جوهر اکوسالونت مشخصات فنی بهترین جوهر اکوسالونت

0 1,760
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله

چند نکته مهم در مورد جوهر اکوسالونت

فرض گیریم که شما دارای یک دستگاه اکوسالونت در کارگاه خود هستید و از جوهر اکوسالونت در این دستگاه استفاده می‌کنید. از طرفی جوهرها به عنوان اصلی‌ترین ماده مصرفی در کارگاه‌های چاپ شناخته می‌شود و در فواصل زمانی باید جوهر دستگاه را تعویض کرد. پس یک خریدار نیاز دارد که فاکتورهای مختلفی را در مورد این جوهرها به‌خاطر داشته باشد تا بتواند با اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری در بازار حضور یابد. این فاکتورها کمک می‌کند که کیفیت کار کارگاه نیز افزایش یابد و این فرایند بر روند مصرف جوهر اکوسالونت تأثیر داشته باشد.

قیمت جوهر اکوسالونت

وقتی که مسئله مصرف یک جوهر مطرح است و باید برای جایگزینی آن پول پرداخت شود، قیمت همیشه به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته می‌شود. ما می‌دانیم که جوهرهای اکوسالونت در سه نوع جوهر رنگی، جوهر پیگمنت و جوهر فلورسنت عرضه می‌شوند.

پس کسی که قصد استفاده از جوهر اکوسالونت در پروژه‌های چاپ خود را دارد، باید به مسئله قیمت جوهرها توجه کنند و بهترین محصول از لحاظ کیفیت و قیمت را انتخاب کند.اما صرفا قیمت عامل مهم برای انتخاب جوهر نیست چرا که هد گران قیمت اپسون با انتخاب جوهر نامناسب به راحتی آسیب خواهد دید.

خرید جوهر اکوسالونت

مسئله‌ی خرید جوهرهای اکوسالونت چندان هم ساده نیست و به اطلاعات مهمی نیاز دارد. وقتی که یک خریدار به بازار مراجعه می‌کند، با مدلها و برندهای مختلف جوهر مواجه می‌شود که هر کدام از آنها ویژگی‌های خاصی دارند. درضمن برندهای تولیدکننده این جوهرها نیز متفاوتند و به همین دلیل قیمت آنها با هم فرق می‌کند. پس شخص خریدار باید بداند که دقیقاً به دنبال چه جوهری می‌گردد و چه جوهری برای دستگاه او مناسب است.

بهترین جوهر اکوسالونت

بحث دیگری که به عنوان نکته مهم در مورد جوهرهای اکوسالونت وجود دارد، بحث انتخاب بهترین جوهر اکوسالونت است. از نظر برخی از کارشناسان، ملاک برتری جوهر کارکرد راحت در هد دستگاه به همراه پوشش مناسب بوی کم و شفافیت بالا در رنگهای مختلف است . 

دریافت قیمت جوهر دستگاه چاپ 

  جوهر اکوسالونت و جوهرهای بدون بو جدید اکوسالونت به‌خوبی توانسته‌اند جای خالی یک جوهر سالم و اقتصادی را در صنعت چاپ بنر و پوسترهای تبلیغاتی پر کنند و تقریباً تمامی فعالان این صنعت تجربه کار با این جوهرها را داشته‌اند. بنابراین، با توجه به بحث‌های مختلفی که در مورد دستگاه‌ اکوسالونت و جوهرهای آنها صورت گرفته است، بسیاری از افراد در توصیف آنها از واژه‌ها و تعریف‌های افراطی استفاده می‌کنند که می‌تواند گمراه‌کننده باشد. این توصیف‌های اغراق‌آمیز فقط به قیمت یا خصوصیات جوهر ختم نمی‌شوند و در بسیاری از موارد دستگاه‌های چاپ را نیز شامل می‌شود.

  توصیف‌های نابجا از دستگاه های اکوسالونت باعث شده است که تناقض بسیاری بین شنیده‌ها و واقعیت این دستگاه‌ها ایجاد شود و این موضوع می‌توان بر میزان خریدوفروش دستگاه اکوسالونت تأثیر منفی گذاشته و ذهنیت افراد نیز به آنها منفی شود. بنابراین، با توجه به این ضرورت، در این مطلب به توصیفی کلی در مورد جوهرهای اکوسالونت خواهیم پرداخت که می‌تواند ماهیت بسیاری از این گفته‌ها را روشن کند. پس با ما همراه باشید!

  واقعیت و حقیقت جوهرهای اکوسالونت

  جوهرهای اکوسالونت بر پایه حلال‌های سازگار با محیط‌ زیست و غیرتهاجمی تولید می‌شوند، و این بدین معنی است که میزان تولید مواد فرار آلی در این جوهرها از جوهرهای سالونت سنتی کمتر است. بااین‌وجود، آنچه به عنوان تعریف حلال‌های سنتی بیان می‌شود و قابلیت‌های آنها را اعلام می‌کنند، این است که توانایی چاپ بر روی سطوح و مواد مختلف را دارند و می‌توان به‌راحتی سطوح پوششی و غیر پوششی را چاپ کنند. این تعریف باعث می‌شود که کاربران، باوجود بهتر بودن جوهرهای اکوسالونت از لحاظ زیست محیطی و سلامت انسان، به جوهرهای سالونت تمایل داشته باشند و از آنها به عنوان جوهر ضدآب، مقاوم در برابر سایش و جوهر مقاوم در برابر نور خورشید یاد کنند.

   

  پادکست صوتی آماده کردن دستگاه برای تعطیلات 

  محدوده رنگ دستگاه های اکوسالونت

  یکی از مزایای استفاده از جوهرهای اکوسالونت این است که می‌تواند طیف رنگ گسترده‌تری نسبت به سایر جوهرها پوشش دهد. علاوه بر محدوده رنگی استاندارد CMYK، جوهرهای اکوسالونت در نورهای سیاه، نور قرمز، سیاه و سفید، نارنجی، سبز، بنفش، سفید و حتی نقره و فلزی نیز کاربرد دارند و طرح‌های متنوعی ارائه می‌دهند. به‌طورمعمول، استفاده از جوهرهای اکوسالونت می‌تواند به تولید رنگ‌های روشن‌تر و باکیفیت‌تر منجر شود.

  زمان لازم برای خشک شدن جوهر

  یکی از موضوعاتی که سایر جوهرها مانند جوهرهای سالونت و جوهرهای لاتکس بر روی آن مانور می‌دهند، خشک شدن جوهر بلافاصله پس از خروج از دستگاه چاپ است. قطعاً این موضوع درست است و به دلیل ماهیت فرار بودن ماده پایه آن، سریع خشک می‌شوند. اما در جوهرهای اکوسالونت خبری از حلال‌های فرار آلی نیست و این باعث می‌شود جوهر با سرعت زیادی خشک شود.

  مسائل زیست محیطی

  جوهر سالونت میزان انتشار مواد آلی فرار بالایی به اتمسفر دارند و این به معنی وجود مواد خطرناک در محیط کارگاه است. بااین‌حال، جوهرهای اکوسالونت فاقد این مواد آلی هستند و به عنوان جوهرهای غیرتهاجمی شناخته می‌شوند. علاوه براین، غلظت بالای جوهرهای اکوسالونت به معنی وجود رنگدانه‌های فراوان در محلول آن است و به معنی مصرف کمتر جوهر در فرایند چاپ است. از طرفی جوهرهای اکوسالونت در دستگاه چاپ اکوسالونت دارای مجوزهای زیست محیطی هستند که به آنها امکان استفاده در محیط‌های بسته و بدون تهویه را می‌دهد. البته اداره‌های استاندارد آمریکا هنوز هم دستگاه‌های اکوسالونت را بدون خطر معرفی نکرده و به مواردی مانند رنگ یا مواد شیمیایی آنها ایراد می‌گیرد.

  قیمت دستگاه اکو سالونت و جوهر اکوسالونت

  یکی دیگر از مواردی که در مورد دستگاه‌های اکوسالونت و جوهرهای آنها بیان می‌شود، مقرون‌به‌صرفه بودن آنهاست. البته برخی از خوانندگان این مقرون‌به‌صرفه بودن را با ارزان بودن جوهر اشتباه می‌گیرند. قیمت دستگاه اکوسالونت نسبت به دستگاه چاپ سالونت یا لاتکس بیشتر است و این دلایل مختلفی دارد. به‌عنوان‌مثال، دستگاه‌های اکوسالونت دارای نازل‌های بیشتری هستند و این به معنی کیفیت چاپ بالاتر آنهاست. از طرف دیگر جوهر اکوسالونت قیمت بالاتری دارد و سازوکار پیچیده‌تری دارد.

  اما دلیل اینکه استفاده از دستگاه‌های چاپ اکوسالونت را مقرون‌به‌صرفه می‌دانند این است که این دستگاه چاپ با دوام بالاتری ایجاد می‌کند. با توجه به این موضوع، نیاز به چاپ کمتری وجود دارد و هزینه کلی را کاهش می‌دهد. یکی دیگر از دلایل اقتصادی بودن این دستگاه‌ها، عدم نیاز به نصب تجهیزات جانبی مانند دستگاه تهویه است. میزان تولید ترکیبات آلی مضر در جوهرهای اکوسالونت پایین است و نیازی به نصب تهویه ندارد.

  جوهرهای اکوسالونت به‌راحتی بازیافت می‌شوند و درصد بازیافت بالایی دارند، این درصد بازیابی بالا باعث می‌شود درصد کمتری از جوهر هد رود و درنهایت به سود صاحب آنها شود.

  هنگامی‌که به مرحله تصمیم‌گیری در مورد انتخاب دستگاه چاپ و جوهر آن می‌رسید، مهم‌ترین چیز این است که اطلاعات مربوط به هر سیستم را مشخص کنید و سپس نوع دستگاه چاپ و نوع جوهر را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. اگر در مورد انتخاب خود مطمئن نیستید، کارشناسان گروه سیمای شهر آمادگی ارائه هر نوع مشاوره به شما را خواهند داشت و می‌توانید از آخرین به‌روزرسانی دستگاه‌ها و تغییرات قیمت دستگاه چاپ اکوسالونت مطلع شوید. پس با ما همراه باشید!

  دریافت قیمت جوهر دستگاه چاپ 

   5 1 رای
   امتیازدهی به مقاله
   5 1 رای
   امتیازدهی به مقاله
   Subscribe
   Notify of
   0 نظرات
   بازخورد (Feedback) های اینلاین
   مشاهده همه دیدگاه ها
   0
   چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x