معرفی دستگاه cnc

0 34

دستگاه cnc در زمینه های متفاوتی فعالیت دارند ، که یکی از پر طرفدار ترین دستگاه های صنعتی محسوب میشوندو به همین جهت ما نسبت به معرفی دستگاه cnc اقدام نموده ایم. دستگاه cnc  با توان کار بسیار بالا بوده و این دستگاه با استفاده از مته و کیفیت کار بازو ها بر روی کنترل کردن مته در زمنه ی برش بسیار حرفه ای عمل میکند.به نسبت مشتریال مورد نظر برای برش بر روی سینی دستگاه و سیستم کالیبراسون دستگاه شروع به برش میکند.

محصول انجام برش ها توسط مته در واقع برش های متفاوتی است که در راستا ی ۳ محور اصلی مختصات صورت میگیرد و این برش ها در واقع تو رفتگی هایی را به اندازی ه نوک سر مته ایجاد میکند که در حرکت دادن بازو ها و همچنین تو رفتگی و یا بیرون آمدن مته بر روی متریال تولید کننده ی خطوط و همچنین نفش ها میشود.

یکی از پرکاربردترین دستگاه های صنعتی در ایران ، دستگاه CNC است. با توجه به گستردگی عملکرد این دستگاه، از آن در صنایع مختلف استفاده می شود. استفاده از این دستگاه حتی تا صنایع مهمی چون موشک سازی و ماهواره سازی نیز پیشرفته است. در واقع روز به روز گستردگی استفاده از دستگاه سی ان سی بیشتر می وشند و صنایع بیشتری به فکر استفاده از این دستگاه می افتند.

همین بازار مناسبی که در دستگاه CNC وجود دارد خود مهمترین دلیل برای این موضوع است تا سودجویانی برای ورود به این عرصه تلاش کنند. سودی که می توان به صورت ناشایاست از فروش این دستگاه ها به جیب زد بسیار قابل توجه است و همین موضوع باعث شده تا شرکت های مختلفی برای فروش این دستگاه اقدام کنند.

متاسفانه مردم نمی دانند که معرفی دستگاه cnc آنقدرها هم ساده نیست. در واقع این نیست که شما برای راه اندازی یک کسب و کار که قرار است با استفاده از این دستگاه شروع به فعالیت کند و یا توسعه کسب و کار خود، تنها نیاز به یک دستگاه سی ان سی داشته باشید تا برای شما کار کند؛ آنچه که مهم است خدمات پس از فروش دستگاه CNC است که مورد توجه واقع نمی شود.

شما اگر بهترین دستگاه موجود در دنیا را هم خریداری کنید، اگر شرکت فروشنده قادر نباشد به تعمیر و نگهداری این دستگاه بپردازد و یا قطعات آن در داخل کشور وجود نداشته باشد و … هیچ ارزشی برای شما نخواهد داشت. ارزش یک دستگاه صنعتی به ویژه دستگاه CNC تنها و تنها به خدماتی است که بر روی این دستگاه به مشتری ارائه می شود. این خدمات گرچه با هزینه همراه هستند اما مهم وجود خدمات است.

برخی از دستگاه های موجود در بازار که توسط شرکت های نامعتبر و تنها با شانتاژهای تبلیغاتی و دروغ های جذب کننده به فروش می رسند، هیچ خدماتی ندارند. اصولا این دستگاه ها قیمت پایین تری دارند تا مشتری را مجاب به خریدن نمایند؛ غافل از اینکه این دستگاه وقتی خراب شود هیچ تعمیر کاری از این شرکت توانایی تعمیر آن را ندارد. قیمت های پایین عموما بی دلیل نیستند که یکی از دلایل آن نداشتن خدمات پس از فروش دستگاه CNC است.

کانال تلگرام

 

البته شما در هنگام خرید از این شرکت های نامعتبر با جملاتی مثل “خدمات پس از فروش اصلا مهم نیست” یا “شما تا این دستگاه خراب شود سود کلانی برده اید ” و … مواجه خواهید شد. جملاتی فریبنده که خریدار را به خرید ترغیب می کند اما در باطن هیچ سودی برای خریدار ندارد.

قبل از خرید دستگاه CNC مطمئن شوید که قطعات یدکی و همچنین تکنسین حرفه ای این دستگاه در شرکت وجود داشته باشد. همه شرکت ها مدعی هستند که این تکنسین در شرکت ها آن ها وجود داشته و از بهترین تعمیرکاران این دستگاه در ایران است، اما آنچه که شما باید بررسی کنید این است که از چند نفر که قبلا از این شرکت خریداری کرده اند در مورد خدمات پس از فروش سوال کنید.

البته ناگفته نماند که دستگاه CNC و سرویس و نگهداری از آن، کار سخت و پیچیده و دشواری نیست. قطعا شما بعد از مدتی کار با این دستگاه به چم و خم آن آشنا شده و به همین علت می توانید گلیم خود را از آب بکشید؛ اما در ابتدای امر حتما نیاز به خدماتی دارید که در هنگام مشکل دستگاه شما چند روز معطل و خراب نباشد.

برای استفاده از خدمات پس از فروش دستگاه CNC حتما به شرکت های معتبر ارائه دهنده این دستگاه رجوع کنید. درست است که این شرکت ها محدود هستند و گاهی قیمت های بالاتری دارند اما در عوض، شما مطمئن خواهید بود که می توانید از خدمات این شرکت ها بهره مند شوید. خدماتی که اگر نباشند مشکلات عدیده ای برای کسب و کار مبتنی بر این دستگاه ایجاد می کند.

شما در هنگام خرید دستگاه سی ان سی باید با توجه به صحبت های فروشنده دقت کنید و ریز به ریز آنچه که قرار است در خدمات پس از فروش دستگاه CNC به شما ارائه شود را بدانید. یکی از مشکلاتی که برای فروشنده های دستگاه سی ان سی وجود دارد، انتظارات بیش از حد برخی از مشتری ها است. بهتر است قبل از آنکه خرید خود را تکمیل کنید، همه آنچه که قرار است به صورت خدمات به شما ارائه شود را بدانید تا مشکلی  در آینده نداشته باشید.

قرار نیست همه چیز در دستگاه و همه کار برای دستگاه و ان هم مجانی توسط تکنسین انجام شود. طبق قرارداد اولیه اقداماتی در ذیل خدمات پس از فروش دستگاه CNC قرار می گیرد که اگر شرکت معتبر باشد قطعا به آن ها وفادار خواهد بود.

در پایان باز هم تاکیدمی کنیم که گول دروغ هایی که برخی شرکت های نامعتبر در هنگام فروش دستگاه سی ان سی ارائه می دهند را نخورید و با دیدی باز و با توجه فراوان اقدام به خرید کنید.

این دستگاه با دارابودن سابقه و مدل های بسیار در بازار توانایی های متفاوتی را داراست از جمله منبت و برش بر روی چوب برای تولید اثار هنری و تابلو های برش چوب و منبت کاری با استفاده از دستگاه cnc نیز مورد تولید قرار میگیرد .

دستگاه cnc چوب با استفاده های متفاوت برایب تولید دکوراسیئن وب رش های انواه چوب به صورت مصرف دکور مجسمه های چوبی خیلی مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه cnc چوب برای مصارف زیادی مثل برش زدن روقها ام دی اف چوب و همچنین سیستم های تعرف دکوراسیون و برش های اجمالی کلی و همچنین در اوردن لوگو در مراکز با چوب بسیار مورد توجه دکوراسیون کار های و مهندسین دکور قرار دارد.

نوع استفاده از دستگاه cnc چوب برش بر روی چوب ، برش بر روی فلز و همچنین موارد بسیاری دیگری مثل برش بر روی سنگ و موارد دیگر مثل دستگاه های پیکر تراش نیز است.

شرکت سیمای شهر با درارابودن کادر حرفه ای در زمینه ی مشاوره و فروش انواع دستگاه هایcnc  توانایی نصب اجرا و آموزش کا درستگاه به اپراتور را داراست و همچنین درهمین جا باید بیان کنیم که حفض و نگهداری دستگاه بسیار مورد توجه قرار دارد زیرا دستگاه های صنعتی به خصوص دستگاه cnc با دارا بودن مته نیاز به مواد مصرفی متفاوتی میباشد که در ابتدا به امر از کالیبراسیون برغ و تنظیمات مته شروع میشود.

مشاوره و فروش دستگاه cnc

قبل از شروع مشاوره دستگاه cnc تیم مشتری مداری سیمای شهر یک جلسه پیرو برسی پلان اقتصادی مشتری برگذار میکند که این جلسه در رویه کاری دیگر همکاران دیده نمیشود .

در جلسه مشاوره اقصادی به نسبت این که مشتری در کدام شهر با چه جمعیتی ئ چه نوع سفارشی قصد خرید چه دستگاه را داراست برسی شده و همچنین مدل اقتصادی ان ترسیم شده و مشخص میشود در واقع هدف مشتری جذب وبا انجام چه پروژه ها و چه فعالیت هایی است.

در جلسه برسی اقتصادی شرکت سیمای شهر با حضور جناب مهندس چگونیان و همچنین جناب مهندس رستمیان نوع سفارشات شما برسی شده و پلانهای اجرایی شما مشخص میشود ، مشتری هالی شما با درصود کار مشخص میشود و همچنی بیلانهای اقتصادی برسی و میزان سود انالیز میشود.

مشاوره برای فروش دستگاه cnc از مرحله ی ارتباط مشتری با کادر فروش و مشاورین اغاز میشود.در این محله از سفارش با مشتری تماس برقرار شده و ایشون دعوت مینماییم برای یک جلسه ی معارفه و مشاوره برای دستیابی به نیاز و همچنین شرایط مشتری اطلاعات را کامل کنیم.

پس از برقراری این جلسه نیاز های مشتری کاملا مشخص شده و همچنین لیست فعالیت های اصلی و  جرئی مد نظر برای کسب درآمد با دستگاه cnc سنجیده میشود که شامل برسی مشتری های سریالی مشتری های قراردادی و همچنین مشتری های بلقوه و معمولی میشود.

به نسبت مشتری های سریالی و همچنین موارد در آمد ساز برای دستیابی به پلانهای اقتصادی باید میزان فروش و هزینه ها و در آمد ها کاملا مشخص شود.

 

فروش دستگاه cnc به استناد این که شرکت سیمای شهر با دارا بودن بانک بزرگی از مشتری های دستگاه cnc و دستگاه های لیزر توانایی خدمت رسانی بالایی را داراست.فروش نقدی و اقصاتی شرکت سیمای شهر با دارابودن خدمات پس از فروش بسیار مورد توجه قرار دارد زیرا هر دستگاهی نیاز به موادر مصرفی دارد و در این مورد دستگاه cnc با دارابودن بانک بزرگی از متریال و موارد مصرفی تمامی دستگاه ها و همچنین سیستم برسی و مشاوره تلفنی و ارسال موارد مصرفی حتی در روز های تعطیل از رزومه و مشتریان راضی بسیار برخوردار است.

خدمات اپراتور دستگاه cnc

اپراتور به مشتری و یا معرف و یا کارمند مشتری خریداری کننده ی دستگاهcnc که در واقع وضیفه ی تحویل دادن محصول درست را دستگاه cnc بر عهده دارد گفته میشد.

اپراتور در واقع از زمان بازکزدن پلمپ دستگاه در محل مشتری آموزش هایی رو میبیند از جمله اموزشهای اولیه اپراتور راه اندازی دستگاه و همچنین سرویس و تمیز نگه داشتن دستگاه است . در مراحلی بهدی کار مقدماتی و حرفه ای با دستگاه از موارد اموزشی دستگاه میباشد و هم چنین برسی کامل و جامل اصول کار با نرمافزار ها هم مورد توجه قرار دارد.

اپراتور درواقه نقطه ی اصلی تحویل محصول نمهایی میباشد و باید در موارد حرفه ای حتما توانایی بالایی در ترفند های کار کردن با دستگاه از نظر نرم افزاری و سخت افزاری را دارا باشد.

پشتیبانی دستگاه های صنعتی به خصوص دستگاه cnc در انواع متفاوت مثلا cnc چوب و یا cnc فلز بسیار متفاوت بوده و درارای متریال متفاوتی میباشد.پشتیبلنی به دو مرحله تقسیم میشود یکی تامین مواد متریال های مصرفی یه مانند مته و پلکسی و … و در مرحله ی شماره دو شامل عیب یابی نرم افزاری و غیر حضوری میباشد که در شرکت سیمای شهر با دارابودن کادر پاسخگویی قوی این سیتم هم به صورت تبفنی بوده و هم به صورت نرم افزار های مانیتورینگ میز کار رایانه از طریق اینترنت و در مرحله ی بعدی پشتیباینی ۲۴ ساعته توسط اولین و نزدیک ترین نمایندگی نزدیک مشتری انجام مشود.

ارسال نیرو تعمیرکار در به محل مشتری برای عیب یابی و برسی موراد ایجاد کننده ی مشکل از مواردیست که تیم تعمرات سیمای شهر با ارسال یک یا چند نیرو برای برسی و رفع مشکل در همان لحظه ارسال میکنند.

این موراد شامل موارد پشتیبانی حرفه ای مییاشد که تحت هیچ شرایطی مشتری کارش به تعویق نیوفتد و در روز اعلام مشکل تیم به محل اراسال شود و این موارد بسیار مد نظر است برای رضایت مشتری.

دستگاه cnc با دارابودن سیستم مته و بازوهای حرکت مته توانایی برش بر روی متریال های متفاوتی مثل فلکسی و چوب را نیز داراست این دستگاه در زمینه های متفاوتی فعالیت دارد و کلابحث برش را در زمنه ی مته در نظر دارید نوع دیگر از برش که دستگاه لیزر محسوب مشتورد در واقع از نظر فنی به جای مته از لیزر استفاده میکند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید !