تفاوت انواع موتور سی ان سی

0 1,339
3.2 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله

انواع موتور سی ان سی

دستگاههای سی ان سی از موتورهای مختلف استفاده میکنند

استپ موتورها  سروو موتورها و ایزی سروو ها که در این ویدئو به آنها پرداخته شده است

 

مقایسه استپ موتور و سروو موتور 

دستگاه‌های CNC به عنوان دستگاه‌هایی هوشمند شناخته می‌شوند که تحت کنترل یک نرم افزار قرار دارند، اما بخش حرکتی آنها با دو نوع موتور استپر و موتور سروو می‌چرخد. به طور کلی، می‌توانیم این دستگاه‌ها را به دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم کنیم که برای کنترل هر کدام از این قسمت‌ها ابزار مخصوص در اختیار ما قرار دارد. معروف‌ترین نرم افزار دستگاه CNC،نرم افزار آرت کم (Artcam) است که در این مطلب کاری به بخش نرم‌افزاری نداریم.

امروز به طور ویژه می‌خواهیم بخش حرکتی این دستگاه‌ها را بررسی کنیم و دو موتور استپر و موتور سرور را با یکدیگر مقایسه کنیم.

 

تفاوت انواع موتور در دستگاههای سی ان سی

دستگاههای سی ان سی از موتورهای مختلف استفاده میکنند

استپ موتورها  سروو موتورها و ایزی سروو ها که در این ویدئو به آنها پرداخته شده است

 

ما در سیمای شهر سعی کردیم با تهیه این ویدئوها روشهای کسب درآمد بهتری را به  اطلاع عزیزان برسانیم
حتما نظرات و پیشنهادات شما میتواند به ما برای تهیه این نمونه ویدئوهای آموزشی کمک کند

موتور استپر

موتور استپر (Stepper motors) یک نوع موتور DC است که حرکت آن به صورت مرحله‌ای و پلکانی است. این موتورها دارای کویل های چندگانه هستند که در قالب گروه‌هایی به نام فاز در کنار یک قرار می‌گیرند. با تکیه بر هر مرحله به صورت متوالی، موتور یک مرحله را در یک زمان خاص حرکت می‌کند و یک چرخش دارد. این یعنی موتور به صورت مرحله به مرحله پیش می‌رود و کارهای خود را طبق اصول تعریف شده برای آن انجام می‌دهد.

با توجه به فرآیند حرکت موتور استپر و کنترل آن توسط کامپیوتر، شما می‌توانید موقعیت دقیق و کنترل سرعت دستگاه‌های CNC را به دست بیاورید. به همین دلیل، این موتورها یک انتخاب ایده آل برای بسیاری از برنامه‌های کنترل دقیق حرکت هستند. موتورهای پله‌ای یا استپر در اندازه‌ها و سبک‌های مختلف و همچنین ویژگی‌های الکتریکی متفاوت در بازار وجود دارند. این موضوع فرایند خرید دستگاه CNC و انتخاب موتور برای آنها را کمی پیچیده می‌کند.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که در موتور استپر وجود دارد این است که برای آنها بازخورد وجود ندارد. بازخورد یعنی تغییر عکس العمل موتور با توجه به تغییر شرایط دستگاه. ما دستگاه‌های CNC را به عنوان یک دستگاه هوشمند می‌شناسیم. اما این هوشمندی با وجود موتورهای استپر تحت تأثیر قرار می‌گیرد و اگر تغییری در شرایط کار به وجود بیاید، این موتورها انعطاف پذیری بالایی برای عکس العمل نسبت به این شرایط ندارند.

3.2 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
3.2 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Subscribe
Notify of
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x