متریال مش چیست؟

یکی از متریال های چاپی که چند سالی بیشتر نیست که در ایران به آن توجه شده ، مش است. مش متريالی است كه سوراخهای ريزی روی خود دارد و برای مصارف خاص استفاده می شود. در دو نوع پشت چسب دار و معمولی موجود است . البته متاسفانه نوع معمولی آن در ایران کاربرد فراوانی ندارد در حالی که در کشور های پیشرفته به شدت این نوع متریال بدون چسب مورد استفاده قرار می گیرد. نوع پشت چسبدار آن معمولا برای روی شيشه ها استفاده مي شود ، چرا كه اين امكان را ميدهد كه  شيشه به طور کامل پوشيده نشود و ديد آن از بين نرود . شما در عين حالی كه كار چاپی خود را روی شيشه چسبانده ايد تمامی فضای شيشه را نپوشانده ايد و ديد خود را از بين نبرده ايد در ضمن نور داخل را نيز تا حدودی حفظ كرده ايد ، نوع بدون چسب مش معمولا برای مصارفی همچون تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه چاپ ميشود ، زمانی كه شما نياز به كار خاص داريد و ميخواهيد محصولی را با تبلیغات خاص چاپ نمایید میتوانید از مش استفاده کنید .

 

 

طریقه نصب مش پشت چسبدار تقریبا همانند استیکر است و حتی میتوان گفت که کمی از آن راحتتر است ، چرا که به دلیل وجود سوراخهای متعدد روی آن هنگام چسباندن روی شیشه ، دیوار یا سطوح مختلف معمولا بدون حباب چسبیده میشود ولی با وجود این توصیه میشود که این متریال را نیز همانند استیکر با آب بچسبانید تا در صورتی که نیاز به جابجایی آن داشتید بتوانید آنرا به راحتی جابجا کنید.
استفاده از مش برای چسباندن بر پشت شیشه ماشین ها نیز چند سالی است مورد توجه قرار گرفته. مش برای پشت ماشین نه تنها دید را نمی گیرد ، باعث می شود تا نور ورودی به ماشین کمتر شده و در عین حال دید راننده نیز وجود داشته باشد. علاوه بر این ها زیبایی چاپی که بر روی شیشه از بیرون جلوه می کند، ماشین را جذاب تر و خاص تر می کند.


پاسخ دهید