دستگاه اکوسالونت و جوهر اکوسالونت

دستگاه اکوسالونت و جوهر اکوسالونت
5 (100%) 7 votes

دجوهر اکوسالونت و جوهرهای بدون بو جدید اکوسالونت به‌خوبی توانسته‌اند جای خالی یک جوهر سالم و اقتصادی را در صنعت چاپ بنر و پوسترهای تبلیغاتی پر کنند و تقریباً تمامی فعالان این صنعت تجربه کار با این جوهرها را داشته‌اند. بنابراین، با توجه به بحث‌های مختلفی که در مورد دستگاه‌ اکوسالونت و جوهرهای آنها صورت گرفته است، بسیاری از افراد در توصیف آنها از واژه‌ها و تعریف‌های افراطی استفاده می‌کنند که می‌تواند گمراه‌کننده باشد. این توصیف‌های اغراق‌آمیز فقط به قیمت یا خصوصیات جوهر ختم نمی‌شوند و در بسیاری از موارد دستگاه‌های چاپ را نیز شامل می‌شود.

توصیف‌های نابجا از دستگاه های اکوسالونت باعث شده است که تناقض بسیاری بین شنیده‌ها و واقعیت این دستگاه‌ها ایجاد شود و این موضوع می‌توان بر میزان خریدوفروش دستگاه اکوسالونت تأثیر منفی گذاشته و ذهنیت افراد نیز به آنها منفی شود. بنابراین، با توجه به این ضرورت، در این مطلب به توصیفی کلی در مورد جوهرهای اکوسالونت خواهیم پرداخت که می‌تواند ماهیت بسیاری از این گفته‌ها را روشن کند. پس با ما همراه باشید!

واقعیت و حقیقت جوهرهای اکوسالونت

جوهرهای اکوسالونت بر پایه حلال‌های سازگار با محیط‌ زیست و غیرتهاجمی تولید می‌شوند، و این بدین معنی است که میزان تولید مواد فرار آلی در این جوهرها از جوهرهای سالونت سنتی کمتر است. بااین‌وجود، آنچه به عنوان تعریف حلال‌های سنتی بیان می‌شود و قابلیت‌های آنها را اعلام می‌کنند، این است که توانایی چاپ بر روی سطوح و مواد مختلف را دارند و می‌توان به‌راحتی سطوح پوششی و غیر پوششی را چاپ کنند. این تعریف باعث می‌شود که کاربران، باوجود بهتر بودن جوهرهای اکوسالونت از لحاظ زیست محیطی و سلامت انسان، به جوهرهای سالونت تمایل داشته باشند و از آنها به عنوان جوهر ضدآب، مقاوم در برابر سایش و جوهر مقاوم در برابر نور خورشید یاد کنند.

کانال تلگرام

اما واقعیت دستگاه های اکوسالونت و جوهرهای اکوسالونت فراتر از این تعریف‌هاست و شامل مشخصاتی می‌شوند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. این واقعیت‌ها عبارت‌اند از:

محدوده رنگ دستگاه های اکوسالونت

یکی از مزایای استفاده از جوهرهای اکوسالونت این است که می‌تواند طیف رنگ گسترده‌تری نسبت به سایر جوهرها پوشش دهد. علاوه بر محدوده رنگی استاندارد CMYK، جوهرهای اکوسالونت در نورهای سیاه، نور قرمز، سیاه و سفید، نارنجی، سبز، بنفش، سفید و حتی نقره و فلزی نیز کاربرد دارند و طرح‌های متنوعی ارائه می‌دهند. به‌طورمعمول، استفاده از جوهرهای اکوسالونت می‌تواند به تولید رنگ‌های روشن‌تر و باکیفیت‌تر منجر شود.

دلیل این امر این است که جوهرهای اکوسالونت به‌طور مستقیم با بستر در ارتباط هستند و درنتیجه به صورت براق بر روی سطوح چاپ می‌شوند و حالت براق آنها حفظ می‌شود. در مقابل، سایر دستگاه‌های چاپ این کیفیت را ارائه نمی‌دهند و تنوع رنگی کمتری دارند.

دوام و ماندگاری دستگاه های اکوسالونت

اگر شما قصد استفاده از بنر یا پوسترهای تبلیغاتی در فضای باز را دارید و احتمال برخورد آنها با باران یا نور آفتاب وجود دارد، نیاز دارید که جوهر اکوسالونت را با استفاده از عناصر و مواد پوششی مقاوم کنید. باران، باد و خورشی می‌توانند بر ساختار جوهر تأثیر بگذارند و اگر از لایه پوششی استفاده نشود به‌مرورزمان فرسوده می‌شوند و با افت کیفی قابل توجهی مواجه می‌شوند.

البته سازندگان دستگاه‌های اکوسالونت یک راهکار مناسب برای این کار پیدا کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال، جوهرهای اولترا اکوسالونت نوع جدیدی از این حلال‌ها هستند که آزمون‌های استقامتی مختلف مانند ارزیابی مقاومت سایشی، مقاومت شیمیایی و دوام در فضای باز را گذرانده‌اند. البته باید اذعان کرد که این جوهرها هنوز هم به لایه محافظ نیاز دارند و باید از مواد پوششی در مورد آنها استفاده کرد.

زمان لازم برای خشک شدن جوهر

یکی از موضوعاتی که سایر جوهرها مانند جوهرهای سالونت و جوهرهای لاتکس بر روی آن مانور می‌دهند، خشک شدن جوهر بلافاصله پس از خروج از دستگاه چاپ است. قطعاً این موضوع درست است و به دلیل ماهیت فرار بودن ماده پایه آن، سریع خشک می‌شوند. اما در جوهرهای اکوسالونت خبری از حلال‌های فرار آلی نیست و این باعث می‌شود که دیرتر خشک شود.

اما با توجه به تجربه کاری من، صبر کردن برای خشک شدن بنرها و پوسترها می‌تواند بهتر از به خطر انداختن سلامت شخصی باشد. از طرفی کیفیت چاپی که توسط دستگاه‌های اکوسالونت ارائه می‌شود، بسیار مناسب بوده و اگر کمی زمان بگذارید مطمئناً نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. علاوه بر این دستگاه‌های چاپ اکوسالونت را می‌توان با استفاده از جوهرهای غلیظ سریعتر کرد.

مسائل زیست محیطی

جوهر سالونت میزان انتشار مواد آلی فرار بالایی به اتمسفر دارند و این به معنی وجود مواد خطرناک در محیط کارگاه است. بااین‌حال، جوهرهای اکوسالونت فاقد این مواد آلی هستند و به عنوان جوهرهای غیرتهاجمی شناخته می‌شوند. علاوه براین، غلظت بالای جوهرهای اکوسالونت به معنی وجود رنگدانه‌های فراوان در محلول آن است و به معنی مصرف کمتر جوهر در فرایند چاپ است. از طرفی جوهرهای اکوسالونت در دستگاه چاپ اکوسالونت دارای مجوزهای زیست محیطی هستند که به آنها امکان استفاده در محیط‌های بسته و بدون تهویه را می‌دهد. البته اداره‌های استاندارد آمریکا هنوز هم دستگاه‌های اکوسالونت را بدون خطر معرفی نکرده و به مواردی مانند رنگ یا مواد شیمیایی آنها ایراد می‌گیرد.

 

قیمت دستگاه اکو سالونت و جوهر اکوسالونت

یکی دیگر از مواردی که در مورد دستگاه‌های اکوسالونت و جوهرهای آنها بیان می‌شود، مقرون‌به‌صرفه بودن آنهاست. البته برخی از خوانندگان این مقرون‌به‌صرفه بودن را با ارزان بودن جوهر اشتباه می‌گیرند. قیمت دستگاه اکوسالونت نسبت به دستگاه چاپ سالونت یا لاتکس بیشتر است و این دلایل مختلفی دارد. به‌عنوان‌مثال، دستگاه‌های اکوسالونت دارای نازل‌های بیشتری هستند و این به معنی کیفیت چاپ بالاتر آنهاست. از طرف دیگر جوهر اکوسالونت قیمت بالاتری دارد و سازوکار پیچیده‌تری دارد.

اما دلیل اینکه استفاده از دستگاه‌های چاپ اکوسالونت را مقرون‌به‌صرفه می‌دانند این است که این دستگاه چاپ با دوام بالاتری ایجاد می‌کند. با توجه به این موضوع، نیاز به چاپ کمتری وجود دارد و هزینه کلی را کاهش می‌دهد. یکی دیگر از دلایل اقتصادی بودن این دستگاه‌ها، عدم نیاز به نصب تجهیزات جانبی مانند دستگاه تهویه است. میزان تولید ترکیبات آلی مضر در جوهرهای اکوسالونت پایین است و نیازی به نصب تهویه ندارد.

جوهرهای اکوسالونت به‌راحتی بازیافت می‌شوند و درصد بازیافت بالایی دارند، این درصد بازیابی بالا باعث می‌شود درصد کمتری از جوهر هد رود و درنهایت به سود صاحب آنها شود.

جهت مشاهده اطلاعات برترین دستگاه اکوسالونت کلیک کنید

هنگامی‌که به مرحله تصمیم‌گیری در مورد انتخاب دستگاه چاپ و جوهر آن می‌رسید، مهم‌ترین چیز این است که اطلاعات مربوط به هر سیستم را مشخص کنید و سپس نوع دستگاه چاپ و نوع جوهر را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. اگر در مورد انتخاب خود مطمئن نیستید، کارشناسان گروه سیمای شهر آمادگی ارائه هر نوع مشاوره به شما را خواهند داشت و می‌توانید از آخرین به‌روزرسانی دستگاه‌ها و تغییرات قیمت دستگاه چاپ اکوسالونت مطلع شوید. پس با ما همراه باشید!

سیمای شهر، بزرگترین واردکننده دستگاه های چاپ بنر و سی ان سی

نکات خرید یک دستگاه بنر چیست؟

همین حالا با وارد کردن ایمیل خود فایل را دریافت کنید
فایل را برای من ارسال کن
close-link

دریافت رایگان پادکست صوتی
 انواع دستگاه برش لیزر

شما کمتر از 5 ثانیه با شنیدن این پادکست صوتی فاصله دارید
دانلود فایل صوتی
close-link

اگر دارنده دستگاه چاپ هستید نکات طلایی آماده کردن دستگاه برای تعطیلات را از دست ندهید

تاکنون میلیون ها تومان هزینه خرابی دستگاه بعد تعطیلات شده است امیدواریم با شنیدن این فایل صوتی کمکی به همکاران ارجمند کرده باشیم
فایلهای صوتی سیمای شهر را از دست ندهید و زودتر از بقیه آنها را بشنوید
دریافت فایل صوتی
بصورت رایگان آموزشهای صوتی را دریافت کنید فقط 5 ثانیه فاصله دارید
close-link

دریافت لیست قیمت
 محصولات سیمای شهر

شما کمتر از 5 ثانیه با دریافت این لیست فاصله دارید
دریافت لیست قیمت ماشین آلات
close-link
دریافت فایل صوتی ارزشمند آماده کردن دستگاه بنر 

آیا شما هم پس از چند روز خاموش بودن دستگاه چاپ به مشکل برخورد کرده اید 

همین الان فایل صوتی را بشنوید و لذت ببرید
دریافت فایل صوتی
close-link