قیمت دستگاه CNC

0 3,086
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
[/vc_column]

قیمت دستگاه های CNC و عوامل موثر بر آن

قیمت دستگاه های CNC تحت تأثیر عوامل مختلفی تغییر می‌کند و این تغییرات قیمتی به فاکتورهایی گوناگونی بستگی دارد.

فاکتورهای تعیین قیمت:

  • اندازه دستگاه
  • اندازه میز کار
  • تعداد محورها
  • نوع کنترلر
  • قابلیت‌های آن
  • سرعت عمل
  • ظرافت کار

 

 • عواملی مانند:
  • جابجایی
  • نصب
  • گارانتی
  • خدمات
  • پشتیبانی
  • قطعات

اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم، طبیعی است که هر چه اندازه و قدرت دستگاه کمتر باشد، قیمت دستگاه CNC نیز باید پایین‌تر گرفته شود. هر دستگاهی برای یک هدف و محدوده عملکردی خاص طراحی و شناخته شده است و این هدف تعیین می‌کند که این دستگاه در چه محدوده‌ای قرار گیرد. عوامل دیگی مانند دسترسی به تجهیزات جانبی و تغییرات نرخ ارز نیز بر قیمت دستگاه CNC تأثیرگذار هستند که در ادامه به همه این موارد خواهیم پرداخت.

هرچه قدرت دستگاه بیشتر باشد، قیمت دستگاه هم بیشتر است.

عوامل موثر بر قیمت

به‌طورکلی محدوده قیمت دستگاه CNC را می‌توان به پنج سطح مختلف تقسیم کرد. در ابتدا به معرفی این ۵ سطح خواهیم پرداخت و سپس برخی عوامل جانبی تأثیرگذار بر قیمت دستگاه سی ان سی را عنوان خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

سطوح قیمت دستگاه های CNC

به سطوح قیمت این دستگاه اشاره می کنیم:

دستگاه CNC کوچک و با قابلیت کم

این دستگاه اندازه بسیار کوچکی دارد و در میان دستگاه‌های CNC با عنوان دستگاه خانگی یا سرگرمی خوانده می‌شود. اندازه این دسته از دستگاه‌های CNC از ۳ اینچ در ۶ اینچ تا ۱۲ اینچ در ۱۲ اینچ متغیر است. این دستگاه CNC خانگی برای برش چوب و آلومینیوم مناسب است و دارای ۳ محور حرکتی است. با وجود اینکه سیستم کنترلی این سیستم کامپیوتری است، اما خصوصیات اضافی بیشتری ندارد و چندان کاربرد کارگاهی ندارد. در حالت معمولی قیمت دستگاه CNC کوچک بین ۶۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار تغییر می‌کند.

دستگاه های کوچک کاربرد صنعتی ندارند.

 

دستگاه CNC با اندازه متوسط و محدوده حرکتی کوتاه

این دستگاه تنها از لحاظ اندازه میز کار با دستگاه فوق متفاوت است و اندازه آن بین ۴ تا ۸ فوت تغییر می‌کند. این دستگاه برای کارهای سبک طراحی شده است و نباید در کارهای طولانی مدت و سنگین استفاده شود. حرکت در سه محور مختلف از دیگر ویژگی‌های این دستگاه است، با این تفاوت که محور Z این دستگاه تنها به اندازه ۶ اینچ حرکت می‌کند. قیمت این دستگاه به اسپیندل به‌کاررفته در آن بستگی دارد و معمولاً دستگاه‌های CNC با قدرت ۳ تا ۶ اسب بخار در این محدوده قرار می‌گیرند. این سیستم علاوه بر سیستم کنترل کامپیوتری، دارای سیستم مکنده گردوغبار و یک سیستم خلاء است و ساختار آن از آلومینیوم و یا قالب فولادی ساخته شده است. قیمت دستگاه CNC با اندازه متوسط بین ۴۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار تغییر می‌کند.

 

دستگاه cnc
دستگاه cnc

 

دریافت لیست قیمت دستگاههای سی ان سی 

   

  سی ان سی چوب با اندازه بزرگ یا تجاری

  سی ان سی چوب برای فرایندهای تجاری به کار گرفته می‌شوند و نسبت به دو مدل فوق در سطح بالاتری قرار دارد. اندازه این دستگاه‌ها می‌تواند ۷ فوت تا ۲۰ فوت تغییر کند و ممکن است وزن آن به چندین تن برسد. برای استحکام بیشتری این دستگاه CNC از فولاد در ساختار آن استفاده شده است. مهمترین دستگاهها در این حوزه دستگاه cnc چوب میتواند باشد.در این دستگاه CNC از بهترین قطعات استفاده می‌شود و به صورت یک سیستم کامل به مشتریان عرضه می‌شود. تجهیزات جانبی این دستگاه کامل است و توسط یک کامپیوتر قوی کنترل می‌شوند. در کنار این ویژگی‌ها، مواردی مانند اسپیندل ATC، سیستم خلاء مستقل، گارانتی بلندمدت و همچنین هزینه‌هایی مانند آموزش و مونتاژ دستگاه باعث می‌شود که قیمت دستگاه cnc چوب  بالا باشد. در حالت کلی، قیمت دستگاه CNC تجاری بین ۶۰۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰۰ دلار متغیر است.

  کانال تلگرام

   

  دستگاه CNC بسیار بزرگ

  این دستگاه‌ها بهترین و بزرگترین دستگاه‌های CNC موجود در بازار هستند که در پروژه‌های صنعتی بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت دستگاه های CNC بزرگ تحت تأثیر تعداد محورهای آن تغییر می‌کند و معمولاً ۴ یا ۵ محور حرکتی دارند. البته نباید از تأثیر لوازم جانبی و تجهیزات کامل این دستگاه بر قیمت آن چشم‌پوشی کرد. قیمت دستگاه CNC بسیار بزرگ از ۱۵۰۰۰۰ دلار به بالاست.

  سایر عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه CNC

  هنگامی‌که برای خرید دستگاه CNC اقدام می‌کنید نباید فراموش کنید که قیمت دستگاه CNC فقط مربوط به خود دستگاه و اندازه و قابلیت‌های آن است. در حقیقت شما باید برخی هزینه‌های اضافی را در نظر بگیرید که ممکن است به قیمت دستگاه CNC اضافه شود. مواردی از قبلی، جابجایی، نصب و راه‌اندازی، آموزش، گارانتی و نرم‌افزار می‌توانند به طور کامل قیمت دستگاه را تحت تأثیر قرار دهند و آن را چند هزار دلار تغییر دهند.

  حمل و نصب دستگاه cnc چوب

  دستگاه‌های CNC وزن زیادی دارند و وزن آنها ممکن است از چند صد کیلوگرم تا چند تن تغییر کند. هزینه جابجایی دستگاهی با این وزن می‌تواند به طور کامل به قیمت پایه دستگاه اضافه شود. برخی از شرکت‌ها خدمات اضافی ارائه می‌دهند که این هزینه را نیز شامل می‌شود. بااین‌حال، اگر برای خرید دستگاه CNC اقدام کردید، در وهله اول مطمئن شوید که هزینه جابجایی دستگاه با شماست یا با شرکت فروشنده و از این موضوع اطلاع داشته باشید.

  اما نصب و راه‌اندازی دستگاه نیز می‌تواند تأثیر بیشتر و بزرگتری بر قیمت دستگاه CNC داشته باشد و خرج‌های اضافی نیز ممکن است داشته باشد. با توجه به وزن بالای این دستگاه‌ها، اگر کف ساختمان کارگاه استحکام نداشته باشد، باید عملیات مستحکم سازی بر روی آن انجام دهید که این به‌خودی‌خود یک خرج اضافی محسوب می‌شود. اما در مورد نصب دستگاه در کارگاه باید طبق قرارداد فروش عمل کنید. برخی از شرکت‌ها حین فروش در قرارداد فروش دستگاه CNC قید می‌کنند که وظیفه نصب و راه‌اندازی دستگاه بر عهده فروشنده است. اما اگر چنین موضوعی در میان نباشد، باید هزینه نصب دستگاه را نیز به قیمت دستگاه CNC اضافه کنید.

  قیمت دستگاه های CNC

   

  دریافت لیست قیمت دستگاههای سی ان سی 

    

   آموزش

   دستگاه CNC همانند دیگر ماشین‌های سنگین به یک روند آموزشی خاص نیاز دارد و بسته به اپراتور ممکن است این آموزش از چند روز تا چند ماه طول بکشد تا مهارت‌های لازم برای کار با این دستگاه را فرا بگیرند. دستگاه CNC به اندازه‌ای کارآمد است که یک اپراتور آن کارها را انجام دهد. بسیاری از شرکت‌های خصوصی و حتی فروشنده دستگاه CNC آموزش کار با دستگاه CNC را ارائه می‌دهند که ممکن است ۱۰۰۰ دلار به ازای هر مربی باشد. اما برخی شرکت‌ها نیز آموزش کار با دستگاه را در سایت خود می‌گذارند و در دسترس عموم هستند. بنابراین با هزینه آموزش اپراتور را نیز به قیمت دستگاه CNC اضافه کنید.

   آموزش ممکن است بسیار زمان بر باشد.

   گارانتی

   فاکتور مهم دیگر تأثیرگذار بر قیمت دستگاه سی ان سی، گارانتی و طرح پوششی شرکت برای دستگاه است. توصیه می‌شود که هرگز خود را در موقعیتی قرار ندهید که این گزینه را از دست بدهید. به توصیه‌های سازنده دستگاه گوش کنید و مطابق با دستورالعمل ذکر شده در کاتالوگ دستگاه عمل کنید. این آپشن اگرچه باعث بالا رفتن قیمت دستگاه CNC می‌شود، اما درنهایت برای شما سودمند خواهد بود.

   بیشتر بخوانید : دستگاه سی ان سی

   نرم‌افزار

   برای مشخص کردن مسیر دستگاه و تعیین محل برش یا حکاکی، به یک بسته نرم‌افزار طراحی مانند اتوکد و نرم‌افزار CAM نیاز دارید. بسته‌های نرم‌افزاری متنوعی وجود دارد که تقریباً با هر دستگاهی کار می‌کنند. این بسته‌ها معمولاً به مجوزهای سالانه نیاز دارند و هزینه خرید آنها به قیمت دستگاه CNC افزوده خواهد شد. اگرچه برنامه‌های کرک شده و دانلودی بسیاری در بستر اینترنت قرار داده شده است، اما انتظار می‌رود که هر بسته نرم‌افزاری بین ۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار به قیمت دستگاه CNC اضافه کند. اگر قصد انجام کارهای پیشرفته و سنگین را ندارید، توصیه ما این است که از نرم‌افزارهای کرک شده استفاده کنید.

   همان‌طور که ملاحظه کردید برای قیمت دستگاه سی ان سی عوامل مختلفی وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرند. برای کسب اطلاع بیشتر از قیمت دستگاه CNC و نحوه خرید آنها با ما در سیمای شهر در تماس باشید.

    

   دریافت لیست قیمت دستگاههای سی ان سی 

    0 0 رای ها
    امتیازدهی به مقاله
    0 0 رای ها
    امتیازدهی به مقاله
    Subscribe
    Notify of
    guest
    0 نظرات
    بازخورد (Feedback) های اینلاین
    مشاهده همه دیدگاه ها
    0
    چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x