بین دستگاه اکوسالونت ودستگاه چاپ بنر کدام‌یک را انتخاب کنیم؟

بین دستگاه اکوسالونت ودستگاه چاپ بنر کدام‌یک را انتخاب کنیم؟
5 (100%) 2 vote[s]

تفاوت بین دستگاه اکوسالونت ودستگاه چاپ بنر کدام‌یک را انتخاب کنیم؟

دستگاه اکوسالونت و دستگاه چاپ بنر را در مطالب قبل معرفی کردیم و دلایل نام‌گذاری هرکدام از آنها را شرح دادیم. این دو نمونه از دو نوع جوهر متفاوت استفاده میکنند، پرکاربردترین مدل از کالای مصرفی در چاپگرهای بزرگ هستند که برای چاپ بنر، پوستر و سایر موارد تبلیغاتی به کار برده می‌شوند اما گاهی اوقات ایجاد تمایز بین این دو دستگاه و برتری دادن و انتخاب یکی از آنها به یک چالش بزرگ تبدیل می‌شود که می‌تواند شما را در بین دو راهی بزرگ قرار دهد.

دستگاه اکوسالونت چند مزیت بزرگ نسبت به دستگاه بنر دارند و همین موضوع آنها را به گزینه مناسبی تبدیل کرده است، اما هنوز هم برخی از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دستگاه اکوسالونت را ترجیح می‌دهند و آنها را برتر می‌دانند. بهترین دستورالعمل برای انتخاب یک دستگاه چاپ مناسب، خرید آن بر اساس نیاز کاری خود است و این موضوع خرید دستگاه را به یک مسیر مشخص و واضح تبدیل می‌کند.

اما برای خرید یک دستگاه اکوسالونت باید موارد مختلفی را در نظر بگیریم و تفاوت بین این دو نوع دستگاه چاپ را مشخص کنیم. طبیعتاً آنچه از دل این تفاوت‌ها بیرون خواهد آمد معیار مناسبی برای انتخاب یک دستگاه مناسب خواهد بود. پس با ما همراه باشید!

دستگاه اکوسالونت

در دستگاه چاپ اکوسالونت از یک جوهر بر پایه حلال زیست‌تخریب‌پذیر (bio degradable) استفاده می‌شود که مواد رنگی درون آن معلق شده‌اند. این جوهرها فاقد بو هستند و تنها در برخی موارد خاص بوی بسیاری کمی از خود ساطع می‌کنند. در دستگاه اکوسالونت از نوع خاصی از جوهرهای چاپ استفاده می‌شود که وضوح و رزولوشن بالایی دارند و می‌تواند کیفیت چاپ را به شکل شگفت‌انگیزی بهبود بخشد.

در قسمت هد دستگاه اکوسالونت از نازل‌های خاصی استفاده می‌شود که اندازه بسیار ریزی دارد و می‌تواند قطرات جوهر پایین تر از 10 پیکولیتر را بپاشد. طبیعتاً، هر چه این نازل‌ها کوچک‌تر باشند و حجم رنگ کمتری بپاشند، تصویر نهایی ایجاد شده از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود. اگر به تصاویر دیجیتالی نگاهی انداخته باشید و با معیار پیکسل در این تصاویر آشنا باشید، می‌دانید که هر چه تعداد پیکسل‌های یک تصویر بیشتر باشد، کیفیت آن تصویر بهتر خواهد بود، بنابراین کوچک بودن نازل در دستگاه‌های چاپ اکوسالونت یک معیار سنجش عالی محسوب می‌شود.

اکثرا دستگاه اکوسالونت کاربردهای بسیار متنوع داخلی و خارجی دارند. جوهر استفاده شده در دستگاه‌های چاپ اکوسالونت برای استفاده در محیط‌های خارجی نیز بدون هیچ مشکلی کاربرد دارد که این مورد استفاده از اکوسالونت را توسعه فراوان بخشیده است . اما به‌طورکلی، این تکنیک تصاویر زیبا، واقعی و با کیفیت چاپ خیره‌کننده ارائه می‌دهد که بزرگ‌ترین مزیت آنها محسوب می‌شود.

دستگاه چاپ بنر

جوهرهای دستگاه چاپ بنر نسبت به جوهرهای اکوسالونت تهاجمی و غیرقابل تجزیه هستند. این جوهرها بوی شدیدی دارند و قرار گرفتن در معرض آنها و کار طولانی‌مدت با دستگاه می‌تواند برای سلامت انسان مضر باشد. از طرفی استفاده از مواد شیمیایی قوی‌تر و پیچیده‌تر این امکان را به ما می‌دهد که به‌راحتی از آن در محیط‌های مختلف استفاده کنیم و نگرانی خاصی در مورداستفاده از آنها در محیط‌های بیرونی نداشته باشیم. همچنین این جوهرها نسبت به نور خورشید و آب مقاوم هستند و این به معنی استفاده از آنها در شرایط بارانی و آفتابی بدون هیچ‌گونه دلهره و نگرانی

هد دستگاه‌های چاپ سالونت دارای نازل‌های نسبتاً بزرگ‌تری هستند و معمولاً اندازه آنها بین 30 تا 80 پیکولیتر تغییر می‌کند. همان‌طور که در بالا ذکر شد، این اندازه بزرگ‌تر در نازل، باعث کاهش کیفیت تصویر می‌شود، اما با توجه به اینکه از این تکنیک برای کالاهای بیرونی استفاده می‌شود و از فاصله دور دیده می‌شود، می‌توان ادعا کرد که اهمیت چندانی ندارد و می‌توان از افت کیفیت آن چشم‌پوشی کرد. اگر درون ماشین خود نشسته باشید و از فاصله حدود 40 سانتی یا بیشتر به یک بنر یا تابلو تبلیغاتی نگاه بیاندازید، متوجه افت کیفیت در چاپ دستگاه‌های سالونت نخواهید شد و کیفیت تصویر مناسب خواهد بود.

خرید دستگاه اکوسالونت و دستگاه چاپ بنر

برای درک تفاوت بین دستگاه اکوسالونت و دستگاه چاپ بنر و خرید یک دستگاه چاپ مناسب، ابتدا به تفاوت چاپ در یک روزنامه ساده و یک مجله گلاسه فکر کنید. روزنامه‌ها معمولاً به هدف رساندن خبر مورداستفاده قرار می‌گیرند و کاربرد چندانی ندارند، اما زمان استفاده از مجله‌ها طولانی‌تر خواهد بود و کیفیت چاپ اهمیت ویژه‌ای دارد. به‌طور مشابه، چاپ‌های سالونت و اکوسالونت نیز برای اهداف مشخصی در نظر گرفته شده‌اند و نحوه استفاده از آنها، اهمیت آنها را نشان می‌دهد. در زیر چند معیار مشخص و چند پارامتر برای مقایسه دستگاه‌های چاپ سالونت و اکوسالونت ذکر شده است:

  • محل نصب و استفاده از بنرهای چاپ شده

بنرها و سایر نوشته‌های چاپ شده با استفاده از تکنیک سالونت و یا اکوسالونت هر دو نیاز دارند که به یک قاب چوبی یا فلزی وصل شوند و به کمک آن کشیده شوند، اما همچنین می توانید بنرهای چاپ شده  مستقیماً به دیوار، شیشه، یا هر سطح صاف دیگر وصل کرد و چسباند.

برای انتخاب و خرید دستگاه‌های چاپ اکوسالونت و سالونت معیارهای مختلفی وجود دارد که باید با توجه به نیاز خود، آن‌ها را در نظر داشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.دیدگاهتان را بنویسید