هد سیکو آلفا معرفی شد

0 443
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

هد سیکو آلفا  Alpha1024HG

هد سیکو آلفا  Alpha1024HG جدیدترین هد از سری صنعتی SPT است. هدی پرقدرت با سرعت 30Hz است که یکی از بالاترین سرعت‌ها در رده هدهای صنعتی ارائه شده به بازار به شمار می‌رود.در واقع نسل جدید بسیار موفق هد سیکو 510 است.

قطر قطعه این هد برای لارج فرمت، 25 پیکولیتر است که در مقایسه با هدهای باکیفیتی همچون کونیکا 512I، که با 30 پیکولیتر کیفیتی بسیار عالی ارائه می‌دهد، دارای برتری می‌باشد. البته باید منتظر ماند تا کیفیت این هد را در عمل مشاهده کنیم.

این هد در 3 نوع 25 پیکولیتر، 15 پیکولیتر و 5 پیکولیتر تولید شده که برای هر 25 پیکولیتر، سرعت 30 هرتز در نظر گرفته شده ولی به دلیل ویسکوزیته پایین که جوهر هدهای 15 و 5 پیکولیتر دارد، می توان سرعت فایرینگ بالاتری در نظر گرفت. به همین دلیل سرعت 35 هرتز که برای هدهای 15 و 5 پیکولیتر در نظر گرفته شده است.

 

تکنولوژی ساخت هد سیکو آلفا 1024 ،  Independent Nozzle Technology (تکنولوژی نازل‌های مستقل) است. یعنی در واقع هدهای قدیمی‌تر، سیستم تغذیه دوتایی داشتند ولی این هد به صورت هر نازل ورودی مستقل مرکب  این کار را انجام می‌دهد. همین تکنولوژی باعث شده تا بتوان سرعت بالاتری در فایرینگ از هد گرفت و در نتیجه سرعت بالاتر در چاپ را داشته باشیم.

کمپانی سازنده، طول عمر بسیار بالایی را برای این هد متصور هست که رقیب بسیار پرقدرتی برای هد استار فایر به شما می‌رود، چرا که از لحاظ قیمت نیز با هد استار فایر در یک کلاس  قرار می‌گیرد که چیزی حدود 2000 الی 2500 دلار برای هر هد هست که البته قیمتی پایین‌تر از هد استار فایر است.

هد سیکو آلفا 1024 طوری طراحی شده که می‌توان از هر هد برای دو رنگ استفاده کرد که البته این کار باعث پایین آمدن کیفیت چاپ خواهد شد چرا که هر هد که دارای 360dpi است، در حالت هد برای دو رنگ 180dpi برای هر رنگ ارائه می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید : هد کونیکا 512 آی ژاپن

اکتیو تازل‌ها طوری هست که می‌توان سرعت خیلی بالایی را به دست آورد. در واقع در حالت 2 پس، با 2 هد 130 مترمربع، با 4 هد 260 مترمربع و با 6 هد در حدود 400 متر مربع در ساعت می‌توان چاپ زد.

هیتر داخلی که برای این هد طراحی شده، باعث می‌شود که بتوان کیفیت مطلوب‌تری از هر رنگ را به صورت مستقل به دست آورد.

این هد دارای EPROM داخلی هست که می‌تواند موقعیت سر نازل‌ها و ولتاژها را کنترل و از طریق یک رابط صنعتی بسیار پرسرعت به نرم‌افزار منتقل کند.

هد برخلاف هد استار فایر، Compact است، بدین معنی که کلیه قطعات هد داخل خود بسته هد هست و قابل تغیر نمی‌باشد. باتوجه به سابقه درخشان هد 12 پیکولیتر 508GS سیکو در صنعت سرامیک دنیا، به نظر می‌رسد که این هد بتواند در صنعت textile بسیار قدرتمند بدرخشد، چرا که این هد هم می‌تواند روی Oil Base استفاده شود، هم جوهرهای UV و هم سالونت بیس و هم واتربیس و انتظار می‌رود هد 5پیکولیتر آن بتواند در صنعت textile بسیار موفق ظاهر شود. چرا که در حال 6 هد می‌توان حدود 400 مترمربع چاپ از آن گرفت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Subscribe
Notify of
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x