موارد مؤثر بر قیمت دستگاه لیزر فایبر

0 350
1 1 رای
امتیازدهی به مقاله

یکی از مواردی که احتمالاً از طرف شما هم از شرکت‌های مختلف مورد پرسش قرار می‌گیرد، قیمت دستگاه لیزر فایبر و شرایط مالی برای راه اندازی کارگاه است. در واقع اطلاع شما از این قیمت می‌تواند بخش مهمی از مسیر شما را مشخص کند و دیدگاه خوبی در مورد راه اندازی کارگاه برش و حکاکی به وجود می‌آورد. وقتی که از یک شرکت در مورد قیمت دستگاه برش لیزر فایبر می‌پرسید، سه مورد زیر را به عنوان فاکتورهای تاثیرگذار معرفی می‌کند:

اندازه میز دستگاه

میز دستگاه فایبر به قسمتی از دستگاه گفته می‌شود که وظیفه نگه داشتن قطعه کار را بر عهده دارد. معمولاً دستگاه‌هایی که از میز بزرگتر بهره می‌برند، وسعت عمل بالاتری دارند. در ضمن، نحوه حرکت میز نیز با توجه به اندازه آن قابل تنطیم است و می‌تواند تأثیر گذار باشد. در کل، قیمت دستگاه برش لیزر فایبر برای دستگاه‌های بزرگتر، بیشتر است و اگر به دنبال این ایده هستید، باید سرمایه اولیه بیشتری فراهم کنیم. چون ابعاد بالاتر یعنی وزن شاسی بالاتر و قیمت بالاتر دستگاه

البته برای دستگاههای مارکینگ ابعاد بیشتر الزاما قیمتهای بسیار بالاتر ندارد و تفاوت قیمت آن بسیار کمتر است .

همچنین در دستگاههای فایبر مارکینگ بای داشتن ابعاد بالاتر لنز با فاصله کانونی بیشتر استفاده میشود و همچنین قدرت حک با ابعاد بیشتر پایین می آید

لیزر فایبر
لیزر فایبر

قدرت لیزر

موضوع مهم دیگری که به هنگام خرید دستگاه فایبر در نظر داشته باشید و به طور مستقیم بر قیمت این دستگاه‌ها تأثیر گذار است، قدرت و توان لیزر است. قدرت لیزر این دستگاه‌ها بر اساس واحد وات گزارش می‌شود و هر چه تعداد واحدهای یک دستگاه بیشتر باشد، لیزر به کار رفته در آن دستگاه قوی‌تر است. بنابراین می‌توان ادعا کرد که قدرت لیزر و قیمت دستگاه برش لیزر فایبر با یکدیگر نسبت مستقیم دارند.

دستگاههای فایبر مارکینگ دارای توانهای 20 و 30 و 50 به بالاتر هست و دستگاههای فایبر برش از یک کیلوات شروع شده و قدرتهای بالاتری را شامل میشود امروزه در سال 2021 دستگاه با قدرت 32 کیلووات تولید شده و چه بسا در آینده قدرتهای بسیار بالاتر قابل دسترسی باشد

مدل دستگاه

آخرین موضوع، تفاوت در مدل‌های مختلف این دستگاه‌هاست. در واقع تفاوت در مدل دستگاه‌ها، یک معیار بسیار کلی است که سایر فاکتورها را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمانی که مدل دستگاه تغییر می‌کند، فاکتورهای دیگری مانند اندازه میز دستگاه، قدرت لیزر دستگاه، توانایی حرکتی دستگاه و مواردی از این قبیل نیز تغییر می‌کند. پس اگر به فکر راه اندازی کارگاه هستید، حتماً به مدل دستگاه‌ها توجه کنید ولی مدل به تنهایی نشان دهنده کیفیت نیست چون هز شرکتی مدلهای منحصر به فرد خود را دارد

تأثیر قیمت دستگاه لیزر فایبر بر راه اندازی کسب و کار

اگر قیمت دستگاه لیزر فایبر را به عنوان مهم‌ترین فاکتور در راه اندازی یک کسب و کار معرفی نکنیم، مطمئن باشید که به عنوان یکی از اصلی‌ترین معیارهای این پروژه باید در نظر بگیرید. او در جریان راه اندازی یک کارگاه، فاکتورهای مختلفی مانند اندازه کارگاه و سطح فعالیت آن برای شما اهمیت پیدا می‌کند. اما می‌توان ادعا کرد که تمامی این فاکتورها تحت تأثیر دستگاه فایبر مارکینگ تغییر می‌کند و این موضوع اهمیت قیمت دستگاه برش لیزر فایبر را نشان می‌دهد.

قیمت دستگاه برش لیزر فایبر و اندازه کارگاه

اولین موضوعی که در راه اندازی کسب و کار باید مشخص شود، اندازه کارگاه و سطح فعالیت و میزان خروجی کار آن در طول ماه  است. وقتی که شما به دنبال راه اندازی یک کارگاه بزرگ باشید و بخواهید که یک محدوده جغرافیایی وسیع را پوشش دهید، یعنی به یک دستگاه بزرگتر یا سریعتر یا تعداد بیشتری دستگاه نیاز دارید و این به معنی پرداخت قیمت بالاتر  است

اگر هدف شما کارگاه خانگی باشد، دستگاه فایبر رومیزی یا دستگاه فایبر کارکرده شما را به اهدافتان می‌رساند و پول کمتری می‌پردازید.ولی دامنه کاری آن کمتر است

دستگاه فایبر برش 

شروع قیمت از 990 میلیون تومان

دستگاه فایبر مارکینگ میز دار 

شروع قیمت از 107 میلیون تومان

دستگاه فایبر مارکینگ میز دار 

شروع قیمت از 104 میلیون تومان

دریافت قیمتهای دقیق تر دستگاههای فایبر

  تعداد نیروی انسانی

  گاهی ایده شما از راه اندازی کسب و کار، ایجاد یک کارگاه خانگی و تولید در سطح بالاست. در این حالت تعداد بیشتری از افراد خانواده در فرایند تولید درگیر می‌شوند و این یعنی شما نیروی انسانی بیشتری در اختیار دارید. بنابراین با یک دستگاه فایبر خانگی نمی‌توانید به راحتی کسب درآمد کنید. در این حالت به سراغ یک دستگاه لیزر فایبر برش صنعتی می‌روی که طبیعتاً قیمت بالاتری نسبت به دستگاه‌های مشابه دارد. و دامنه بسیار وسیعی از سفارشات را در اختیار شما قرار میدهد.

  همچنین این مدل کارگاهها نیاز به دستگاه خم بریک دارند تا بتوانند محصولات زیادی را تولید نمایند

   سرمایه اولیه

  اما آخرین موردی که با تغییر قیمت دستگاه برش لیزر فایبر تغییر می‌کند، سرمایه اولیه برای راه اندازی کارگاه است. شما اگر یک دستگاه بزرگ را انتخاب کنید و هدف شما راه اندازی یک کارگاه صنعتی باشد، مجبور به تأمین سرمایه بیشتری هستید. البته در این بین امکان استفاده از دستگاه فایبر مارکینگ اقساطی و دستگاه برش لیزر فایبر کارکرده را دارید. اما در هر صورت تأمین نیروی انسانی و مواد اولیه، نیاز به سرمایه اولیه بیشتر را خواهد داشت

  نکاتی در مورد قیمت دستگاه برش لیزر فایبر

  اگر از کسانی هستید که قیمت دستگاه برش لیزر فایبر برای شما اهمیت دارد و این قیمت می‌تواند روند کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد، ما در این مطلب چند نکته در رابطه با قیمت این دستگاه‌ها آماده کرده‌ایم. نکته جالب اینکه اغلب این دستگاه‌ها ساز و کار مشابهی دارند، اما در چند نکته جزئی با یکدیگر تفاوت دارند که این تفاوت خود را به صورت تغییر در قیمت دستگاه‌ها نشان می‌دهد.

  قیمت دستگاه برش لیزر فایبر به اندازه دستگاه وابسته است

  این یک امر بدیهی و کاملاً مشخص در حوزه صنعت است. وقتی که ما در مورد اندازه دستگاه برش لیزر فایبر صحبت می‌کنیم، به صورت غیر مستقیم منظور ما اندازه میز و سیستم حرکتی آن است. میز بخشی از دستگاه است که وظیفه نگهداری قطعه کار را بر عهده دارد. هرچه اندازه میز بزرگتر باشد، دستگاه نیاز به توانایی حرکتی بیشتری دارد. بنابراین قیمت دستگاه‌های بزرگتر، بالاتر است.

  قیمت دستگاه برش لیزر فایبر می‌تواند وابسته به توان دستگاه باشد

  یکی دیگر از معیارهای سنجش دستگاه فایبر مارکینگ یا فایبر برش ، در نظر گرفتن قدرت دستگاه یا همان قدرت اشعه لیزر است. قدرت اشعه لیزر بر حسب واحد تعداد وات مشخص می‌شود. هرچه تعداد وات یک دستگاه بیشتر باشد، قدرت لیزر به کار رفته در آن بیشتر است. این موضوع باعث می‌شود که دستگاه برای برش مواد سخت و آلیاژها به کار گرفته شود. بنابراین بالا بودن قیمت دستگاه برش لیزر فایبر معیاری از قدرت دستگاه و قدرت لیزر آن است.

  قیمت دستگاه برش لیزر فایبر از یک برند به برند دیگر متفاوت است

  آخرین نکته، وابسته بودن قیمت دستگاه‌ها به برندهای سازنده آنهاست. در واقع این یک امر کاملاً طبیعی است؛ زیرا دستگاه مربوط به برندهای معتبر، تقاضای بیشتری دارند و این باعث بالا رفتن قیمت آن‌ها می‌شود. معمولاً این شرکت‌ها سعی می‌کنند کیفیت دستگاه خود را در بالاترین سطح ممکن حفظ کنند تا مشتریان خود را از دست ندهند. بنابراین طبیعی است که قیمت دستگاه فایبر در برندها و در مدلهای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد.

  قیمت دستگاه برش لیزری فایبر

  با توجه به سال‌ها فعالیت شرکت ما در حوزه دستگاه‌های برش و حکاکی، می دانیم که به دست آوردن قیمت دستگاه برش لیزر فایبر برای بسیاری از خریداران سخت است. این موضوع می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها تغییر قیمت دستگاه‌ها در زمان است. در حقیقت اضافه شدن تکنولوژی‌های جدید به این دستگاه‌ها و تغییرات نرخ ارز و شرایط واردات باعث می‌شود که قیمت این دستگاه‌ها ثابت نباشد.

  قیمت دستگاههای لیزر فایبر را چگونه به دست بیاوریم

  برای پاسخ دادن به این سؤال راهکارهای مختلفی وجود دارد. در واقع شرایط خود ما به عنوان خریدار نیز در راهکارهای مختلف تأثیر گذار است. اولین و شاید بهترین راهکار، استفاده از وب سایت شرکت‌ها برای به دست آوردن قیمت دستگاه برش لیزر فایبر است. در این حالت شما به وب سایت شرکت‌ها مراجعه می‌کنید که در آن مشخصات هر کدام از محصولات به همراه قیمت آنها آورده شده و به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید.

  حالت دوم، تماس تلفنی با بخش فروش شرکت و گرفتن لیست قیمت دستگاه برش لیزر فایبر از شرکت است. در این روش شما اطلاعات شرکت‌های مختلف را به دست می‌آورید و با بخش فروش آنها تماس بگیرید. در نهایت از آن‌ها می‌خواهید که لیست قیمت دستگاه‌ها را به صورت تفکیک شده و واضح به شما بدهند. البته پاسخگویی دیر و عدم دسترسی به بخش فروش از مهمترین مشکلات این روش محسوب می‌شود.

  روش سوم و غیر معمول، مراجعه حضوری به شرکت است. این روش برای کسانی که در محل شرکت فروشنده سکونت دارند و نزدیک هستند مناسب است. در این حالت فرد به شرکت مراجعه کرده و مشخصات دستگاههای مختلف را حضوری می‌بیند. در نهایت لیست قیمت دستگاه برش لیزر فایبر را از شرکت نیز می‌گیرد. این روش بسیار مناسب و کارآمد است، اما باید بپذیریم که برای شهرهای دور دست چندان مناسب نیست و بهتر است از همان روش اول استفاده کنند.

  1 1 رای
  امتیازدهی به مقاله
  1 1 رای
  امتیازدهی به مقاله
  Subscribe
  Notify of
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  0
  چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x