دستگاه اکوسالونت در کاغذ دیواری

دستگاه اکوسالونت در کاغذ دیواری
5 (100%) 5 votes

امروزه در تمامی خانه ها و بسیاری از دفاتر تجاری و اداری، برای پوشش دیوارهای اتاق و راهرو و …، از کاغذهای دیواری استفاده می شود. ولی شاید برای خواننده، ارتباط میان کاغذ دیواری و دستگاه چاپ بنر، به خصوص دستگاه اکوسالونت کمی عجیب و مبهم به نظر بیاد. به همین دلیل باید در مورد منشا تولید کاغذهای دیواری و اینکه چگونه طرح و نقش بر روی آنها درج می شود، مطالعه و بررسی کنید.
نصب کاغذ دیواری در محل زندگی و کار، در سال های اخیر تبدیل به رسم فراگیری شده است. دلیل این موضوع نیز ویژگی ها و خصلت های جالب توجه کاغذهای دیواری است. ضمن اینکه طرح و نقش ان ها می تواند بسیار متنوع بوده و قیمت هر متر مربع نیز با قیمت برخی از انواع رنگ های معمول، تفاوتی نکند، کاغذهای دیواری قابل شستشو و نظافت سطحی بوده و در صورت لکه و کثیف شدن، جای نگرانی زیادی برای صاحب خانه یا دفتر کار ایجاد نخواهد کرد.

جهت مشاهده پرفروش ترین دستگاه اکوسالونت کلیک کنید

اما بد نیست ببینیم اصلا این حجم زیاد کاغذهای دیواری چگونه تولید می شوند. بدون شک برای چاپ بر روی هر یک از سطوحی که قابلیت ارتجاعی بالا دارند، مانند کاغذ، پلاستیک، بنر، پارچه و …، عبور رول آن سطح از زیر یک چاپگر یا پرینتر، چاپ طرح و نقش را به همراه دارد. به بیان واضح تر، کاغذها، بنرها و … در حالت خام به شکل رول می باشند و برای چاپ، باید این رول درون دستگاه بنر وارد شده و هد چاپگر بر روی آن حرکت کرده و جوهر را در نقاط لازم تثبیت کند.دستگاه چاپ بنر اکوسالونت

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت

دستگاه چاپ اکوسالونت، یکی از انواع دستگاه چاپ است که تفاوت اصلی آن دو را باید در نوع جوهر مورد استفاده جستجو کرد. در حقیقت کلمه ی سالونت (Solvent) به معنی حلال می باشد. منظور از این حلال، همان مایعی است که جوهر در آن حل می شود. این جوهر برای استفاده در دستگاه چاپ بنر یا دستگاه چاپ اکوسالونت، به شکل گالن رنگ است و بر اساس مدل رنگ بندی مورد استفاده، رنگ های مشخصی درون آن ریخته می شود.
در دستگاه چاپ بنر، این رنگ ها طبق همان الگو ترکیب شده و سایر رنگ های لازم را به وجود می آورد. این رنگ ها از طریق نازل های کوچکی که درون هد دستگاه تعبیه شده اند، بر روی بنر یا فلکسی یا همان مدیا (سطح مورد چاپ) قرار می گیرند.
فرق دستگاه چاپ اکوسالونت با دستگاه های معمولی چاپ بنر، در ساختار و مکانیزم عمل چاپ نیست، بلکه دقیقا در همان جنس حلال جوهر است. دلیل این موضوع در تفاوت کاربرد مدیا یا صفحه و ورقی است که توسط مشتری سفارش داده می شود. اگر کمی دقت کنیم، می بینیم که اهمیت کاغذ دیواری های سفارشی با بنرهای سفارشی، بیشتر به جنبه ی سازگاری آن ها با محیطی است که قرار است نصب گردد.

اهمیت چاپ کاغذ دیواری با دستگاه چاپ اکوسالونت

کاغذهای دیواری عموما در محل کار و زندگی انسان برای مدت چند سال باقی می ماند. در نتیجه افراد به ویژه کودکان و اشخاصی که ممکن است حساسیت یا بیماری های خاص تنفسی و پوستی نیز داشته باشند، روزانه چند ساعت در معرض تماس با این کاغذها و تنفس هوایی که در محیط این مواد جریان دارد، قرار می گیرند.
در این حالت اگر از جوهرهایی برای ثبت نقش و طرح استفاده گردد که مضرات و عوارض خاصی داشته باشند، این عوارض ممکن است بر سلامت افرادی که در آن محیط زندگی می کنند و شاغل هستند، مشکلاتی ایجاد کند. چرا که ماده های نشسته بر سطح مدیا، در تماس با جریان هوا در فضای محل پخش شده و می تواند آثاری بر پوست و ریه افراد داشته باشد.
به همین دلیل در محیط هایی اینچنین، امکان استفاده از بنر و جوهرهایی که در چاپ بنر مصرف می شود وجود ندارد. اینجاست که دستگاه چاپ اکوسالونت باید نقش مهم خود را ایفا کند.

کانال تلگرام

همان طور که اشاره شد، سالونت به معنای حلال است و اشاره به مایع پایه برای جوهر دارد. اما «اکو سالونت»ها، حلال هایی هستند که با محیط سازگاری مناسبی دارند.


در مجموع پیشوند اکو برای دو نوع ماده، فرآیند یا محصول به کار می رود. یکی مخفف اکونومیک Economic یا اقتصادی که معرف صرفه ی اقتصادی آن محصول یا خدمات خواهد بود، و دیگری کوتاه شده ی واژه ی اکولوژی یا Ecology است که به محیط اشاره می کند.
این محیط می تواند محیط زیست انسانی، طبیعی و یا … باشد و به طور کلی مشخص کننده ی این موضوع است که محصول یا فرآیند که در اینجا منظور همان سالونت یا جوهر مصرفی است، با آن محیط سازگاری خواهد داشت و به همین دلیل اکوسالونت (Eco-solvent) نامیده می شوند.
بنظر می رسد این توضیحات، توانسته اند دلیل اهمیت استفاده از دستگاه چاپ اکوسالونت برای درج نقش بر روی کاغذ دیواری را مشخص کنند. هر چند اکو سالونت ها از نظر همخوانی با سلامت محیط زندگی و فعالیت انسان مورد استقبال قرار می گیرند، اما باید توجه داشت که قیمت آنها از قیمت جوهر های معمولی بیشتر بوده و در نتیجه هزینه ی تمام شده ی چاپ با دستگاه چاپ اکوسالونت بیشتر از هزینه ی استفاده از دستگاه چاپ بنر معمولی خواهد بود.

 پاسخ دهید

سیمای شهر، بزرگترین واردکننده دستگاه های چاپ بنر و سی ان سی

نکات خرید یک دستگاه بنر چیست؟

همین حالا با وارد کردن ایمیل خود فایل را دریافت کنید
فایل را برای من ارسال کن
close-link
همین حالا هدیه خود را دریافت کنید

راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر را دریافت کنید

هدیه را دانلود میکنم
close-link