نکات خرید دستگاه برش لیزر

0 2,423
Rate this post

راهنمای خرید دستگاه لیزر با توجه به کاربرد دستگاه

خرید دستگاه لیزر مناسب یعنی انتخاب یک دستگاه مناسب با توجه به شرایط استفاده از دستگاه. شما زمانی که قصد مراجعه به یک شرکت یا حتی مذاکره با یک فرد برای خرید دستگاه‌های مختلف هستید، باید قبل از هر چیزی به چند سؤال در مورد دستگاه‌ها و کاربرد آنها پاسخ دهید:

 • دستگاه مورد نظر برای کار بر روی چه موادی است؟
 • به دستگاه رومیزی و خانگی نیاز دارم یا به دنبال یک دستگاه صنعتی می‌گردم؟
 • قرار است بر روی چه تجهیزاتی کار کنم و به چه اندازه از دستگاه نیاز دارم؟
 • میزان دقت مورد نیاز من در کار با دستگاه به چه صورت است و کدام دستگاه می‌تواند بهترین گزینه را به من بدهد؟
 • به دنبال یک دستگاه لیزر فایبر هستم یا می‌خواهم از دستگاه‌های معمولی قدیمی استفاده کنم؟
 • شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه به چه صورت باشد؟

شما به عنوان خریدار اگر بتوانید به این سؤالات پاسخ درست و شفاف بدهید، کار بسیار راحتی در خرید دستگاه لیزر خواهید داشت. البته طبیعی است که بیشتر خریداران فقط اطلاعات مبتدیانه و معمولی در مورد این دستگاه‌ها دارند و در بیشتر موارد تخصصی به مشاوره نیاز دارد. حالا شما می‌توانید از این مطلب به عنوان یک راهنمای انتخاب دستگاه برش لیزر و انتخاب دستگاه حکاکی لیزر استفاده کنید.

خرید دستگاه لیزر با توجه به نیاز کارگاه

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که خرید دستگاه لیزر را با توجه به نیاز کارگاه خود انجام دهید. برخی به دنبال کار بر روی پارچه، برخی به دنبال کار بر روی چوب و برخی به دنبال کار بر روی سنگ و فلزات هستند. انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها می‌تواند نوع تیوب لیزر، اندازه دستگاه، نوع دستگاه لیزر و حتی میز استفاده شده در دستگاه لیزر را تحت تأثیر قرار دهد. فقط به عنوان یک نکته ابتدایی به خاطر داشته باشید که دستگاه حکاکی لیزر نیاز به انرژی و توان ضعیف‌تری دارد. در ضمن  برای کار کردن بر روی مواد ضعیف مانند پارچه و چرم شما باید از دستگاه‌هایی با تیوب لیزر ضعیف‌تر استفاده کنید.

در این ویدئو قصد داریم نکات مهم خرید دستگاه برش لیزر را برای شما توضیح دهیم

امیدوارم مورد توجه شما قرارگیرد

ما در سیمای شهر سعی کردیم با تهیه این ویدئوها روشهای کسب درآمد بهتری را به  اطلاع عزیزان برسانیم
حتما نظرات و پیشنهادات شما میتواند به ما برای تهیه این نمونه ویدئوهای آموزشی کمک کند

دریافت لیست قیمت دستگاههای برش لیزر 

  وضعیت تیوب لیزر

  انتخاب تیوب لیزر یکی از مهمترین و اصلی‌ترین انتخاب‌های شما در جریان خرید دستگاه برش لیزری است. تیوب‌های لیزر هم بر مبنای توان تیوب، هم بر مبنای برند تولید کننده و هم بر مبنای اندازه تیوب دسته بندی می‌شوند. حالا شما باید در جریان خرید دستگاه مورد نظر خود به موارد زیر پایبند باشید:

  • برند تیوب لیزر: اصولاً در بازار ایران ۳ برند معروف تولید کننده تیوب لیزر وجود دارد که تیوب لیزر رسی (Reci)، تیوب لیزر ای اف آر (EFR) و تیوب لیزر یانگلی (Yangli) هستند. در حال حاضر کارخانه رسی به عنوان معروف‌ترین و محبوب‌ترین تولید کننده تیوب تیزر شرکت‌های چینی شناخته می‌شود و بیشتر کارگاه‌های ایرانی از این تیوب‌ها استفاده می‌کنند.
  • توان تیوب لیزر: موضوع بعدی انتخاب توان تیوب لیزر است. هرچه توان تیوب لیزر کمتر باشد، برای دستگاه‌های ضعیف‌تر از آن استفاده می‌شود. به عنوان مثال تیوب لیزر ۴۰ وات برای دستگاه برش لیزر خانگی و دستگاه حکاکی چوب استفاده می‌شود، تیوب لیزر ۸۰ وات به عنوان یک تیوب رایج و معروف استفاده می‌شود و از تیوب لیزر ۱۳۰ وات برای برش‌های سخت مانند دستگاه برش لیزر فلزات استفاده می‌شود.

  تیوب دستگاه لیزر

  • اندازه تیوب لیزر: معمولاً هر چه اندازه تیوب لیزر کوچک‌تر باشد، توان آن هم کمتر است. به عنوان مثال یک تیوب لیزر ۸۰ وات طولی معادل با ۱۲۵ سانتی متر دارد که در دستگاه‌های خانگی کاربرد ندارد. به همین دلیل است که از تیوب‌های ضعیف‌تر برای دستگاه‌های لیزر رومیزی استفاده می‌شود.
  • جنس تیوب لیزر: تیوب لیزر شیشه‌ای و تیوب لیزر فلزی دو مدل متفاوت هستند که شما در دستگاه خود می‌توانید انتخاب کنید. هر کدام از این تیوب‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند که هم بر عملکرد لیزر و هم بر کیفیت آن تأثیر مستقیم دارد. به عنوان مثال در تیوب لیزر فلزی از روش تخلیه پالسی استفاده می‌شود و به عنوان شیوه‌های رادیو فرکانسی شناخته می‌شوند. این در حالی است که تیوب‌های شیشه‌ای تحت عنوان تیوب جریان مستقیم معرفی شده و در آن از گازهایی مانند زنون، هیدروژن، هلیوم و دی اکسید کربن استفاده می‌شود. قیمت تیوب‌های شیشه‌ای ارزان‌تر است اما در طرف مقابل طول عمر تیوب‌های فلزی برای حدود ۵ تا ۷ سال است و در حدود ۲ برابر تیوب‌های شیشه‌ای هستند.

  قیمت دستگاه لیزر

  اندازه دستگاه

  موضوع مهم بعدی در خرید دستگاه برش لیزری این است که شما اندازه آن را با توجه به اندازه کارگاه خود انتخاب کنید اندازه. یک دستگاه مشخص می‌کند که اندازه میز، اندازه محورها و محدوده حرکتی آن به چه صورت باشد. دستگاه لیزر رومیزی برای یک کارگاه خانگی مناسب است. اما دستگاه‌های صنعتی برای خط تولید یک کارگاه مناسب هستند. شما در جریان خرید خود می‌توانید سه فاکتور زیر را در نظر بگیرید:

  • اندازه میز دستگاه: هرچه اندازه میز دستگاه بزرگتر باشد شما امکان برش در ابعاد متنوع‌تر را خواهید داشته و این به شما در پاسخگویی به نیاز مشتریان کمک می‌کند. اندازه میز و دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است و انتخاب آنها با توجه به سطح فعالیت شما صورت می‌گیرد.
  • اندازه محورها: هرچه یک دستگاه بزرگتر باشد از محورهای بزرگتری برای آن استفاده می‌شود. به عنوان مثال محورهای یک دستگاه برش لیزر صنعتی بسیار بزرگتر از دستگاه برش لیزر رومیزی و خانگی است.
  • محدوده حرکتی دستگاه: معمولاً دستگاه‌های لیزر بزرگ محدوده حرکتی بیشتر و وسیع‌تری دارند و از آنها برای برش‌های پیچیده استفاده می‌شود. البته نباید این نکته را فراموش کنیم که بالا بودن تعداد محورها به معنی پوشش دادن جهت‌های مختلف بیشتر است که برای برش‌های سه بعدی و دو بعدی فوق العاده به نظر می‌رسد.

  خرید دستگاه لیزر

  دریافت لیست قیمت دستگاههای برش لیزر 

   لیزر فایبر یا لیزر معمولی

   روند تولید اشعه لیزر در همه دستگاه‌های یکسان است، اما متمرکز کردن و انتقال این اشعه به هد دستگاه لیزر در هر کدام از آنها تفاوت دارد. در لیزر فایبر از فیبر نوری برای گردآوری اشعه تولید شده و انتقال آن به هد دستگاه استفاده می‌شود. این در حالی است که دستگاه‌های معمولی و قدیمی از یک لنز لیزر و آینه استفاده می‌کنند تا نور را متمرکز کرده و در نهایت به هد دستگاه برسانند. بنابراین شما در جریان خرید دستگاه لیزر به موارد زیر توجه کنید:

   • لیزر فایبر: در این دستگاهها از فیبر نوری برای متمرکز کردن اشعه نور و انتقال آن استفاده می‌شود. کیفیت لیزر تولید شده در این دستگاه‌ها به مراتب بالاتر است و از آن برای برش‌های دقیق استفاده می‌شود. معمولاً کسانی که به فکر فعالیت در حوزه برش فلزات یا کار بر روی فلزات گرانبها هستند بیشتر از دستگاه لیزر فایبر استفاده می‌کنند. طبیعی است که قیمت دستگاه لیزر فایبر نسبت به سایر دستگاه‌ها بالاتر باشد.
   • لنز لیزر و آینه لیزر: در این دستگاه‌ها از روش سنتی برای متمرکز کردن اشعه لیزر استفاده می‌شود. نور تولید شده در تیوب لیزر به چند آینه و عدسی تابیده می‌شود تا همه تابش های پراکنده متمرکز شده و تبدیل به یک نور پر قدرت و شدید شود. انواع مختلفی از لنز دستگاه لیزر در بازار وجود دارد که می‌توان به لنز ۴ اینچ برای کار بر روی متریال های با ضخامت بالاتر از ۴ میلیمتر مانند ابر و یونولیت، لنز ۲٫۵ اینچ به عنوان یک لنز پرکاربرد در حکاکی و برش موادی مانند چوب و پلکسی و پارچه و لنز دو اینچ برای کار بر روی سنگ و شیشه به صورت حکاکی اشاره کرد. البته متریال استفاده شده در لنزها را می‌توان به دو دسته لنز متریال آمریکایی و لنز متریال چینی مقایسه کرد طول عمر لنزهای  آمریکایی بالاتر است ولی در عوض قیمت لنزهای چینی تقریباً ۴۰ درصد قیمت لنزهای آمریکایی است.

   انواع میز دستگاه لیزر

   موضوع مهم بعدی در جریان خرید دستگاه لیزر انتخاب نوع میز دستگاه است. علاوه بر این که اندازه میزها با یکدیگر متفاوت است، شکل ظاهری آنها هم با یکدیگر فرق دارد و این کاربرد دستگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمانی که شما در حال بررسی دستگاه برش لیزر یا دستگاه حکاکی لیزر هستید با دو گزینه مواجه می‌شوید:

   • میز لانه زنبوری: طراحی این میز شبیه به یک صفحه مشبک فلزی است که به صورت شش ضلعی‌های منتظم و شبیه به کندوی زنبور عسل است. این طراحی خاص برای کسانی که برش‌های کوچک دارند و به دنبال کار بر روی نمونه کارهای کوچک هستند مناسب است. میزهای لانه زنبوری برای کسانی که حکاکی عمیق انجام می‌دهند یا برشکاری آنها بیشتر در یک منطقه خاص و کوچک صورت می‌گیرد مناسب است. نظافت کردن دستگاه در این میزها با دردسر همراه است.
   • میز شمشیری: میزهای شمشیری به صورت تیغه‌های افقی در کنار یکدیگر هستند که فضای بین آنها خالی است. این فضای خالی برای کسانی که به دنبال برش‌های طولی و بلند هستند مناسب است. به عنوان مثال کسانی که در زمینه تولید قطعات چوبی و فلزی کار می‌کنند و نیاز دارند که پرش‌های بلند انجام دهند می‌توانند از این میزها استفاده کنند. میزهای شمشیری فضای باز زیادی دارند و به همین دلیل در کار بر روی نمونه کارهای کوچک مناسب نیستند.

   خرید دستگاه لیزر

   گارانتی و خدمات پس از فروش

   معمولا شرکتها برای فروش دستگاه لیزر خود موارد متعددی را برای شما بازگو میکنند .

   بجز موارد بسیار تخصصی مانند انتخاب چیلر یا حتی انتخاب بخش الکترونیکی و نرم افزار دستگاه که نیاز به بحث کامل و پیچیده دارند، در این مطلب به همه موارد فنی مورد نیاز برای خرید دستگاه لیزر پرداختیم. اما نکته نهایی، مسئله انتخاب گارانتی و خدمات پس از فروش است. اولاً گارانتی باعث بالا رفتن قیمت دستگاه لیزر می‌شود.وقتی شرکتی فروش دستگاه لیزر دارد روی این نکته بسیار پافشاری میکند چراکه شرکتهای معتبر بخش زیادی را روی این خدمات هزینه میکنند.

   اهمیت گارانتی و خدمات پس از فروش را از دو منظر متفاوت بررسی می‌کنیم. در وهله اول کار با دستگاه‌های لیزر همیشه با استهلاک همراه است و وجود گارانتی و خدمات پس از فروش این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی قطعات مورد نیاز خود را پیدا کنید و فرایند تعمیر دستگاه لیزر را به شرکت‌های مربوطه واگذار کنید. این می‌تواند هزینه‌های جاری کارگاه شما را کاهش دهد.

   اما در طرف مقابل گارانتی معیار خوبی برای سنجش کیفیت دستگاه است. شرکت‌هایی که گارانتی بلندمدت برای دستگاه خود در نظر می‌گیرند از کیفیت ساخت دستگاه خود مطمئن هستند و این یک معیار قضاوت خوب است. پس توصیه ما این است که حتماً در خرید دستگاه لیزر به مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش توجه داشته باشید.

   فروش اقساطی دستگاه برش لیزری

    

   برای بسیاری از افراد شروع کسب و کار برش لیزری با مشکلات زیادی همراه است .

   فراهم کردن هزینه خرید دستگاه لیزری هزینه های محل پول رهن مغازه و خرید متریال از مهمترین هزینه های راه اندازی یک کارگاه لیزری است .

   پس شرکتهایی که برای فروش دستگاه و فروش اقساطی دستگاه برش لیزری شرایط خاصی را فراهم میکنند گوی سبقت را از رقیبان ربوده و مشتریان بیشتری را جذب میکنند.

   ما در سیمای شهر همواره سعی بر اعطا تسهیلات فروش به خریداران دستگاه برش لیزری هستیم

   خرید دستگاه لیزر چوب

    

   کسب و کار برش و حکاکی بر روی چوب از جذابیت فراوانی برخوردار است

   بسیاری از مراکز برش و حک لیزری امروز با خرید دستگاه لیزر چوب سفارشات جدید و زیادی را برای خود فراهم میکنند.

   باید دقت داشت حداکثر ضخامت برش چوب با دستگاه برش لیزر ۸ میلیمتر است . البته برای چوبهای روسی و دارای تراکم کم این عدد تا ۲ سانتیمتر هم قابل کار است .

   پس اگر قصد خرید خرید دستگاه برش چوب برای ضخامتهای بالاتر را دارید پیشنهاد میکنیم دستگاه سی ان سی تهیه نمایید چراکه لیزر نمیتواند سفارشات شما را پاسخگو باشد .

   خرید لیزر برش

    

   دستگاه لیزر برای سفارشات برش باید با دقت زیادی انجام شود

   خرید لیزر برش برای برش پارچه چوب پلکسی چرم پی سی بی مدار چاپی و سایر سفارشات با دستگاه لیزر امکان پذیر است ولی باید به تراکم متریال و سرعت برش دقت زیادی شود

   امیدواریم که بخش مهمی از نگرانی شما در خرید دستگاه لیزر را برطرف کرده باشیم، اما اگر هنوز هم در این رابطه نگران هستید، می‌توانید با کارشناسان سیمای شهر ما تماس بگیرید و سؤالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

   دریافت لیست قیمت دستگاههای برش لیزر 

    ارسال یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    با ما در ارتباط باشید !