دستگاه cnc

دستگاه cnc
به این پست امتیاز دهید

دستگاه cnc از بهترین و معروف ترین دستگاه های برش و یا cnc محسوب می شود. این دستگاه های به روش های متفاوتی کار میکنند . در ابعاد محور های ایکسX و وایY ویا حتی زدZ فعالیت میکنند.دستگاه cnc با بهره گیری از برشی که سیستم انتقال نیرو به محور گرداننده ی مته وارد میکند مته را میچرخاند و به وسیله بازروها نیروی مته به سطح مد نظر ورد می شود.

دستگاه های CNC از جمله دستگاه های صنعتی به حساب می آیند که در زمینه های مختلفی مورد استفاده واقع می شوند. این دستگاه هاکاربردهای فراوانی را در صنعت به خود اختصاص داده اند و همین موضوع گستردگی بازار استفاده از دستگاه CNC را فراهم ساخته است. شما می توانید با استفاده از دستگاه CNC چوب را برش داده و یا بر روی آن حکاکی کنید و در عین حال می توان با این دستگاه عملیات مشابهی را بر روی سنگ ایجاد کرد.

در ادامه قصد داریم به مواردی که با دستگاه CNC می توان بر روی آن کار کرد آشنا شویم.

دستگاه cnc

مته در واقع همان قزه ای است که هم بر روی دریل های دستی و هم بر وری دستگاه cnc مورد استفاده قرار میگیرد و دارای انواع متریال و آلیاژ های متفاوتی بوده. به نسبت توع متریال مورد برش مته متفاوت است . مقاومت مته بسیار مورد توجه قرار دارد و همچنین میزان عمر و عملکرد دستگاه و همچنین مته مورد استفاده بسیار مورد توجه قرار دارد برای برش های نسافیم و سالم .

دستگاه cnc به یک سینی کفی برای نگه داری صفحه ی مورد برش و دو بازوی جابجایی مته و همچنین سیستم جامع انتقال نیرو و برق نیز مجهز است. سیستم های مکانیکی این دستگاه با استفاده از روشهای چرخ دنده ای و هیدرولیک مته را روی سینی جابه جا میکنند و مته در توانایی متفاوت و مدل های متفاوت به نسبت قدرت و ساعت فعالیت بسته به نوع جنس مدنظر برای برش عمر متفاوت و همچنین تاثیر متفاوتی را داراست.

خدمات اجمالی دستگاه cnc و همچنین کالیبراسون از مواردی است که در این مقاله به آنها می پردازیم.

انواع دستگاه cnc

دستگاه cnc دارای عنواع متفاوتی از قیبل سایز و صفحه ی سینی و همچنین موارد انتقال نیرو میتواوتی میباشند.و در 4 فعالیت عمده استفاده می شود که در این موارد از متریال ها و مته ها و همچنی شرایط و انواع متفاوت استفاده و نام میتوان برد.

دستگاه cnc امروزه دارای انواع بسیار زیادی میباشند که همه در فعالیت های اقتصادی بسیار به صرفه و ارزان در استفاده عموم انجام میشود.میتوانیم بیان کنیم در تمامی کارگاه های صنعتی چوب و برش کاری ها فلزی حرفه ای یک دستگاه cnc وجود دارد.

دستگاه cnc

این دستگاه ها به نسبت متریال در انواع متفاوت بوده که یکی از مهمترین انها دستگاه های cnc چوب و برش بری چوب میباشد.

دستگاه cnc چوب

چوب یکی از مهمترین متریال هایی است که از آن برای تولید لوازم تزئینی و ساخت دکوراسیون و مبلمان داخلی استفاده می شود. زیبا سازی این چوب باید به نحوی باشد که بتوان جلوه ی خاصی به آن داد و از آن به عنوان یک وسیله تزئینی استفاده کرد .

در گذشته این کار به سختی انجام می شد و حتی برای ساخت درب های چوبی نیز زمان زیادی صرف می شد اما امروزه به لطف وجود دستگاه CNC چوب، کار بسیار ساده تر شده است. دستگاه CNC چوب می تواند طرح های پیچیده ای را بر روی چوب پیاده سازی کرده و زیبایی خاصی را به چوب بدهد. این دستگاه قابلیت های ویژه ای دارد که باید شناخت درستی از آن کسب شود.

دیگر مثل گذشته نیست که کار با چوب سخت باشد و نیاز به ابزارهای مختلف احساس شود، کافی است شما کار با دستگاه CNC چوب را بلد باشید و طرحی درست و حرفه ای در نرم افزارهای مربوطه داشته باشید تا بتوانید یک کار قشنگ و بدون نقص اجرا کنید. آشنایی با نرم افزار خود موضوع مهمی است که گاه با غفلت مواجه می شود. شما باید تسلط کامل به نرم افزار داشته باشید تا بتوانید طرح های حرفه ای ارائه دهید.

دستگاه cnc

امروزه استفاده از چوب هایی که با استفاده از دستگاه CNC چوب کار می شود، بسیار فراتر از انتظار است. کافی است به دور و اطراف خود نگاه کنید تا وسایل چوبی و مصنوعات چوبی متنوع را که با دستگاه CNC چوب کار شده اند را بیابید. با توجه به قدرت این دستگاه و تنوع استفاده از چوب در آینده، شاهد کاربرد بیشتر دستگاه CNC در این صنعت و حرفه هستیم

 

دستگاه cnc دستگاه بسیار حرفه ای و محبوبی است و در زمنه یها تابلو و نمایهای حرفه ای در زیمنه ی برش های چوب مورد استفاده قرار میگیرید در اکثر محل های اداری و همچنین بانک ها برای نمای ام دی افو همچنین درج کردن مورادی مثل نام مدیریت یا لوگو ها از ابن مورد استفاده میشود این در رابطه با خدمات cnc است و عملا در این باره با استفاده از برش های مته به صورت دو بهدی و یاسه بهدی برش هایی انجام میشود.

برشهای cnc بر روی چوب برای نوشتن و ساهتن تابلو های حرفه ای نیز مورد استفاده قرار میگیرد این در صورتی است که موارد مورد نظر بسار مرود توجه بوده و در زمنه ی دستگاه cnc بسیار قابل تامل می باشد.

برش و طراحی های هنری وزیبای برش بر روی چوب به نام منبت نیز بسیار مود توجه قرار دارد. طراحی تابلو های حرفه ای  و همچنین برش های خاص با طرح های از پیش تایین شده نرم افزاری بسیار مورد توجه قرار دارد.

بسیار ای موارد مد نظر ما از نظر برش های دستگاه cnc بر روی چوب فقط به برش بر روی سطح های تخت نیست بلکه برشهای حرفه ای بر روی سطح های نا مسطح نیز استفاده میشود در این باره باید بیان کنیم ایم مورد از موارد بسیار پر کاربد است.

برش ها وه مچنین نوشته های موجودبریانواع قطعات چوبی بهع مانند برشهای روی دسته های ابزراهای حرفه ای ویا برش ها ونوشت ام های لوگوها بر روی چوب کلا با این دستگاه انجام میشود.

بعضی از دستگاه های cnc چوب نیز دارای چندین مته به صورت سری کاری موب اشد که در موازات یکدیگر قرار دارند و این مورد باعثق میشود که به صورت یک جا شما بتوانید یک طرح را بروی چندین قطعه چوب وارد برش دهید.

دستگاه cnc چوب در ابعاد متفاوتی ارائه میگردد و اکثر به نسبت حجم مدنظر برش و تهداد برش های همزمان در مراحل حرفه ای کاری مد نظر قرار داد.

شرکت سیمای شهر مفتخر است به عنوان بهترین برند دستگاه cnc  در استان اصفهان در این باره با دارابودن کادر مشاوره قوی و حرفهای در این زمنه خدمت رسانی کند.

دستگاه cnc سنگ

دستگاه cnc

دستگاه cnc سنگ در ابعام تفاوتی ارائه و به فروش میرسد .این دستگاه در دو سری معمولی و پیکر بر مورد استفاده قرار میگیرد.نسبن به صفحه و سینی دستگاه این دستگاه دارای یک نته و با چند مته نیز می باشد.برشهای همزمان بر روی یک دستگاه در مدل های ویژه دستگاه cnc سنگ میتواند جوری عمل کند که دو مته به صورت مجرا بر رئی دو بازوی معمولی دوطرح متفاوت را پیاده سازی کنند.

کمپرسور آب بر روی سطح مورد برش به علت بالا رفتن ایمنی کار و بالا رفتن سطح کاری فعالیت سرنی و کاهش یافتن گرمای موجود بر روی سنگ به علت پایین امدن مقاومت مته بسیار مورد توجه قرار دارد.

کمپرس آب در واقع یک لوله ی اب می باشد که اب سر را بر روی مته دقیقا در محل اتصال مته با سنگ می پاشد تا استحکاک برش بسیار کاهش یابد.

برش های موجود در لول ها و مراحل مختلفی اجرا می شود این برش ها در 3 محور اصلی انجام میشود.برشهای در ون سنک بسته به نوع و سایز مته و همچنین جنس اب سیار در مدل های سفارشات برش در عمق ستگ بسیار مورد توجه قرار دارد.

این برش ها با دارا بودن سرعت های بالایی اجرایی و همچنین سیستم براده گیر که اصولا از اب می باشد برای برش در عمق سنگ یا در واقع وارد کردن مته به درئن سنگ مورد استفاده قرار دارد.

دستگاه cnc فلز

برش فلزات کاربردهای مختلفی دارد و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه CNC فلز توانسته با پوشش نیاز های مختلف در صنایع گوناگون کمک شایانی به صنعت کند. همچنین علاوه بر صنایع، برش فلزات کاربردهایی نیز در دکوراسیون داخلی مثل ساخت کابینت و … دارد.

دستگاه cnc

برای ساخت لوازم خانگی، دستگاه CNC فلز می تواند بدنه را برش داده و طبق آنچه که توسط نرم افزار به وی دستور داده می شود، محل برش های مختلف را از روی صفحه خارج کند. این که این سوراخ ها کجا زده شود تا در زمان اسمبلی مشکلی به وجود نیاید موضوع بسیار مهمی است که اهمیت وجود دستگاه CNC در این صنعت را الزامی می کند

جالب است بدانید که دستگاه CNC فلزات با براده برداری از روی فلز می تواند نقش و نقوش زیبایی را بر روی فلز حکاکی کند بدون اینکه تنش های اضافی بر روی آن قسمت ایجاد شود. این نوع از حکاکی بر روی فلزهایی صورت یم پذیرد که قطر بیشتری دارند و تحمل بار برداری توسط اسپیندل دستگاه CNC فلز را دارند.

از دستگاه سی ان سی فلزات در زمینه هیا دیگری نیز استفاده یم شود که باید در مقاله ای مجزا به آن پرداخت. برخی از دستگاه های CNC فلز که در کارخانجات خودرو سازی استفاده می شوند چونان ربات عمل می کنند تا سرعت کار بالاتر رود.

 

پادکسیت دستگاه cnc

آنچه که گفته شد توضیحی بود بر سه نوع دستگاه CNC که کاربردهای مختلفی در مشاغل و صنایع مختلف دارد. استفاده از این دستگاه ها گاه نیاز به یک اپراتور حرفه ای و گاه نیاز به فردی که تنها با رایانه آشنایی داشته باشد دارد. اما آنچه مشخص است کیفیت کار با دستگاه CNC به شدت وابسته به اپراتور و دقتی است که وی در هنگام کار با دستگاه به کار می گیرد.

معرفی پاد کسیت های دستگاه cnc

 

در ادامه پادکست قبل ، در این پادکست به معرفی بخشی دیگر از دستگاه های  دستگاه cnc دستگاه لیزر می پردازیم. همانطور که در قسمت قبل نیز اشاره شد ، گستره دستگاه لیزر و کاربردهای آن بسیار وسیع است و همین موضوع توانسته وابستگی صنعت با این دستگاه را بیش از پیش نمایان سازد

پادکست آشنایی با انواع دستگاه CNC

پادکسیت دستگاه cncیکی از انواع دستگاه CNC  و دستگاه لیزر کاربرد های گسترده و انواع گوناگونی دارد . استفاده از دستگاه در برش و همچنین حکاکی و همچنین گستره کاربرد آن در صنایع مختلف ، باعث شده تا از دستگاه لیزر استقبال خوبی به عمل بیاید.

بد نیست از انواع دستگاه و کارکرد هر کدام از آن ها اطلاعات جامعی بدست آوریم. در این پادکست و پادکست بعدی به این موضوع اشاره خواهیم کرد

پادکسیت دستگاه cncدر قسمت های قبلی پادکست به نکاتی در زمینه دستگاه CNC پرداختیم.

در دو قسمت قبل به صورت اجمالی دستگاه CNC لیزر را معرفی کرده و به بررسی آن پرداختیم.

در این قسمت از پادسکت سیمای شهر به نکاتی در مورد دو مدل از پرکاربردترین دستگاه یعنی دستگاه CNC چوب و  سنگ پرداخته ایم.

 

واردات دستگاه cnc

واردات دستگاه توسط تیم بازرگانی سیمای شهر مورد انجام قرار میگیرد و این به وساططهی قرار داد و همچنین پرداخت هزینه ها به نسبت در نظر داستن صورت جلسیه های قبلی سیتم مشتری مداری سیمای شهر صورت میگیرد و در این بازه به نسبت تایید و نهایی سازی دستگاه مد نظر و همچنین انجام مراودات با کشور و کمپانی هدف دستگاه با نهایت دقت و کیفیت وارد کشور شده و در محل مشتری باز و به صورت کامل تست و اجرا و پیاده سازی میشود.

این در صورتی است که اکثرا دستگاه های cnc و دیگر دستگاه ها مثل دستگاه بنر در این مورد از کشور های دیگر وارد شده و توان تولید آن در کشور نمی باشد.

ثبت سفارش و درییافت صورت حساب و پرداخت ان از طرف شرکت و همچنین دریافت محصول در یکی از بندرگاه های کشو و انتقال ان به محل مشتری از وضایف سیستم مشتری مداری سیمای شهر میباشد و همچنین موارد پشتیبانی و اموزشی اپراتور دستگاه در زمنه یهای تست دستگاه و همچنین شروع آموزش اپراتور در همین لحظه پس از کشودن پک های دستگاه شروع به فعالیت کرده و دستگاه در مرحله ی کار قرار میگیرد.

فروش دستگاه cnc

فروش دستگاه cnc دارایی مراحل متفاوت اجرایی در زمینه های زیر می باشد .

  • جلسه با تیم فرش برای برسی نیاز مشتری و تایین و برسی چند محصول به نسبت نیاز مشتری .
  • کاندید سازی و انتخواب چند محصول دستگاهcnc برای مشتری و همچنین ارتباط دادن مشتری با دیگر مشتریان برای رفع سوالات
  • ثبت و پرداخت سفارش و هزینه برای در یافت محصول
  • وارد کردن دستگاه به کشور و شروع مراحل تست و آموزش

خدمات دستگاه cnc

خدمات دستگاه به صورت طرح موارد پایین می باشد.

  • واردات دستگاه و نصب در محل مشتری
  • برسی و کالیبراسیون برق و خدمات و برسی نیاز شتری
  • تامین قطعات و همچنین مته های مد نظر برای کار دستگاه cnc
  • آموزش کار با نرافزار دستگاه برای برش
  • آموزش کار به صورت مقدماتی تا حرفه ای با دستگاه cnc

خدمات پس از فروش دستگاه cnc

شرکت سیمای شهر پیشرو در زمنهی مشتری مداری ح فه ای در نظر دارد خدمات پس از فروش آموزش کار با دستگاه راب هصورت حرفه ای در نظر داشته باشد . همچنین آموزش های اوللبه که شامل تمیز کاری و سرویس دستگاه می باشد را در فعالیت های خود دارد .انجام روال ها و ترند های کار با دستگاه از مراحل کاری یک اپراتور میباشد .

اپراتور به علت دارا بودن وضیفه ی طراحی و ساختن محصول خارجی توانایی اجرای تمامی این موارد را داراست و در این باره از ابتدای خرید دستگاه و باز کردن دستگاه از پک مراحل اولیه از خواموش و روشن مردن دستگاه تا مراحل اجرای محصول نرم افزاری از ضفر تا برسی های سرویس و خدمات تمیز کاری دستگاه را به وی آموزش میدهیم.

خدمات پشتیبانی 24 ساعته ی اپراتور های عیب یاب دستگاه های مختلف و همچنین تامین نرم اقزاری از طریف ارتباط با نرم افزار های کنترل رایانه از راه دور با استفاده از اینترنت و تامنتی قطعات خراب شده تخصص ماست.

گارانتی دستگاه cnc

گارانتی دسستگاه های cnc به نسبت نوع قرار داد و خدمات گارانتی مد نظر در زمنه هیا مختلف فرو هر نوع دستگاهی از تیم سیمای شهر انجام میگیرد. گارانتی ها در استای تامنی قطعات و خدمات مواد مصرفی دستگاه و همچنین سیتم کاری دستگاه بوده که به صورت شرایط فروش در طی قرار داد ابلاق میگردد .گارانتی یک سال دستگاه cnc و گارانتی 2 ساله برای رفع نیاز های خدماتی تعمیرات دستگاه در نظر گرفته میشود.

رویه فعالیت دستگاه cnc

رییه کار دستگاه به این صورت است که با تنظیم و کالیبراسیون کردن قطعات دستگاه cnc و همچنین انجام تنطیمات دیتگاه و رویه شروع کار دستگاه توسز نرم افزار های دستگاه و یا نرم افزار کارل طرح به صورت یک دستور پرینت ارسال میشود به دستگاه و با تنظیف دستی و با نرم افزاری دستگاه ارتفاع برش مته و سطح مورد اعمال تایین میشود تا شمخص شود در حد اکثر چقدر منه به داخل متریال فرو رود.

سپس با استفاده از سیستم فشار اب یا بدون استفاده از ان قطعه مورد نظر برش خورده و طرح به اتمام میرسد.

سیسم مشتری مداری دستگاه cnc به این صورت فعالیت میکند که در راستای بهره گیری و رفع نیاز های مشتری ارجند خدمات رفاهی و خدمات اجمالی رفع نیاز های مشتری در راس تمامی موارد انجام شود و این به این معناست که شرکت سیمای شهر با بیش از دو دههه فعالیت رسمی در این زمنه و زیمنه دستگاه های چاپ دیگر مثل بنر و با دارابودن نمایندگی در سراسر کشور بانک بزرگی از بیش از 500 مشتری را داراست و این افتخار ما در طی بیست سال خدمت ریانی مشتر می باشد.

پشتیبانی خدمات دستگاه cnc همیظه در مراحل اصلی بعد از فروش در خط اول فعالیت های سایت قرار دارد در این مورد موارد بسیار خاص نیز شامل میباشد .همکارای با مشتریان خریدار دستگاه cnc همیشه نیازمند به دارا بودمن متریال و انواع خدمات پشتیبانی حرفه ای در این زمینه می باشد .