شبه بنر راهکاری ایرانی برای مقابله با بنر چینی

شبه بنر نامی جدید در صنعت تبلیغات ایران است . اوایل امسال بود که با چند برابر شدن قیمت ارز بنر های مصرفی چاپخانه داران چند برابر افزایش یافت . همچنین افزایش چند برابری تعرفه ها که در سالهای گذشته از 4 درصد به 32 درصد رسیده بود  خرید بنر را برای دستگاه داران بنر به کابوس سخت و پرهزینه تبدیل کرده است.

در واقع بنر خام مهمترین ماده اولیه یک کارگاه چاپ بنر است .وقتی قیمت بنر از حدود 2 هزار تومان به 12 هزار تومان افزایش یافت بسیاری از دارندگان دستگاه بنر قادر به ادامه کار نخواهند بود.

داستان بوجود آمدن شبه بنر

شاید برای شما سوال باشد که شبه بنر چیست ؟ آیا تکنولوژی آن با تولید بنر چینی یکی است ؟ 

با افزایش قیمت بی رویه بنر مصرفی چاپخانه داران تعدادی از تولید کنندگان نساجی که سالهاست متریالهای پی وی سی تولید میکنند با تغیراتی در ساختار دستگاههای خود به فکر تولید متریالی برای جایگزینی بنر افتادند.در واقع شبه بنر نوع ایرانی بنر است که با تغیراتی همان کارکرد بنر را دارا است . 

در گذشته در اصفهان تولید کنندگان زیادی بودند که برزنتهای پی وی سی با نام فلامنت برای استفاده در پوشش تریلی ها تولید میکردند.این فلامنت ها با نام برزنت ترانزیتی عرضه میشد . تفاوت این متریال ضخامت بسیار بالا و مقاومت فوق العاده این جنس در برابر پارگی بود .

بعد از اتفاقات قیمتی در بازار این تولید کنندگان دست به ابتکار جالبی زدند.با تغیراتی در وزن و نوع پوشش این متریالها توانایی قبول چاپ با کیفیت را دارا شدند و به رقیب جدی بنر تبدیل گشتند.

شبه بنر چیست 

شبه بنر یا در واقع الیاف در هم تنیده است که به لایه ایی از پی وسی قابل چاپ مسلح شده است.این پی وی سی نقش بسیار مهمی در چاپ پذیری شبه بنر دارد.نام شبه بنر هم دقیقا از همین مورد گرفته شده است چراکه مراحل تولید این متریال جدید شبیه تولید بنر است با این تفاوت که نمونه ایرانی دارد. هسته اولیه این جنس الیاف صنعتی است که با روش خاصی در هم تنیده شده و بوسیله پی وی سی قابل چاپ بر روی آن مسلح شده است.

 

ویژگی های شبه بنر

  • دوام بسیار بالاتر نسبت به بنر
  • کیفیت چاپ عالی
  • تولید داخل کشور و عدم نیاز به واردات
  • مقاوم در برابر شرایط محیطی باران آفتاب و …
  • قیمت مناسب تر نسبت به بنر
شبه بنر
شبه بنر
تلگرام سیمای شهر
تلگرام سیمای شهر

تفاوت شبه بنر با بنر

دوستان عزیزی که سالهاست بنرهای چینی و کره ایی استفاده میکنند به خاطر دارند که در سالهای گذشته چقدر مشکلات در این کالاها وجود داشت.عدم چاپ پذیری خطای متراژ کیفیت پایین بعضی قسمتها از مشکلات رایج بنر های چینی بود.که با گذشت زمان به تدریج این مشکلات کمتر شد و کیفیت روز به روز بالا رفت .

شبه بنر نمونه تولید شده بنر ایرانی است که توسط کارخانجات نساجی کشور انجام شده است و توانسته به دلیل نبودن بنر چینی و قیمت بسیار بالای بنر چینی بصورت موقت جایگزین آن شود . ادامه کار به کیفیت و ذکاوت صنعت گران ایرانی بستگی دارد.اگر بتوانند کیفیت خود را بالا برده و قیمت خود را حداقل ثابت نگه دارند این متریال میتواند موفقیت های بسیار زیادی کسب کند و کمک حال صنف رنج دیده چاپ باشد.

مهمترین تفاوتهای شبه بنر ایرانی با بنر چینی این است که بنرهای چینی از پی وسی در دوطرف برخوردار هستند و الیاف کمتری استفاده میکنند و همینطوری مقاومت پایینی در برابر پارگی دارند ولی نمونه بنر ایرانی دارای مقاومت بسیار بالاتری است و امکان پاره شدن ندارد .

نمونه چاپ دو پس بر روی شبه بنر

لایه پی وی سی روی بنر کیفیت بسیار بالایی داشته و براق بودن چاپ را تضمین مینماید

تفاوت شبه بنر با نانو بنر

نمونه پارچه ایی متریال در بازار عرضه میشود به نام نانو بنر که تفاوت چشمگیری با شبه بنر دارد . نانو بنر در واقع از پی وی سی استفاده نمیکند و جنس آن شبیه دستمال های پارچه های استفاده شده برای تمیز کردن زیر هد است . این پارچه ها جنس بسیار نازکی دارد و وزن آن نیز حدود 130 گرم در هر متر مربع است . ولی متریال شبه بنر بسیار مقاوم و با دوام است چون الیاف تنیده شده به همراه پی وی سی در آن استفاده شده است.وزن شبه بنر در حدود 350 گرم در هر متر مربع است که تفاوت مشهودی با نانو بنر دارد.

قیمت شبه بنر چگونه است

در واقع به دلیل اینکه شبه بنر بیشتر از الیاف نخ استفاده شده است علاوه بنر مقاومت بسیار بالا نسبت به بنر دارای قمیت مناسب تری نیز هست . قیمت شبه بنر در حدود 40 درصد کمتر از بنر چینی میباشد که این امر میتواند به موفقیت این متریال در بازار کمک کند.قیمت بنر در واقع از آیتم های زیادی برخوردار است . از جمله قیمت تولید کننده نرخ ارز هزینه های واردات هزینه های کشتیرانی و هزینه های حمل و نقل  

مهمترین عوامل موثر در قیمت شبه بنر

  1. قیمت مواد اولیه نساجی
  2. نرخ پی وی سی
  3. هزینه های برق و مالیات
  4. هزینه قطعات یدکی دستگاههای خط تولید
  5. سود تولید کننده
قیمت شبه بنر
قیمت شبه بنر

دوام شبه بنر بیشتر است یا بنر چینی

نکته بسیار مهم این بخش در واقع بزرگترین مشکل بنر چینی است و یعنی نداشتن دوام و پاره شدن

شاید برای شما جالب باشه شبه بنر به هیچ عنوان پاره نخواهد شد. چراکه در تولید آن از الیاف بسیار مقاوم استفاده شده که عملا پاره شده آن را غیر ممکن می سازد ولی تمام بنر های چینی با کوچکترین باد حتما پاره خواهند شد.

برای اینکه دوام شبه بنر بالا رود توصیه میشود موقع لیفه آن دو طرف کار نیز پانچ شده تا دوام کار تضمین شود.

نمونه چاپ دو پس بر روی شبه بنر

لایه پی وی سی روی بنر کیفیت بسیار بالایی داشته و براق بودن چاپ را تضمین مینماید

بنر ایرانی چیست ؟

بنر ایرانی در واقع متریال جدیدی است که با تغیرات کمی در تولیدات صنایع نساجی اصفهان برای چاپ مناسب شده است. این جنس که در قدیم به فلامنت معروف بود سالیان سال بود تولید میشد ولی با افزایش نرخ ارز و تغیراتی که در سطح و پشت این متریال توسط بافندگی های اصفهانی اتفاق افتاد این متریال به بنر ایرانی شهرت پیدا کرده است.

بنر ایرانی سیمای شهر ساخت چه کارخانه ایی است ؟

بنر ایرانی که سیمای شهر عرضه میکند در واقع حاصل کار چندین صنعتگر متفاوت است که با تغیراتی که مدیران سیمای شهر در نظر داشته اند تولید گشته و با چندین برند متفاوت در کل کشور عرضه میشود.

این تولیدات از با کیفیت ترین مواد اولیه است ولی به هر حال چون تولید داخل است همواره شما مشکلات ایرانی را نیز خواهید دید. برای مثال بعضی از جزییات مثل بنر های چینی کامل نیست و این یکی از نقطه ظعف های تولید ایرانی میباشد که امیدواریم صنعتگران توجه ویژه ایی به این امر نمایند تا همواره تولیدات ایرانی با بالاترین کیفیت توان رقابت با جنس خارجی را داشته باشد

 

آیا شبه بنر مشکلی برای دستگاه چاپ درست نمیکند

در سالهای گذشته به دلیل تکنولوژی پایین پارچه های فلامنتی کناره های کار الیاف نخی داشتند که این الیاف به زیر هد گیر کرده و باعث هد گرفتگی و مشکلات زیاد برای دستگاه چاپ میشد ولی با افزایش تکنولوژی و خرید دستگاههای جدید کناره های این بنر ها کاملا شبیه بنر های چینی است و هیچ مشکلی بابت چاپ ایجاد نمی گردد

دوستان عزیز سیمای شهر با داشتن بیست سال سابقه از قدیمی ترین شرکتهای فعال در این صنف است و فقط برای حمایت از صنعتگران مظلوم کشور شما را به مصرف این متریالها تشویق میکند.

وقتی شما بنری خرید میکنید که در کشور عزیزمان تولید شده شما از هزاران کارگر و صنعتگر حمایت میکنید مطمئن باشید برکت و سود متفاوتی عاید شما خواهد شد. همچنین میتوانید مشتریان خود را به استفاده از این بنر ایرانی تشویق کنید .

امیدواریم بتوانیم همه ما نقشی کوچک در ارتقا صنعت چاپ برداشته و بتوانیم از وضعیت سخت فعلی عبور کنیم.

دریافت قیمت محصولات و خدمات سیمای شهر