دستگاه چاپ بنر | دستگاه بنر

1 67

دستگاه چاپ بنر

دستگاه چاپ بنر با یکدیگر تفاوت هایی دارند این تفاوت به سرعت و کیفیت دستگاه چاپ بنر می گردد. دستگاه های چاپ بنر اکو با دیگر دستگاه های چاپ بنر معمولی متفاوت است. دستگاه چاپ بنر اکو که اصطلاحا به آن دستگاه های indoor گویند . دستگاه چاپ بنر اکو به دستگاهی گفته می شود است که جوهر استفاده می شود بدون بو بوده و کار با آن در محیط سربسته مشکلی پیش نخواهد آورد.

این دستگاه با محیط زیست سازگاری داشته و مشکلی برای سلامتی ندارد. چاپ این دستگاه ها را می توان در چاپ طرح برای کاغذ دیواری، استیکر و وینیل نیز استفاده نمود. دستگاه چاپ بنر معمولی که به اصطلاح دستگاه های Outdoor می نامند دستگاهی است که نباید در محیط در بسته قرار گیرد. جوهر این دستگاه مقداری بو دارد به همین علت  بهتر است در محیطی باز قرار گیرد. اگر اپراتور کار با دستگاه حساس باشد بهتر است در محیطی باز و بزرگ دستگاه قرار گیرد.

دستگاه چاپ بنر اکو کیفیت فوق العاده ای دارد ولی جوهر آن بسیار گران تر از دستگاه چاپ بنر معمولی می باشد. به همان نسبت محصول چاپ شده با این دستگاه نیز برای مشتری گران تر خواهد بود. قیمت این دستگاه نیز در مقایسه با دستگاه چاپ معمولی بسیار بالاتر است. اگر به دنبال یک دستگاه چاپ بنر معمولی با سرعت و کیفیت بالا هستید دستگاه چاپ بنر کونیکا ۵۱۲ i8 برای شما مناسب خواهد بود. این دستگاه قیمت پایین تری نسبت به دستگاه چاپ بنر اکوسالونت خواهد داشت ولی کیفیت چاپ آن تقریبا در حد دستگاه های اکو است.

دستگاه بنر

مهم ترین قسمت دستگاه بنر هد دستگاه می باشد. در صورتی که رسیدگی ها و نگهداری های لازم بر هد دستگاه انجام نگیرد هد دستگاه زودتر از معمول آسیب خواهد دید. هنگامی که هد آسیب ببیند دستگاه قابل استفاده نخواهد بود. هد دستگاه بسیار مهم است و در صورتی که به آن توجه نشود مشکلاتی به وجود می آید. این مشکلات باعث قطع شدن روند چاپ خواهد شد.

دستگاه چاپ بنر

جوهر دستگاه بنر

یکی از نکاتی که برای نگهداری و دوام بیشتر هد دستگاه باید به صورت جدی به آن توجه کرد خرید جوهر است. خرید جوهر با کیفیت برای هد دستگاه بنر بسیار حائز اهمیت است. اگر جنس و کیفیت جوهر دستگاه بنر بالا نباشد، باعث خرابی و گرفتگی هد شده و کل سیستم دستگاه بنر را به هم می ریزد. اگر می خواهید عمر دستگاه بنر بالا رود جوهر دستگاه چاپ را از شرکت های معتبر تهیه نمایید. حتی اگر قیمت بالاتری پرداخت نمودید. عده ای از مشتریان نمی دانند این قیمت پایین تر با توجه به کیفیت پایین جوهر است.

نکته مهم دیگر در مورد نگهداری هد دستگاه بنر، کپ کردن هد است. کپ کردن هد در هنگام شب و یا برق رفتن و خوابیدن دستگاه مانع از خشکی هد شده و عمر هد و دستگاه را بالا خواهد برد.

1 نظر
  1. ss می گوید

    ویدئوی مقاله ها خیلی خوب بود
    فقط اگر می شه از هد دستگاه و طریقه نگهداریشم ویدئو بذارید.
    مخصوصا یه مقاله ای بود در زمینه کپ کردن هد. اگر می شه یه تو زمینه کپ کردن هدم یه فیلم بذارید
    تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.