توسعه بازار دستگاه چاپ بنر

0 2,293
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

درآمد چاپ دیجیتال و استفاده از بنر و فلکسی که جمله مهمترین روشهای چاپ دیجیتال هستند به منظور انجام امور چاپ و تبلیغات، همه روزه در حال افزایش است. درآمد چاپ دیجیتال نیز به همین دلیل در حال افزایش میباشد و  تا جایی ادامه دارد که دیگر در شرایط فعلی، نمی توان انتشار آگهی های تبلیغاتی و معرفی، ساخت تابلو ها، اعلانات گوناگون و حتی اطلاعیه های تبریک یا تسلیت به مناسبت های مختلف در ابعاد بزرگ را بدون در نظر گرفتن نقش چاپ دیجیتال و درآمد چاپ دیجیتال رو به افزایش را تصور کرد.

بازار دستگاه چاپ بنر

به همین دلیل می توان یکی از مهم ترین دستگاه های مورد استفاده برای صنعت چاپ دیجیتال را، دستگاه چاپ بنر دانست. این دستگاه به عنوان تجهیز اصلی برای صنایع تبلیغاتی و کارگاه های کوچک و بزرگ چاپ، از جمله محبوب ترین و متداول ترین ماشین آلاتی است که در طی این سال ها مورد استفاده ی بسیاری از صاحبان صنایع مذکور بوده است و توانسته اند به واسطه آن درآمد چاپ دیجیتال خود ر اافزایش دهند.

دستگاه بنر یکی از دستگاه های مهم صنعت تبلیغات است.

دستگاه بنر 

دستگاه بنر یکی از دستگاه های کارآمد و نسبتا جدید در عرصه تبلیغات و صنایع متفاوت است. با کمک این دستگاه می توان بر روی انواع بنرها و یا متریال های دیگر عملیات چاپ را انجام داد و چاپی با کیفیت و با دوام را تحویل گرفت. این دستگاه دارای کاربردهای فراوانی در حوزه  تبلیغات است و می توان با خرید یکی از این دستگاه ها به درآمد بسیار خوبی رسید و یا اینکه درآمد فعلی را در حد قابل توجهی افزایش داد. بسیاری از شرکت ها و ارگان ها نیز برای کاهش هزینه های خود مبادرت به خرید یکی از این دستگاه های چاپ بنر می کنند.

 این دستگاه بر خلاف اسمش می تواند بر روی متریال های متفاوتی فرآنید چاپ را انجام دهد.

انواع متریال های قابل چاپ:

 • بنر
 • فلکسی
 • پارچه
 • استیکر
 • کاغذدیواری
 • فوم های نازک
 • چرم های قابل چاپ
 • و …

عمر دستگاه بنر در ایران

از عمر حضور دستگاه چاپ بنر در صنایع چاپ و تبلیغات ایران، حدود بیست سال می گذرد. یعنی این دستگاه در کمتر از بیست سال توانسته است تا این میزان مورد توجه و استفاده در صنایع و حوزه های مشاغل گوناگون باشد. پیش از آنکه این دستگاه وارد ایران شود، تمامی امور تبلیغاتی و چاپ آگهی ها و اطلاعیه ها، بر روی کاغذ یا مقوا انجام می گرفته است و در موارد معدودی که نیاز به استفاده از بنر یا فلکسی برای چاپ بوده، پروژه ی چاپ بر روی بنر به خارج از کشور منتقل می شده و این برون سپاری نیاز به صرف زمان بسیار زیاد برای آماده سازی محصول داشته است.

 

درآمد چاپ دیجیتال

در سال های ابتدایی ورود دستگاه چاپ بنر به کشور، تنها برخی شهرها مانند تهران و مشهد از داشتن چنین دستگاهی برخوردار بودند و در نتیجه انجام پروژه های چاپ بر روی بنر، تا حد زیادی افزایش یافت. چرا که دیگر به جای ارسال پروژه ها به خارج از کشور، انجام این امور در شهرهای داخلی مقدور شده بود.

دستگاه بنر ابتدا در شهرهای تهران و مشهد به کار برده شد.

افزایش کاربرد دستگاه بنر

همزمان با افزایش کاربرد بنر در امور گوناگون شخصی، خانوادگی و حتی رسمی و تجاری در مقیاس و تیراژ بیشتر، تمایل برخی از صاحبان صنایع و مشاغل مرتبط با این حوزه ها که قبلا از دستگاه های مکانیکی و کاغذ برای پیشبرد کار خود استفاده می کردند، به دستگاه چاپ بنر بیشتر شد تا جایی که امروز می بینیم تقریبا تمام تابلو و آگهی های بزرگ با متریال کاغذی یا مقوایی جای خود را به آگهی های با متریال دستگاه چاپ بنر داده است.
این میزان استفاده از دستگاه تا جایی است که حتی ممکن است کارفرمایان و صاحبان شغل در سایر حوزه های غیر مرتبط، که تنها بخشی از کار و فعالیت آنها به امور روابط عمومی و اطلاع رسانی نیاز دارد، حداقل یک دستگاه چاپ بنر خریداری کرده و برای مواقع مورد نیاز از آن استفاده کنند.

درآمد چاپ دیجیتال و اپراتور دستگاه چه ارتباطی به هم دارند

از دیگر نتایج مثبت توسعه ی استفاده از دستگاه بنر و دستگاه چاپ بنر، افزایش تعداد افرادی است که در مورد کار با این ماشین تبحر و مهارت خوبی کسب کرده اند.
در حقیقت اپراتوری دستگاه چاپ بنر یکی از مهم ترین و موثر ترین لازمه های درآمد چاپ دیجیتال با دستگاه بنر است. چرا که راه اندازی، بهره برداری، نگهداری و تعمیرات جزئی این دستگاه ها، نیاز به دانش و توانمندی های قابل توجهی دارد.

اپراتوری دستگاه بنر بسیار مهم و حیاتی است.

از طرف دیگر، اپراتور این دستگاه به خاطر تحت کنترل داشتن دستگاهی حاصل ترکیب ساختارهای مکانیکی، الکترونیکی، دیجیتال و نرم افزاری، می بایست از دقت، تمرکز و نظم و حساسیت ویژه ای متناسب با ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه ها برخوردار باشد تا بتواند همگام با روند کار دستگاه، در مواقع لازم نسبت به بازبینی ها، نظافت و همچنین بازرسی های دوره ای و مقطعی به خوبی اقدامات لازم را طبق دستورالعمل ها و استاندارد های از پیش نوشته شده و مختص همان مدل دستگاهی که در اختیار دارد، انجام دهد.
از جمله دیگر اثرات گسترش استفاده از دستگاه چاپ بنر، افزایش شرکت ها و موسساتی است که در زمینه ی مونتاژ و تولید این دستگاه ها و همچنین واردات و فروش آن به کار مشغولند.

 

 

میزان تسلط تولیدکنندگان

نباید نادیده گرفت که یکی از مهمترین بخش های عملکرد این گروه از فروشندگان و یا تولید کنندگان دستگاه چاپ بنر، میزان تسلط ایشان به ساختار و جوانب گوناگون فنی و کارآیی دستگاه و همچنین میزان پاسخگویی و مشاوره و از طرفی خدمات پشتیبانی و پس از فروش است.
در حقیقت فروش دستگاه بدون ارائه مشاوره و خدمات پشتیبانی پس از فروش، به همان میزان کیفیت و کارآیی ساختار و قطعات گوناگون دستگاه، قابل توجه و حائز اهمیت می باشد.

خدمات پس از فروش

این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که خرید دستگاه بدون توجه به خدمات پس از فروش دستگاه چاپ بنر و همچنین اعتبار و حسن سابقه ی فروشنده، ممکن است در زمان های خاص نیاز به تعمیر و تعویض برخی قطعات و تجهیزات، کارفرما و صاحب دستگاه را با مشکل جدی مواجه سازد و او را برای برون سپاری کار تعمیر یا تعویض قطعات معیوب، مجبور به توقف بلند مدت روال کار و تولید خود کند.

مواردی که باید به آن توجه کرد:

 • اعتبار فروشنده
 • سابقه فروشنده
 • رضایت مشتریان
 • تعداد متخصصین
 • نوع پشتیبانی
 • قیمت خدمات

از این بابت یکی دیگر از جنبه های مهم گسترش استفاده از دستگاه چاپ بنر، گسترش رقابت در بازار فروش این ماشین برای جلب رضایت مشتری قلمداد می شود. با توجه به موارد ذکر شده خدمات پس از فروش از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Subscribe
Notify of
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x