انواع دستگاه چاپ بهمراه مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین دستگاه

دستگاه بنر از معروف ترین و محبوب ترین دستگاه های چاپ در دنیا می باشد. عملکرد این دستگاه در زمینه ی چاپ بنر است و با دارا بودن انواع متنوع شامل بیش از 20 مدل حرفه ای در سایز ها، کیفیت چاپ و سرعت های متفاوت، مورد استفاده قرار میگیرد.
تصور کنید برای اطلاع رسانی در مورد شغل و زمینه ی فعالیت خود، نیاز به تبلیغ و انتشار آگهی دارید. این نیاز ممکن است نه تنها برای معرفی کالا و خدمات قابل ارائه، که حتی برای اطلاع رسانی در مورد خدمات و پروزه های قابل عرضه، و یا فراخوانی عمومی به منظور دعوت از شرکت کنندگان به یک مراسم، جشنواره یا همایش باشد. امروزه با جستجوی عبارت هایی مانند «دستگاه بنر» یا «دستگاه چاپ بنر» در اینترنت، و مشاهده ی انواع دستگاه بنر و حوزه ی متنوع کاری آنها، متوجه می شویم که در روزگار جدید، پاسخ این پرسش چگونه داده شده و این نوع نیازها چطور برطرف گردیده اند.

این دستگاه ها و همچنین تعدد چاپخانه ها و کارگاه های چاپ و دفاتر فنی که با استفاده از آن ها به امر تبلیغات و چاپ می پردازند، چنان حوزه ی کاربردی وسیعی پیدا کرده اند که نمی توان نقش آنها را از فعالیت روزانه انواع صنایع و مشاغل گوناگون نادیده گرفت.
از طرف دیگر با گشت و گذاری در خیابان و دقت به اطراف، می بینیم که بسیاری از نوشته ها و تصاویری که در طول روز به سادگی از کنار آنها می گذریم و ما را از رویدادها و یا محصولات و خدمات صاحبان صنایع و مشاغل گوناگون باخبر می سازند، در حقیقت بر روی فلکسی و یا بنر نقش بسته اند و در صورتی که یک روز از دستگاه بنر استفاده نشود، از هزاران آگهی و اطلاعیه نصب شده بر دیوارها یا تابلوهای اعلانات سطح شهر نیز خبری نخواهد بود.
در گذشته، اولین و ساده ترین روش این اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، استفاده از کاغذ و مقوا برای ایجاد و چاپ یک آگهی و سپس نصب آن در محلی مناسب بود. حتی بسیاری از تابلو های مغازه ها، دفاتر و شرکت های سطح شهر، از جنس فلز یا از جنس چوب بودند.
هر چند علاوه بر هزینه بالا و سرعت کم چاپ آگهی و اطلاعیه های روی کاغذ و مقوا با استفاده از ماشین های قدیمی تر، شرایط و محدودیت نصب آن نیز قابل توجه بود. در مقایسه این مسئله با کارآیی امروزی دستگاه بنر و چاپ فلکسی، می توان مشاهده کرد که سرعت نقش بستن یک نوشته یا تصویر روی بنر تا چه حد بالاتر بوده و چطور می تواند در کاهش هزینه های تمام شده برای موضوع تبلیغات، نقشی مفید و قابل اتکا بازی کند.
به عنوان مثال، این گونه تبلیغات در محیط هایی که در معرض آلودگی یا رطوبت هستند نمی توانند عمر مفید و کارآیی چندانی داشته باشند. همچنین ظاهر و زیبایی آن نیز نمی تواند در بلند مدت دوام داشته باشد و وجهه و جلوه اولیه یک تابلو و آگهی مقوایی و کاغذی، کم کم از بین می رود.
همانطور که می دانیم، ظاهر مناسب و زیبا یکی از مهم ترین مشخصات آگهی تبلیغاتی است و در صورت خدشه دار شدن این زیبایی و ظاهر مناسب، آن آگهی حتی ممکن است تبدیل به یک ابزار تبلیغ منفی گردد.
در مورد تابلوهای چوبی، علاوه بر وزن نسبتا زیاد تابلوهای بزرگ، و مشکلات حمل و نصب و خطرات ایمنی پس از نصب آن ها، باید فرسوده شدن آنها در معرض باد و باران و برف زمستان و آفتاب سوزان تابستان را نیز در نظر گرفت. البته در مورد تابلو های فلزی، یکی از اشکالات اصلی، شکل دهی تسمه و ورق های فلزی و البته جوشکاری و برشکاری و در نهایت نصب آنها است.

در این مورد هم با یک بررسی ساده، پی می بریم که خروجی دستگاه بنر بنام فلکسی، جایگزین بهتر و مقرون به صرفه تری برای این گروه از تابلوها است. چاپ روی فلکسی که ورقی نازک و به نسبت کم وزن می باشد، حتی می تواند سریع تر از ساخت تابلو نتیجه بخش باشد.
در صورتی که ابعاد دستگاه و بنر مورد نظر وسیع باشد یا به اصطلاح فنی آن، عرض دستگاه و بنر بیشتر باشد، قابلیت چاپ تابلو و یا اعلامیه در اندازه های چندین متر مربعی را خواهد داشت.
در فضای امروز صنعتی و کارآفرینی، یکی از نکات بسیار مهم علاوه بر تبلیغات، کاهش هزینه هاست. به بیان دیگر، کارآفرین و صاحب شغلی موفق تر و در کسب و کار خود پایدار تر است، که در صورت کاهش هزینه، افزایش بهره وری و بازدهی و همچنین سرعت و تیراژ بالای تولید در زمان کمتر را نیز پیاده سازی کند. اینجاست که نقش یک دستگاه بنر در کاهش زمان مصرفی برای چاپ و افزایش زمان استفاده از محصول به خوبی مشخص می شود.
دستگاه بنر دارای یک هد چاپگر است که اصلی ترین قسمت آن را تشکیل می دهد در در حقیقت وظیفه انتقال و تثبیت جوهر روی متریال یعنی بنر و یا فلکسی را به عهده دارد و سرعت چاپ هد دستگاه بنر یکی از مشخصات مهم آن محسوب می گردد.

همچنین شاسی یا بدنه، فن خشک کن یا از بین برنده ی چروک، از جمله سایر بخش ها و قطعات وابسته و مهم دستگاه چاپ بنر می باشند که در صورت خرابی بلند مدت و یا خواب طولانی دستگاه و نیاز به تعویض، می توانند روال کار و خروج محصول را متوقف کرده و هزینه و خسارتی نیز به بار آورند.

نظرات بسته شده است.