مواد آلی فرار کمتری تولید می‌کنند، بااین‌وجود برای استفاده از آنها در محیط بیرون، باید از یک لایه پوششی استفاده کرد.
دستگاه‌های چاپ بنر می‌توانند بنرهای با اندازه مختلف چاپ کنند و تنوع اندازه بنر به طراحی اپراتور بستگی دارد. درواقع این دستگاه‌ها دارای یک ماکزیمم و مینیمم اندازه هستند که نمی‌توانید اندازه‌های کوچکتر یا بزرگتر از آنها را چاپ کنید. این اندازه‌ها بر اندازه بنر چاپ شده نیز تأثیرگذارند و می‌توانند کیفیت چاپ دستگاه را نیز تحت تأثیر قرار دهند.
نکته دیگر اینکه دستگاه‌های چاپ بنر امکان استفاده از ورق پلاستیکی و کاغذی برای چاپ بنر را دارند. بااین‌وجود، بیشتر شرکت‌های تبلیغاتی بنر پلاستیکی را به دلیل مقاومت و طول عمر بالا ترجیح می‌دهند و بنرهای کاغذی بیشتر در پروژه‌های چندروزه به کار گرفته می‌شود. برای استفاده از دستگاه چاپ بنر و حفظ کیفیت آن استاندارد مخصوصی برای بنرهای پلاستیکی تعریف شده است که مطابق با استاندارد صنعتی 440gsm است. این مواد مقاوم و انعطاف‌پذیر هستند و کیفیت رنگ را به‌خوبی نشان می‌دهند.

چگونه از دستگاه چاپ بنر استفاده کنیم؟

دستگاه چاپ بنر از دو قسمت کامپیوتری و چاپ تشکیل شده است. قبل از روشن کردن دستگاه باید نوشته یا طراحی مورد نظر ایجاد شود. نرم‌افزارهای طراحی مختلفی مانند فتوشاپ و کورل دراو برای این کار وجود دارد که می‌توانند طرح‌های مختلفی را ایجاد کنند. دستگاه‌های چاپ بنر قابلیت چاپ تصاویر با فرمت مختلف مانند png، jpg، jpeg و غیره را دارند، بنابراین حوزه عملکردی وسیعی نیز دارند. قسمت دیگر دستگاه چاپ بنر، قسمت چاپ آن است که مهمترین بخش دستگاه به شمار می‌رود. این قسمت دارای مخازن مخصوصی است که اپراتور می‌توانند رنگ‌های مختلفی را به آن تزریق کنید. درواقع برای هر طیف رنگی یک مخزن بخصوص در نظر گرفته شده است که کاربر می‌تواند به‌راحتی از آنها استفاده کند.
زمانی که طرح بنر آماده شد، دستگاه چاپ بنر روشن می‌شود و طرح به صورت یک دستور به دستگاه داده می‌شود. برای مناسب بودن چاپ بنر، باید اندازه بنر را مطابق با طراحی خود در نظر بگیرید و از بنرهای بزرگتر یا کوچکتر استفاده نکنید. با آغاز کار دستگاه، بنر به طور خودکار توسط دستگاه چاپ بنر کشیده می‌شود و از سمت دیگر دستگاه خارج می‌شود. برای جلوگیری از خراب شدن بنر، می‌توانید بلافاصله آن را لوله کنید یا کمی صبر کنید تا بنر خشک شود. برای استفاده بهتر از دستگاه چاپ بنر باید تمامی این موارد به طور صحیح انجام گیرد. عدم دستکاری دستگاه در طول فرایند چاپ و جلوگیری از گره خوردن یا خراشیده شدن بنر در طول فرایند چاپ بنر مهم است.

جابجایی و حمل و نقل دستگاه چاپ بنر

یکی دیگر از مواردی که اهمیت ویژه‌ای در فرایند چاپ و عملکرد مناسب دستگاه چاپ بنر دارد، محل قرارگیری دستگاه است. با توجه به اینکه دستگاه‌های چاپ بنر عمدتاً بزرگ هستند و عرض آنها حدود 3 یا 4 متر یا بیشتر هستند، اگر محل قرارگیری آن نامناسب باشد، نه‌تنها کیفیت بنر را پایین می‌آورد، بلکه ممکن است در بلندمدت به دستگاه آسیب برساند. بهتر است قبل از نصب و راه‌اندازی دستگاه چاپ بنر، محل قرارگیری آن را تنظیم کنید و با استفاده از ابزار تراز شیب آن را از بین ببرید.
دستگاه‌های چاپ بنر سنگین هستند و جابجایی مداوم آنها به دستگاه ضربه خواهد زد؛ بنابراین تا حد امکان از جابجایی آن جلوگیری کنید. اما برای جابجایی‌های کوچک و یا برای نظافت سطح زیر دستگاه، چرخ‌های برای دستگاه تعبیه شده است که می‌توانید آن را در مسافت‌های کوتاه جابجا کنید.
خرید دستگاه چاپ بنر
فرایند خرید دستگاه چاپ بنر ممکن است کمی پیچیده باشد و بهتر است با آشنایی و حوصله کامل این کار را انجام دهید. برای شروع خرید دستگاه چاپ بنر، ابتدا باید با دستگاه و قابلیت‌های آن آشنا شوید و ظرفیت‌های دستگاه را بشناسید. سپس از طریق مشورت با افراد ماهر در این زمینه، می‌توانید دستگاه چاپ بنر را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید. درنهایت، در حضور فروشنده می‌توانید عملکرد دستگاه را ببینید و سپس انتخاب کنید.

برای شهر های بزرگ چه  مدل دستگاه چاپ بنر مناسب است 

در صورتی که در شهر های بزرگ زندگی میکنید و تعداد بسیار زیادی دستگاه چاپ بنر در منطقه شما وجو دارد به هیچ عنوان با دستگاههای بنر معمولی و رده پایین یا دستگاه دست دوم ضعیف و بی کیفیت در این بازار موفق باشید. باید در انتخاب دستگاه خود دقت نظر زیادی داشته باشید.

اگر کیفیت دستگاه شما دارای کیفیت مطلوبی نباشد به راحتی قافیه را به رقبای قدرتمند و با سابقه خود خواهید باخت.پس توصیه ما این است که حتما دستگاه با کیفیت و قوی و به روز تهیه کنید .

ما در سیمای شهر آماده ارائه پیشنهادات ویژه به شما هستیم . پس با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.