هد سیکو آلفا معرفی شد

0 262
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

هد سیکو آلفا  Alpha1024HG

هد سیکو آلفا  Alpha1024HG جدیدترین هد از سری صنعتی SPT است. هدی پرقدرت با سرعت ۳۰Hz است که یکی از بالاترین سرعت‌ها در رده هدهای صنعتی ارائه شده به بازار به شمار می‌رود.در واقع نسل جدید بسیار موفق هد سیکو ۵۱۰ است.

قطر قطعه این هد برای لارج فرمت، ۲۵ پیکولیتر است که در مقایسه با هدهای باکیفیتی همچون کونیکا ۵۱۲I، که با ۳۰ پیکولیتر کیفیتی بسیار عالی ارائه می‌دهد، دارای برتری می‌باشد. البته باید منتظر ماند تا کیفیت این هد را در عمل مشاهده کنیم.

این هد در ۳ نوع ۲۵ پیکولیتر، ۱۵ پیکولیتر و ۵ پیکولیتر تولید شده که برای هر ۲۵ پیکولیتر، سرعت ۳۰ هرتز در نظر گرفته شده ولی به دلیل ویسکوزیته پایین که جوهر هدهای ۱۵ و ۵ پیکولیتر دارد، می توان سرعت فایرینگ بالاتری در نظر گرفت. به همین دلیل سرعت ۳۵ هرتز که برای هدهای ۱۵ و ۵ پیکولیتر در نظر گرفته شده است.

 

تکنولوژی ساخت هد سیکو آلفا ۱۰۲۴ ،  Independent Nozzle Technology (تکنولوژی نازل‌های مستقل) است. یعنی در واقع هدهای قدیمی‌تر، سیستم تغذیه دوتایی داشتند ولی این هد به صورت هر نازل ورودی مستقل مرکب  این کار را انجام می‌دهد. همین تکنولوژی باعث شده تا بتوان سرعت بالاتری در فایرینگ از هد گرفت و در نتیجه سرعت بالاتر در چاپ را داشته باشیم.

کمپانی سازنده، طول عمر بسیار بالایی را برای این هد متصور هست که رقیب بسیار پرقدرتی برای هد استار فایر به شما می‌رود، چرا که از لحاظ قیمت نیز با هد استار فایر در یک کلاس  قرار می‌گیرد که چیزی حدود ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ دلار برای هر هد هست که البته قیمتی پایین‌تر از هد استار فایر است.

هد سیکو آلفا ۱۰۲۴ طوری طراحی شده که می‌توان از هر هد برای دو رنگ استفاده کرد که البته این کار باعث پایین آمدن کیفیت چاپ خواهد شد چرا که هر هد که دارای ۳۶۰dpi است، در حالت هد برای دو رنگ ۱۸۰dpi برای هر رنگ ارائه می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید : هد کونیکا ۵۱۲ آی ژاپن

اکتیو تازل‌ها طوری هست که می‌توان سرعت خیلی بالایی را به دست آورد. در واقع در حالت ۲ پس، با ۲ هد ۱۳۰ مترمربع، با ۴ هد ۲۶۰ مترمربع و با ۶ هد در حدود ۴۰۰ متر مربع در ساعت می‌توان چاپ زد.

هیتر داخلی که برای این هد طراحی شده، باعث می‌شود که بتوان کیفیت مطلوب‌تری از هر رنگ را به صورت مستقل به دست آورد.

این هد دارای EPROM داخلی هست که می‌تواند موقعیت سر نازل‌ها و ولتاژها را کنترل و از طریق یک رابط صنعتی بسیار پرسرعت به نرم‌افزار منتقل کند.

هد برخلاف هد استار فایر، Compact است، بدین معنی که کلیه قطعات هد داخل خود بسته هد هست و قابل تغیر نمی‌باشد. باتوجه به سابقه درخشان هد ۱۲ پیکولیتر ۵۰۸GS سیکو در صنعت سرامیک دنیا، به نظر می‌رسد که این هد بتواند در صنعت textile بسیار قدرتمند بدرخشد، چرا که این هد هم می‌تواند روی Oil Base استفاده شود، هم جوهرهای UV و هم سالونت بیس و هم واتربیس و انتظار می‌رود هد ۵پیکولیتر آن بتواند در صنعت textile بسیار موفق ظاهر شود. چرا که در حال ۶ هد می‌توان حدود ۴۰۰ مترمربع چاپ از آن گرفت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
چقدر عالیه اینجایین < ارسال نظرات >x