۴ نکته در انتخاب جوهر سابلیمیشن

0 1,536
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله

جوهر سابلیمیشن یکی از جوهر های خاص با شرایط متفاوت در جریان چاپ است که باید در برابر حرارت مقاومت خوبی از خود نشان دهد و امکان تصعید آن هم وجود داشته باشد. این یعنی تعداد جوهر هایی که چنین ویژگی‌هایی را ارائه دهند بسیار محدود است و به همین دلیل کسانی که کارگاه چاپ روی پارچه یا روی لباس دارند در انتخاب جوهر سابلیمیشن چاپ روی پارچه کار سختی خواهند داشت.

اشنایی کامل با دستگاه چاپ سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست؟

با این تفاسیر در ادامه به شما خواهیم گفت که برای انتخاب جوهر مخصوص چاپ سابلیمیشن به چه مواردی توجه کنید و چه فاکتورهایی را به عنوان مشخصات اصلی آنها در نظر بگیرید.

مشخصات جوهر سابلیمیشن

اگر بخواهیم در مورد مشخصات جوهرهای سابلیمیشن صحبت کنیم باید یک بار دیگر فرایند چاپ سابلیمیشن را در ذهن خود مرور کنیم. در جریان چاپ سابلیمیشن ابتدا باید جوهر با استفاده از یک پرینتر جوهر افشان روی کاغذ یا اصطلاحا دستگاه چاپ سابلیمیشن پیاده شود.

در نهایت از طریق اعمال حرارت فرآیند تصعید جوهر انجام شده و از سطح کاغذ به سطح پارچه یا هر سطح دیگری مانند سطح لیوان یا سطح بشقاب انتقال داده می شود.

با این تفاسیر در مورد مشخصات جوهرهای سابلیمیشن باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم:

 • مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشد و گرما باعث تغییر رنگ آن نشود
 • باید به طور مستقیم تغییر فاز جامد به بخار انجام شود و حالت واسطه مایع نداشته باشد
 • انتقال آن از سطح کاغذ سابلیمیشن به سطح پارچه به طور کامل و با درصد بالا انجام شود
 • ماندگاری آن در برابر شستشو بالا بوده و قدرت چسبندگی بالایی به سطح پارچه یا هر سطح دیگری داشته باشد
 • ذرات استفاده شده در آن به اندازه ای کوچک باشند که امکان گیر کردن هد پرینتر به صفر برسد

 

دریافت قیمت جوهر سابلیمیشن

   

   

  اندازه ذرات در جوهر رنگی در حدود یک نانومتر است و به داشتن رنگ عالی و سایز بسیار کوچک مولکول معروف است. این جوهرها انتخابی فوق العاده برای پرینترهای جوهرافشان محسوب می شوند. اما مشکلی که در مورد آنها وجود دارد این است که در صورت تماس با آب در سطح کاغذ پخش می شوند و کیفیت چاپ را پایین می آورند.

  جوهر های رنگدانه ای از ذرات ریز رنگدانه تشکیل شده‌اند و نسبت به جوهر های رنگی اندازه آنها بزرگتر است. معمولاً استفاده از این جوهر ها باعث ایجاد نوعی برجستگی و سایه نامحسوس روی سطح چاپ می‌شود و ۸ نوع جوهر متفاوت در بازار وجود دارد. این جوهر ها برای چاپ روی تی شرت و چاپ روی پارچه انتخاب مناسبی است و ضد آب است.

  جوهرهای سابلیمیشن قابلیت های خاصی مانند تبدیل مستقیم از حالت جامد به حالت بخار را دارند و به عنوان جوهر چاپ حرارتی هم شناخته می شوند. جوهرهای سابلیمیشن باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشند و امکان چسبیدن آنها روی اجسام سخت مانند سرامیکها یا اجسام نرم مانند پارچه ها و تیشرت ها وجود داشته باشد. در حقیقت تفاوت این جوهرها بیشتر به اندازه رنگدانه های آن ها و شرایط استفاده از آنهاست.

   

   

  انواع جوهر سابلیمیشن از لحاظ تعداد رنگ

  این یکی از مهمترین فاکتورهایی است که احتمالاً با آن مواجه خواهید شد. با توجه به تنوع رنگی که برای پروژه خود نیاز دارید و همچنین کیفیت چاپی که باید پیاده کنید می‌توانید از دو گزینه مرکب سابلیمیشن ۴ رنگ و جوهر سابلیمیشن ۶ رنگ استفاده کنید. البته طبیعی است که شرایط انتخاب آنها با توجه به شرایط کار شما هم تغییر می کند.

  معیارهای انتخاب بهترین رنگ سابلیمیشن

  وقتی که بحث انتخاب بهترین جوهر مخصوص سابلیمیشن می شود طبیعتاً برخی از ویژگی هایی که در فرایند چاپ تاثیرگذار هستند به عنوان اولویت انتخاب در نظر گرفته می‌شوند. به عنوان مثال ممکن است شما به دنبال بهترین مارک مرکب سابلیمیشن در بازار باشید اما طبیعی است که ویژگیهای فنی و مشخصات جوهر باید در اولویت باشد. به عنوان مثال باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

   

   

  دریافت قیمت جوهر سابلیمیشن

   جوهر سابلیمیشن

   تفاوت جوهر سابلیمیشن با معمولی

   وقتی که از یک جوهر به عنوان جوهر مخصوص چاپ سابلیمیشن استفاده می کنیم مطمئناً ویژگی‌هایی دارد که برای این نوع چاپ طراحی شده و به ما در انجام یک چاپ با کیفیت کمک می کند.

    

   جوهر های صنعت چاپ سه دسته هستند :

   1. جوهر رنگی (dye ink)
   2. جوهر رنگدانهای (pigment ink)
   3. جوهر سابلیمیشن (sublilation ink)

   میزان ناخالصی موجود در جوهر

   وجود ناخالصی در جوهر سابلیمیشن از چند جهت مشکل‌ساز است. در وهله اول این ناخالصی ها احتمال انسداد هد پرینتر را افزایش می دهند و این در نهایت باعث می‌شود که شما هزینه بالایی برای تعمیر آن بپردازید. اما از طرف دیگر به خاطر داشته باشید که این ناخالصی‌ها به طور کامل به سطح چاپ هم انتقال داده می‌شود که منجر به کیفیت پایین چاپ و درخشندگی کمتر رنگ ها می شود. به همین دلیل در هنگام انتخاب جوهر مطمئن شوید که درصد خلوص آن بالاست و حتی در صورت امکان آنها را امتحان کنید.

    قیمت جوهر سابلیمیشن

   جوهر های موجود در بازار ایران مربوط به کشورهای مختلفی هستند که هم از لحاظ شرایط کیفی و هم از لحاظ قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. اگر به دنبال یک جوهر با کیفیت و گرانقیمت هستید می‌توانید از تولیدات کشورهایی مانند آمریکا و آلمان یا حتی کره جنوبی استفاده کنید. اما در چند سال اخیر جوهرهای چینی هم به عنوان یک محصول ارزان‌قیمت وارد بازار ایران شده و اتفاقاً کیفیت آنها هم رو به بهبود است.

   حالا این شما هستید که با توجه به نیاز پروژه خود و شرایطی که از دستگاه سابلیمیشن و جوهر مخصوص سابلیمیشن استفاده می کنید، گزینه ایده‌آل را انتخاب کنید و در دستگاه خود به کار ببرید.

    

   دریافت قیمت جوهر سابلیمیشن

    عواملی که نشان میدهد جوهر شما با کیفیت است 

    • ترنسفر راحت روی متریال
    • داشتن بالاترین دانسیته و پوشش
    • مصرف پایین و پوشش برای کاهش هزینه ها
    • سازگاری با هد های دستگاه و نداشتن گرفتگی
    • میزان قدرت روی رنگهای روشن
    • سرعت خشک شدن 
    جوهر سابلیمیشن

     

    5 1 رای
    امتیازدهی به مقاله
    5 1 رای
    امتیازدهی به مقاله
    Subscribe
    Notify of
    guest
    0 نظرات
    بازخورد (Feedback) های اینلاین
    مشاهده همه دیدگاه ها
    0
    چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x